Skocz do zawartości
Gość Marcin1e

[B5] AVB 101KM+chip+turbo = 174 KM?

Rekomendowane odpowiedzi

wiem wiem skrzynia leci na pierwszy ogien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim, ja nie wiem dlaczego wy sie tak urzalacie nadtym, ze maksymalny moment po chipie musi byc dopiero w przedziale pomiedzy 2-3 tys obr/min, przeciez jezeli ktos z glowa jezdzi to wie ze normalnie sie niedusi od najnizszych obrotow!

ja mam passat AVB 101km plus remap do 143km i 351 NM od 1783obr/min i efekt jest porazajacy, nie dymi, przyspiesza juz od najnizszych obrotow, a jak chce wcisnac to zaczynam powanie od powyzej 2 tys obrotow!a mam nadal 320NM przy okolo 3 tys obr/min, a autko ciagnie tak samo az do ponad 4 tys jak trzeba!

pozdro

Mireas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty to wiesz, ale 80% ludziow nie i potem by latali z pretensjami do tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam. Mam AVB 101km, po czipie 136 w master-tuning (polecam). Jeżdżę z taką mocą od czerwca. Do tej pory nie mam jak najmniejszych problemów z silnikiem. Wiem tylko że już niedługo będę musiał wymienić koło dwumasowe- trochę boli, ale już przed czipem miało iść do wymiany. seryjne AWX/AVF dużo lepiej przyspieszają niż czipowane- spowodowane jest to większym turbem? Ja chciałem zmienić u siebie turbo- i tu pytanie czy po zmianie, musze jechać do tunera po korektę oprogramowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaję że tak bo komp ma ustawione jakieś ciśnienie które daje na turbinę a jak włożysz większe turbo to komp o tym nie będzie wiedział :) i trzeba to o tym poinformować u tunera :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak włożysz większe turbo to komp o tym nie będzie wiedział

będzie wiedział, bo ma szpiega - map sensora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo komp ma ustawione jakieś ciśnienie które daje na turbinę a jak włożysz większe turbo to komp o tym nie będzie wiedział

No nie do końca to tak wygląda;) Komp nie ma ustawionego w sobie ciśnienia doładowania w takim sensie, że wpisujesz 1,3bara i tyle pompuje. Ciśnienie doładowania reguluje ilość dostarczonej wachy przez wtryski do silnika. Także tuner ilością paliwa ustawia ciśnienie doładowania:P

A co do pytania Panka123 to jak masz już wymieniać turbo na większe to, aż żal będzie nie pojechać na korektę programu. Twoje pompki chętnie dadzą więcej mocy tylko teraz wydajność turbiny je ogranicza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie, mam możliwości sprawdzenia wtryskiwaczy na bieżąco, i odchyłek w dostarczaniu paliwa nie mam. Od czasu do czasu wlewam środek do wtryskiwaczy do paliwa :) Także jak już będę wymieniał turbo to na pewno skusze się na korektę u tunera.

I ostatnie pyt. po wymianie turba na większe od razu po wymianie, będę mógł normalnie jeździć ? czy będzie zamulony lub nie będzie dobrze pompowała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ostatnie pyt. po wymianie turba na większe od razu po wymianie, będę mógł normalnie jeździć ?
Możesz spokojnie śmigać.Będzie dmuchać tyle ile ma zadane w sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

witam mozesz podac koszt chipa+turbo= ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim wypadku mogę Ci powiedzieć- że czip to koszt około 1300 zł, a turbo- to już zależy czy kupisz nowe ( około 3 tys zł) czy używane, lub regenerowane ( koszt pewnie od około 800 zł- niektóre i wzwyż)

Dzięki blysk777. Widzę że masz również AVB i 166 kucyków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tez mam passata avb wymieniłem turbine na awx zrobilem chipa i wyszlo mi 160 km i 340nm teraz bede wymienial pompki na wieksze ,fmic , kolektor ssacy od awx i zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panek a mam takie pytanie ile w chwili obecnej wynosi u Ciebie spalanie?? Też mam AVB 101KM+ chip na 144KM i 327NM. Tylko takie realne średnie spalanie. Też noszę się z zamiarem wymiany turbo na większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez chipa na 141KM i 363Nm ale program idzie do poprawki o około 30 jednostek w dół. Spalanie obecnie oscyluje w jeżdżę po mieście spalanie około 10L a na trasie to 6,8L jeżdżę normalnie. Turbawka z AVB wtryski także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mieście spalanie około 10L a na trasie to 6,8L jeżdżę normalnie.
Sporo pali.Mimo programu za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem że za dużo. Leje mi jeden wtrysk ale jaka dobrze będzie zmienię na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ślizga mi się sprzęgło, silnik AVB po czipie niestety nie wiem na ile. Właściciel zapewniał że na 150 km ale wydruku z hamowni nie otrzymałem. Mam zamiar wymienić to sprzęgło tylko nie wiem na jakie ? Doradźcie coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam chipa na 144KM i 327NM. Mam silnik AVB. Mi pali średnio z kompa (dystans 4700km) 7,6l na 100km. Jak jeżdżę dynamiczniej to spalanie oscyluje w granicach 83-8,5l. A gdy bardzo spokojnie to potrafię zejść do wyniku 6,4l. A jak jest u was??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ślizga mi się sprzęgło, silnik AVB po czipie niestety nie wiem na ile. Właściciel zapewniał że na 150 km ale wydruku z hamowni nie otrzymałem. Mam zamiar wymienić to sprzęgło tylko nie wiem na jakie ? Doradźcie coś

 

daj do regeneracji :) 150 pln i dalej latasz http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=913982#post913982

tylko musiałbyś wysłać kurierem z rudy śląskiej do wawy, no chyba ze u siebie cos znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta także w swoim AVB(audi a4) zrobilem wiruska, wykonawca DIESEL-TUNING.PL & TDI-RACING.PL,

wirusek lajtowy, 135KM,wywalony katalizator i wstawiony zamiennik, spalania jeszcze nie zdiagnozowalem , ale za jakis czas sie okaze, autko swietnie jezdzi, rewelacja, polecam wiruski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności