Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Na polu sc32 i SC 35 coś jest zasilane wyjmę bezpiecznik z pola sc32 i sprawdzę czy działa ogrzewanie tylnej szyby a z pola SC 35 sprawdzę czy działają spryskiwacze przednich lamp według opisu pierwszego z tego tematu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek sprawdziłem pola CS 29, 30, 31, 32 oraz 44 i 45 mają zasilanie 12 V. 

Może być to wina modułu haka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którym pinie w czerwonej kostce przy module haka masz masę? 1 czy 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie odpowiem ci jak zdemontuję boczek w bagażniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych modułach masa jest tylko na 1, a nowe mają na obu pinach. Jeśli twoja wiązka jest od nowszej wersji, a z tego co pamiętam masz dość stary moduł haka to może to być powód braku wszystkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dziś zdejmę boczek to się okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do modułu Jagera, to problem rozwiązałem tak, że kupiłem moduł ori VW, podpiąłem pod pociągniętą instalację, i tutaj bez żadnego problemu vcds połączył się z modułem i wszystko jest cacy.

Także dedukując, wychodzi na to, że moduł Jaegera był uwalony i dlatego nie chciał się łączyć.

 

hak.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś mi podpowie jak dokładnie podłączyć odkręcany hak holowniczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cladam przeniosłem twoje pytanie do właściwego tematu. Teraz poczytaj... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , chciałbym zamontować używany hak holowniczy w moim passacie b6 sedan 1.9 . Znalazłem ładny kompletny hak z modułem ,lecz sprzedawca napisał że jest od kombi i nie wie czy pasuje do sedana . Czy są jakieś różnice mocowania tej belki tylnej w kombi i w sedanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bez różnicy.Wywalasz tylko stalową belkę, a  w to miejsce idzie belka  haka.Sruby  szr.4 ,klasy 10,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam problem z połączeniem haka a raczej instalacji w skrzynce bezpieczników pod odpowiednimi pinami nie ma u mnie dalszego połączenia. Co mam zrobić proszę o pomoc podłączam według tego schematu passat by 2005

20220318_141523.jpg

20220318_141502.jpg

hak.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wiązkę? Jeżeli oryginalnie nie miałeś haka i instalacji, musisz uzbroić odpowiednie gniazdo bezpiecznika w piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podłączyłem już sygnał can i światła stop i zasilanie sterownika 5A Sc6 teraz mam problem z sc29 sc30 sc31 czy tam powinno być zasilane stałe? Bo ja w tym miejscu mam puste miejsca na konektory (w sensie jak wepne konektory z instalacji sterownika to i tak brakuje dojścia.

21 godzin temu, wektor napisał:

A masz wiązkę? Jeżeli oryginalnie nie miałeś haka i instalacji, musisz uzbroić odpowiednie gniazdo bezpiecznika w piny.

Brakuje jakby szyny zasilającej sc29 sc30 sc31 i niewiem czy tam ma być zasilane stałego plusa ?

Edytowane przez Marcin1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Planuję dołożyć hak do mojego B6 i zastanawia mnie pewna kwestia. Będę ciągnął sporą przyczepę kampingową, czy po zakodowaniu haka w silniku i podłączeniu przyczepy zmienia się charakterystyka pracy DSG? Kręci się do wyższych obrotów? Trochę obawiam się o skrzynię przy takim zestawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby było szkodliwe.Jak wsadzisz oryginalny moduł, to samochód będzie wiedział, że masz już coś na haku.Po wpięciu wtyczki oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam u siebie org moduł 1K0907383, niestety po podpięciu przyczepki z lampami Led nie działają one, natomiast przy lampach z żarówkami nie ma problemu. Pytanie czy jest jakiś nowszy moduł który wykryje lampy Led? Passat B6 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

I ja postanowiłem zamontować hak. Mam do Was kilka pytań dotyczących wiązki:

1) Konektory do skrzynki C to 000 979 227 (jak się pomyliłem to mnie poprawcie)

2) Konektory w komorze silnika to 000 979 243 (jak się pomyliłem to mnie poprawcie)

3) Czy możecie mi napisać jakie oznaczenia mają konektory i wtyczka ze zdjęcia?

4) Doczytałem, że wiązka ma mieć ok 4m, czy tak jest? I kwestia przewodu do komory silnika, o ile powinien być dłuższy od pozostałych.

 

Z góry śliczne dzięki za pomoc :)

 

Pytanie forum VW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wasielk napisał:

1) Konektory do skrzynki C to 000 979 227

Tak.

8 godzin temu, wasielk napisał:

2) Konektory w komorze silnika to 000 979 243

Tak - to ten na focie 1.

3) 1. patrz wyżej, 2. Adapter 3 pin jest opisany w tym temacie na końcu pierwszego posta. 3. 000979009

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam jeszcze pytanie odnośnie "wycięcia" na hak w B6 sedan (może ma ktoś fotkę jak to zrobić). Oczywiście mowa o haku oryginalnym Westfalia z wypinaną ręcznie kulką.

1) Czy jest tam ślad jak wyciąć? Jak nie to czy jest gdzieś dostępny szablon? A może da się kupić gotowy spoiler z wycięciem, jak tak to jakie ma oznaczenia OE?

2) Czy jest do dokupienia zaślepka na dziurę w zderzaku? Jak tak to jakie ma oznaczenie OE?

Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez wasielk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności