Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

2x TAK 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w kombi wycinałem otwór pod zaślepkę tam jest zaznaczone miejsce fabrycznie i wykorzystałem wycięty kawałek ale można też kupić dokładkę z otworem pod hak zresztą moresz zobaczyć foty u mnie w temacie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupienie dolnej części zderzaka i przekładka to jedyne sensowne rozwiązanie jeśli ma to wyglądać estetycznie i ma być ładnie dopasowane, w zderzaku nie ma śladu do wycięcia (u mnie nie było) o szablonie też nie słyszałem, spojler kupisz na internetach (lub cały zderzak nawet uszkodzony z którego wymontuejsz jedynie spojler). Zaślepka jest do kupienia nowa lub używana, wraz z kołkami które ją utrzymają na swoim miejscu. Numery znajdziesz w tym temacie, poszukaj.

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam problem ze znalezieniem numeru spoilera do Sedana z wycięciem na hak :( Wszystko co znajduje to do kombi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zaznaczone miejsce do wycięcia bo ja wycinałem otwór pod hak i robiłem sam zaślepkę 

,jest tak samo w przednim zderzaku w passacie b5 przed liftem są od środka zaznaczone miejsca na wycięcie pod spryskiwacze lamp wiem bo wycinałem i montowałem spryskiwacze lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelvw w kombi wiem, że jest ale jak oglądam fotki spoilera do sedana to nie widzę tam zaznaczenia do wycięcia.... A to co wrzuciłeś to fotki kombi.

Edytowane przez wasielk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę dokładka z sedana tak jest w opisie https://allegro.pl/oferta/dokladka-zderzaka-tyl-vw-passat-b6-sedan-12741612036 i wyraźnie widać miejsce na wycięcie pod hak, a sprawdzałeś swoją dokładkę może masz zaznaczone miejsce na wycięcie

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. No nic zostanie mi sprawdzic organoleptycznie jak zdemontuje zderzak ;-) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdzone :) Potwierdzam, jest zaznaczenie do wycięcia, u mnie było bardzo słabo widoczne (kwestia oświetlenia w garażu), ale jest. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz możesz sobie sam zrobić zaślepkę tak jak ja to zrobiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie cięzko, bo wycinałem na dwa razy... Czyli najpierw z grubsza, a następnie precyzyjnie do linii. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem używany oryginalny wypinany hak vestfalia z modułem 1K0 907 383. Niestety wiązka jest ucięta. Chcę dorobić sobie okablowanie i tu pytanie: jakie konektory / końcówki muszę sobie dokupić aby wpiąć się z przodu pod kierownicą? Najlepiej numery części...

Jeśli ktoś ma instrukcję gdzie dokładnie jakim kablem się wpiąć to będę wdzięczny. Passat b6 sedan 2009r. 1,8 TSI 160KM, 118kW.

341361013_2087406671464757_7032487563324506056_n.jpg

Edytowane przez krzman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz na znanym portalu "gotowa wiazka hak, bez lutowania". Chyba, ze chce Ci sie bawic, bo kosztowo za duzo nie oszczedzisz. Poniwaz kontektory bedziesz zamawial z kilku sklepow i dochodza koszty przesylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, wasielk napisał:

Znajdz na znanym portalu "gotowa wiazka hak, bez lutowania". Chyba, ze chce Ci sie bawic, bo kosztowo za duzo nie oszczedzisz. Poniwaz kontektory bedziesz zamawial z kilku sklepow i dochodza koszty przesylki.

Kable mnie kosztowały 30 zł. Jutro miałem zamiar zajrzeć do dobrze zaopatrzonego lokalnego sklepu z częściami z nadzieją że kupię konektory na sztuki. Koszt wiązki na allegro to 150 zł. Jak nie znajdę numerów części, lub nie będzie ich w sklepie rozważę kupno wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie masz podane wszystkie konektory. Z tego co pamietam to 2 do skrzynki bezpiecznikowej, stop pod kierownica, can + i - pod kierownica, jeden do bezpiecznikow pod maska i masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzman ja równiez polecam kupić gotową wiązkę. Dostaniesz wszystko w komplecie - tylko przeciągnąć. Tak jak pisał @wasielk polecam tą bez lutowania (instalowałem hak jakies 3 tygodnie temu). Wszystko pasuje.

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłem ambicje zrobienia samemu wiązki, ale miałem problem z zakupem wszystkich pinów i wtyczek (bo jak chcesz bez lutowania to potrzebujesz wtyczkę do can i światła stop). W końcu jak znalazłem wszystko po wielu dniach szukania, to wyszło, że chyba musze z 4 sklepów zamwić, gdzie przesyłki to ok 20zł za każdą + piny i wtyczki. Do tego chciałem jeszcze odpowiednich kolorów i średnic przewody (tak jak bozia przykazała) i tu kolejny problem, bo w jedym sklepie nie mieli wszystkich kolorów i trzeba by było zamawiać z 2, więc znowu 2 przesyłki +koszt przewodów.  Dodatkowo koszt taśmy żeby to wyglądało, może nie jakiś duży ale jednak. Więc jak sobie to podsumowałem to wyszła tak niewielka różnica w cenie, że sobie odpuściłem i kupiłem gotowca. Polecam, wiązka idealna tylko musisz wiedzieć jaki masz sterownik, ale jest w opisie, bo z tego co pamiętam to są dwa rodzaje. Reszta to plug & play + VCDS i masz po temacie. Jedyne co by mi się opłacało to jak bym zrobił kilka tych wiązek z opcją jedna dla siebie i kolejne do sprzedania to miało by to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Mam już założony hak elektryczny do VW Passat B7 Kombi - 3AA803880H - Westfalia

Moduły 7N0 907 383 do tego haka kosztują sporo 700 zł - stąd chciałem zastosować zwykły moduł bez obsługi mechanizmu zwalniania haka tak jak 8P0 907 383 + plus własna elektryka do zwalniania haka

Znalazłem moduły do Audi takie jak 4F0 907 383 które są nawet za 90 zł

https://allegro.pl/oferta/modul-sterownik-haka-audi-a6-c6-4f0907383b-10760449500

https://www.olx.pl/d/oferta/kostki-przewody-modul-haka-a6-c6-CID5-IDU4DJt.html?reason=seller_profile

Wydaje mi się, że Westfalia nie bawiła by się w robienie całkowicie rożnych elektrycznie i komunikacyjnie po CAN modułów do aut grupy VW.

Czy taka zabawa miała by sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Subcarpathia napisał:

Czy taka zabawa miała by sens?

Może i by miała ale po co, skoro moduły 1K0907383x, czyli fabrycznie montowane w B6, są do kupienia też poniżej stówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności