Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś czym różnią się poszczególne modele haka westfalii?

Wszystkie mają numer 3C0 803 881, a dalej literę B lub D lub G....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to widzę tak: Jeśli nie masz haka holowniczego:

1. opcja Hak holowniczy AUTOHAK o numerze k48 około 450 zł + wiązka dedykowana do passata jakieś 600 zł

2. również autohak ale w automacie cena haka około 850 zł + wiązka

 

Haki westfali bosala i brinka od 50% drożej.

I choć patriotom nie jestem, to polecam nasze polskie! Naprawdę wszystkie homologacje mają a kosztują dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość huberti

Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak to będzie? Niedawno odebrałem z salonu nowego paska b6 z oryginalnie zamontowanym hakiem westfalia. Ostatnio miałem ciągnąc swoją przyczepę "Rydwan" ale nic z tego nie wyszło. Okazało się że gniazdo elekt. jest zupełnie inne. Znalazłem już adapter do wtyczki, ale nie wiem jak będzie to działało? W salonie powiedzieno mi że hak będzie ustawiał odpowiednio system ESP do przyczepy i będzie sterowł dodatkowo czymś tam jeszcze. Pytanie - jak to się ma do mojej zwykłej polskiej przyczepy. Czy mogę bez problemu ją holować? czy nic nie popsuje się jak podłączę zwykły adapter za 35zł do orginalnego gniazda westfalia? Czy przy takim adapterze będą wykorzystane wszyskie funkcje elekt.? Przy okazji: nowym chcącym zmówić auto, polecam odrazu zamówic z hakiem. Piękna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli adapter jest poprawnie wykonany to wszystko będzie OK. Przechodząc z 13 pinów na 7 siłą rzeczy nie wszystkie funkcje będą działać. Dla bagażówki najważniejsze to brak cofania, pozostałe dotyczą kempingów np. osobne stałe 12V, czy przewód ładowania aku w kempingu.

PS. Ważne żeby przyczepa nie miała świateł na ledach, bo wtedy będzie problem z obsługą i generowaniem błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam moduł a oto schemat do niego ...

http://zapodaj.net/e44f606d2324.jpg.html

i mam pytanie gdzie się najlepiej wpiąć czy jest jakaś kostka czy ciąć kable ???

I czy ten do akumulatora to środkiem puścić czy lepiej pod spodem auta ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinienes podpiac sie pod kostke kable powinny byc razem w zestawie i zawsze tak mialem ze wypinasz jakas kostke i wpinasz ta z zestawu jedna w druga itd a co do plusa to puszczam zawsze dolem wzdluz innych kabli spinam opaskami jedyny kabel co bedziesz cia to przeciwmgilelna musisz wyjac lampe i szukac plusa z niej wez probowke i wbijaj sie pokoleji w kable jak probowka zaswieci to wlaczaj i wylaczaj przeciwmgielna jak probowka bedzie gasla to znaczy ze to ten kabel powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na instrukcji jest żeby podpiąć do akumulatora pod minus ale minus idzie chyba blachą tak więc odwrotnie bo chyba do tego jest takie pokrętło na module ...

http://allegro.pl/uniwersalny-modul-haka-wiazka-elektroniczna-e20-i1240181533.html

mam niemal identyczny zestaw ... i jakieś jeszcze rady do tego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz bezposrednio podpiac sie pod plus na aku tam przy nim dajesz bezpiecznik minus dajesz zaraz kolo modulu przykrecasz do blachy reszta powinna byc na wtyczkach podpinana zadnych kombinacji jedynie z ta od przeciwmgielnej lampy sprawa jest banalnie prosta tylko troszke czasu z rozlozeniem boczkow w aucie i ladnie tam to poukladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam moduł a oto schemat do niego ...

http://zapodaj.net/e44f606d2324.jpg.html

i mam pytanie gdzie się najlepiej wpiąć czy jest jakaś kostka czy ciąć kable ???

I czy ten do akumulatora to środkiem puścić czy lepiej pod spodem auta ???

 

Witam Wszystkich.

Właśnie kupiłem Westwalie z tak samym modułem.

Myślę że dam radę sam zamontować.

Mam pytanko czy jest możliwość zakupienia jakiś wtyczek przejściówek aby nie trzeba było ciąć instalacji??

Aha i jeszcze jedno może ktoś podpowiedzieć jak zdemontować tylni zderzak (jakieś foty lub coś).

Edytowane przez komin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno może ktoś podpowiedzieć jak zdemontować tylni zderzak (jakieś foty lub coś).
2 (1).JPG

2 (2).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko czy jest możliwość zakupienia jakiś wtyczek przejściówek aby nie trzeba było ciąć instalacji??

 

Użyj zacisków: http://nokautimg2.pl/p-1c-46-1c4605eb8f5333fe0f00a8ea8fdd1943500x500/zlaczka-rozgaleziajaca-scotchlok-951-czerwona.jpg

 

 

Aha i jeszcze jedno może ktoś podpowiedzieć jak zdemontować tylni zderzak (jakieś foty lub coś).

 

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/56813-Jak-zdemontowac-zderzaka-tylnego-b6-Kombi?highlight=tylny+zderzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie śruby do zdjęcia zderzaka są widoczne dookoła niego.

Jedynie schowane są pod tylnymi lampami, które trzeba wyjąć.

Warto też kupić ori dokładkę zderzaka pod hak, bo wtedy jest on niewidoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też kupić ori dokładkę zderzaka pod hak, bo wtedy jest on niewidoczny.

 

Wiem, że dokładka jest konieczna.

A co z tą pianką czy wypełnieniem zderzaka? da się jakoś przerobić czy można jej nie montować czy koniecznie musi być ori?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat z hakiem było 3/4 tej pianki, więc założyłem, ale na forum piszą, że bez tego też może być.

Z drugiej strony nowa to ~100 PLN, a zderzak na niej leży, więc nie ma co oszczędzać.

Ten moduł masz ori czy zastępczak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikopiko zapomniałes kolegom powiedziec ze jeszcze za nadkloami są 2 wsówki czarne co trzymią koncówki zderzaka trzeba odczepic pocągnąc blec i go wysunąc w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to sam schemat. Ja założyłem ori ze względu na czujniki parkowania.

Dodatkowo pokazuje spaloną żarówkę w przyczepie i można aktywować esp z uwzględnieniem przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie akurat z hakiem było 3/4 tej pianki, więc założyłem, ale na forum piszą, że bez tego też może być.

Z drugiej strony nowa to ~100 PLN, a zderzak na niej leży, więc nie ma co oszczędzać.

Dzisiaj byłem u Gajosa w Sopocie i powiedzieli że tego się nie montuje.

U Kulikowskiego w Gdyni powiedzieli też, że nie i rozmawiałem z mechanikiem i nigdy czegoś takiego nie montowali.

Kurde nie wiem czy zamawiać czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cenę sprawdziłeś?

Ja wychodzę z założenia, że skoro ktoś zadał sobie trud i to stworzył to jakieś powody były... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde nie wiem czy zamawiać czy nie?

 

Można bez tego żyć

 

Z tym że jak na taki kawałek styropianu chcesz wydać 100 to dla mnie błędem było i to dużym kupno nie oryginalnego modułu haka.

Do tego modułu w ogóle nie idzie magistrala CAN, wiec nie będzie możliwa jakakolwiek komunikacja modułu z Gateway a tym samym jego kodowanie.

Nie wiem czy masz czujniki parkowania, jak tak to nie będą się wyłączać jak będzie podpięta przyczepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności