Skocz do zawartości
Gość Marcin1e

[B5] AVB 101KM+chip+turbo = 174 KM?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Nie wiem gdzie to napisać więc stwierdziłem że tu powinno być ok. Mam Passata avb 146/360 obecnie na serii chciałbym zakupić turbo brd i szukam jakiegoś sprawdzonego źródła na dobrą używkę lub regenerowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym zakupić turbo brd i szukam jakiegoś sprawdzonego źródła na dobrą używkę lub regenerowana.
http://forum.vw-passat.pl/threads/86910-Nowe-oryginalne-turbosprężarki-Garrett-KKK

http://www.motoremo.pl/pl/kontakt/siedziba-w-ilawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ok:okWitam kolegow,po wielu miesiacach borykania sie z decyzja chipowania mojego avb ze wzgledu na spory przebieg w koncu sie zdecydowalem. Wybralem sie do polecanego przez forumowiczow darona z poniatowej i jestem calkowicie zadowolony,auto dostalo drugie zycie ,jazda zupelnie inna. Zalaczam wykres tego co udalo sie Darkowi zaszczepic w moje avb . Pojezdze troche i zobaczymy co bedzie dalej

 

http://m.fotosik.pl/zdjecie/09db874640b9e8a9

porownanie AVB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sensie , że lepiej chip do avb niż zmiana turbo na awx i chip ?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

To zależy jakie masz oczekiwania na seri możesz liczyć na ok 145km 340NM +- w zależności od stanu Silnika

Natomiast na turbie AWX ok 160km i 360NM +-

 

Mieszkasz blisko mnie to możesz wpaść Podniose moc ,mam też Hamownie Drogowa Dynomet zrobimy pomiar przed i po.

Edytowane przez Pokonamwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem cały temat i nigdzie nie znalazłem informacji, czy jeśli kupię turbo AWX to bez problemu będzie pasowało do AVB ? Czy trzeba coś przerabiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimna muszla ma inne wyjście,w avb guma na opaskę,w awx na te chore złączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś ponad 400nm w avb i rozwiązał problem z za słabym sprzęgłem? wymiana skrzyni nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś ponad 400nm w avb i rozwiązał problem z za słabym sprzęgłem? wymiana skrzyni nie wchodzi w grę.

 

1. jednomas + sprzęgło audi 80 b4 ok (tzw. sztywne koło)

2. ori AWX dwumas + sprzeglo ori do AWX sachs (+obicie kevlarem)

3. zestaw LUK jednomas + sprzęgło

4. Kupienie docisku od AWX + obicie kevlarem tarczy.

 

Zalezy w ile chcesz docelowo isc, mysle ze zestaw 2 i 4 duzo juz wiecej nie pociągnie,

 

Z kolei na 1i3 kultura pracy spadnie zdecydowanie. Najlepiej jednak chyba skrzynia 6 i sprzęgło 240mm

 

Jest tez najtańsza opcja, jesli teraz nie miałeś obitej to poprostu obić swoja tarcze kevlarem i próbować

Edytowane przez golden87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A docisk i dwumas w AVB to chyba to samo co AWX... Myle się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A docisk i dwumas w AVB to chyba to samo co AWX.

Identyko. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W TuneForce w Poznaniu. I zadowolony ;)

 

Nadal zadowolony??Jaki był koszt i czas zrobienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem docisk w awx jest 230 natomiast w avb 228 czy to nie problem z org skrzynia? Planuje wymiane na dniach i nie chciałbym problemów. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia org od avb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko Twoja skrzynia idzie org do awx, natomiast ja mam typowo serie avb, stad pytanie czy dwumas tarcza i docisk podejdzie od AWX, skoro org jest 228, a awx ma 230. Czyli moge czy nie moge, bo juz sie gubie :/

Edytowane przez SirMirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silnikach avb były montowane na początku skrzynie EEN a następnie GFL.W kazdym bądź razie czytałem na forum,że do tych skrzyń wejdzie sprzęgło 240 mm ze wglęgu na wiekszą średnicę flanszy.Ile w tym prawdy tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło wymienię samemu, wiec poczekam na wypowiedz innych, dzieki bodino za wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzęgło wymienię samemu, wiec poczekam na wypowiedz innych, dzieki bodino za wszystko ;)

 

Docisk z innego sprzegła 228 (AWX) bedzie pasował na pewno.

Choć przełożenia tej skrzyni sa mocno srednie... - moim zdaniem.

 

Nie wiem jak daleko chcesz isc w tunningi, ale jak masz przechodzic, to moze od razu na sprzeglo 240mm i skrzynie z 2.5 TDI...

 

No mowie, pytanie jaki jest Twoj cel, bo teraz to duzo wiecej nie wyjdzie, ale jak juz wsadzisz wszystko i potem bedziesz chcial to znowu bedzie inwestycja.

 

A no i jak masz wszystko wyjete, a chcesz isc mocniej, i nie wyciagac killka razy skrzyni, to sprzeglo do Kevlaru w MakLand.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat sprzęgła do ponad 200km, co wybrać, oczywiście bez zmiany skrzyni? Ile przeniesie kolo z 1z + tarcza kevlar? Jaki ew docisk do tego? Ktoś pisał ze połączył kolo z 1z ze sprzęgłem z 2,5tdi 240mm, ale to trzeba wiercić kolo, wyważać itp, myślicie ze warte zachodu czy za duża rzeźba? Im więcej czytam o sprzeglach tym bardziej głupi sie czuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności