Skocz do zawartości
Gość Marcin1e

[B5] AVB 101KM+chip+turbo = 174 KM?

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzona. jest w porzadku. czu pompa vacum może mieć na to wpływ? bo tylko to mi zostało do sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lipa jak nie wiem, seria taka slaba i po programie tez slabiutko... cos slaba ta diagnostyka byla, a pompowtryski jak?? jak porownanie ilosciowe i elektronika?? jakie cisnienie turbo?? wrzuc wykres z hamowni jak mozesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami najprostsze rzeczy są winne. Filtry może trzeba wymienic? :P Pompa Vacum też moze mieć luzny króciec i masz spadki mocy. A nie masz gdzieś jakiegoś wężą przetartego? Trzeba posprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20150327_140802.jpg tak wyglądał pierwszy pomiar

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

filtry wymienione wszystkie...przewody posprawdzane. turbo chodzi jak powinno. znajomy na tym samym silniku nodrazu miał 140 i po chipie 170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na avb z turbo takim jak u Ciebie mialem 115km i 278nm, i po tak jak pisalem wczesniej 170 i 400nm, dziwne ze taka slaba seria wyszla, jesli wszystko rzeczywiscie dobrze to ciekawe jakie cisnienie na cylindrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtry wymienione wszystkie...przewody posprawdzane. turbo chodzi jak powinno. znajomy na tym samym silniku nodrazu miał 140 i po chipie 170

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jak by ktoś miał jakieś pomysły to proszę o pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pierwszym ale drugim. Przebieg na 100% taki. Auto malo jezdzilo. Dziennie do pracy 2km i z powrotem. Ale nie wazne :)

ciagle mam dylemat czy brd czy awx brac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba turbo pasują p&p tylko brd ma podobno problemy z odpowiednim ustawieniem sztangi ale za to wiecej ognia daje ;)

Ale sprawny tuner jak np Daron to by wiedział co zrobić aby ja ustawić odpowiednio wiec ja bym brał brd zreszta awx juz przerabialem ;)

Co do mojej hybrydy to kupiłem gotowca od firmy TurBor Grzegorz Borowiec z Mielca - to jest gt1749v rozwiercona na wałek ARL zapewniali ze bedzie git - Daron potwierdził ze słucha sie jak pies pana a ja potwierdzam w praktyce ze jest moc

Mam do nich zaufanie bo turbo juz 2 rok lata a z nimi widzę sie co tydzień na Miedziance w CK ;) wiec kontakt jest All time -polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok postanowione. Szukam BRD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze pompki to uciagna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz cos jeszcze? Fmic albo map sensor ze 130?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w lato przez brak fmica nie slabnie przy butowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Map sensor od awx jest inny? Większe ciśnienia obsługuje? Tak jak w moim przypadku przydałaby się wymiana go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obsługuje wiecej bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po montażu go da mi to cos czy tylko trochę kasy z portfela strace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie tuner musi wystroić auto pod niego, bo on ma określona ilosc powietrza wpuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie nie ma sensu juz bo tydzien po programie:) tylko jeszcze coolera trzeba zmienic i wystarczy juz tych modow na jakis czas:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRD do standardowego AVB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli standardowego? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dodatkowo Darek zrobił LC i usunął przepływke wiec jest po map sensorze i ciekawi mnie albo stozek albo sportowe wkładki filtra nawet te nawilżane ;) ogólnie nic lepszego jak pomoc i wiedza Darka nie mogła mi sie trafić - profeska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności