Skocz do zawartości
Gość Marcin1e

[B5] AVB 101KM+chip+turbo = 174 KM?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam blisko do dynosoftu i CTR tuning. Oba polecane wiec musze gdzieś sie wybrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo z Raciborzem miałem wspólnego poprzez branże wodociągowa ;)

Taki mały OT ...

Dyno to tam gdzie aligator robi ???dobrze kojarzę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie katowice.

Wodociągowe w sensie zbiornik ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wodociągowe w sensie branża i małe spotkania z zarządem a i Starachowice i Racibórz łączą najlepsze wyniki w kraju nt oszczędności wody i jej ceny zarazem poprzez optymalny poziom wyciekow : poszukaj w googlach info o OPW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. No to spoko :)

Na allegro sa turbinki BRD po regeneracji ale nie wiem ile to moze polatac. Slyszalem ze chinskie czesci wkładają i sie rozpadaja po kilkuset km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej BMW 320d z 150km zrobiłem pod 190km, wymiot jest sakramencki.1-2-3 jest w momencie .W Passacie z 110km zrobiłem 135km, tez ładnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w swojej BMW 320d z 150km zrobiłem pod 190km, wymiot jest sakramencki.1-2-3 jest w momencie .W Passacie z 110km zrobiłem 135km, tez ładnie chodzi.

co ta informacja wnosi do tematu chipowania AVB...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dużo :) bo jak mozna z 101km zrobić 174km ? :) bajery to tu niekiedy ludzie cisną konkretne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczupak - śmiesz wątpić w wiedzę i umiejętności wielu osob na tym forum ??? Juz nie wspomnę o najlepszym chodowcy koni Darku-Daronie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo dużo bo jak mozna z 101km zrobić 174km ? bajery to tu niekiedy ludzie cisną konkretne

można nawet więcej przy zmianie niektórych podzespołów, do 174km powinno wystarczyć turbo awx/avf, pompki avf/awx, zdrowe sprzęgło i oczywiście korekta softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czytam czytam i już wiem że będe zakładał turbo od avf/awx Tylko będe miał problem z dostrojeniem tego wszystkiego, nie chodzi mi tutaj o 200 KM ale 150-160 KM by wystarczyło, i stąd moje pytanie może zna ktoś dobrego tunera w okolicach Rzeszowa jestem w stanie podjechać do 100Km :D Żeby założyć to turbo avf do avb wystarczy http://allegro.pl/przejsciowka-redukcja-turbo-awx-asz-afn-1-9tdi-vag-i5330499104.html taka przejściówka ?Proszę o odpowiedz. Dodam że turbo i tak mam do wymiany a cena taka sama a potencjał inny.

Edytowane przez xmen45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podjedź 160km do Darona i będziesz zadowolony..

 

A z kąd dokładnie jest Daron i ile się za to ceni ??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy :-) posiadam Passata fl w wersji avb 101km i czuje ze zbliża się wymiana .regeneracja turbiny auto juz lekko puszcza niebieskiego dyma przy odpalaniu , a przy mocniejszm przycisnieciu gazu podczas jazdy z rury strzeli dymem na niebiesko. Wszyscy mi mówią ze turbina wiec pytań się was co myślicie? Bo jeśli już to interesuje mnie jedynie założenie turbiny od awx , skoro i tak wydań pieniądze to już lepiej w coś lepszego:-) i teraz Najważniejsze co jeszcze potrzebuje aby pod maską udało się to złożyć? raczej idealnie nie będzie pasować wiec co dokupić bądź wymienić? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo AVF/AWX (ze 130stki) pasuje bez przeróbek. Nic nie musisz zmieniać. Ona jest poprostu wieksza gabarytowo. Rozstaw srub itp jest identyczny. Wieć pakuj wieksze turbo + chip a napewno radość z jazdy bedzie lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc nie grzeczny i nie karze Ci cały temat czytać ale jak nawet ostatniej str tematu albo prościej powiem 4 posty wyzej kolega przerabia to samo i nawet pokazuje przejsciowke jedyna rzecz jaka jest potrzebna do zmiany turbo GT 1749V na GT 1749VA to moderator powinien odrazu takich klientów forum żegnać i odsyłać na 1 str tematu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Ciągle powtarzanie tego samego. Ale sa i tacy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikogo nie chciałem zdenerwować, chłopaki jak ktoś jest zielony to czasami chce Aby jego konkretnego pytania dotyczyły odpowiedzi.:-) regenerowana czy używana?:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikogo nie chciałem zdenerwować, chłopaki jak ktoś jest zielony to czasami chce Aby jego konkretnego pytania dotyczyły odpowiedzi.:-) regenerowana czy używana?:-)

 

Większość firm które zajmują się regeneracją turbosprężarek proponują Ci zregenerowaną w zamian za twoją starą za niszą cenę :) nowa w zakresie 2000+ zł , możesz sobie zadzwonić na serwis i zapytać , a co do używanych to jest to bez sensu dlatego że nie wiesz co masz i jak to pompowało przed demontażem i po jaki przebiegu jest, Najlepiej swoją zregenerowaną gdzieś w sprawdzonej firmie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko ale dzis każdy wygodny a tu juz tyle razy pisane a przeciez temat ma tyle ciekawostek

Ja proponuje- jak jesteś z ok Wloszczowy to do CK nie daleko - jedz na giełdę Miedzianke i w białym busie zaparkowanym jak wjazd główny od lasu pod niebieskim namiotem sa chłopaki z Mielca - Tur Bor firma sie zwie

Znajdz kontakt w necie zadzwoń i na niedziele odbiór bez jazdy tydzień w tydzień

Opowiedz co masz a co chcesz to będziesz miał mocniejsze turbo jak w AVB ale wygląd i podłączenie węża nadal na opaskę nie jak w130 na szybko złącze wiec kasa za redukcje zostaje w kieszeni

Pozniej grzej do Darona ok 150 km i dopiero wtedy krzykniesz -Das Auto !!!

To najlepsza opcja jaka znam polecam i sam uzytkuje w moim AVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem AVB ze zmienionymi pompowtryskami od AWX i wirusem na 150KM oraz stożkowym filtrem powietrza. Auto zbierało się sympatycznie, jednak paliło po miastowej jeździe ponad 10l, w trasie ponad 7.5l, i z racji zbyt dużej ilości powietrza oraz pobieranego przez wtryski paliwa kopciło na czarno. Wywaliłem stożek na rzecz oryginalnego filtra, zmieniłem wirusa na 130KM i zbiera się oczywiście słabiej ale spalanie w normie (8-8.5miasto/6trasa) i nie kopci.

 

Zastanawiam się nad kupnem turbo od AWX i wycięciem kata. Spowoduje to wzrost mocy bez wzrostu spalania? Czy ewentualnie mogę podkręcić go jeszcze na 140KM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności