Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Będę próbować

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Przymierzam się do montażu haka w passacie B7. Mam na oku hak z B6. Belka 3C0 803 881F i moduł 8P0 907 383.

Pytanko, czy ten moduł będzie współpracował z B7, nie będzie problemów z podłączeniem i kodowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie, czy w B6 da się zamontować hak oris typ 5G9803880 bardzo mi na tym zależy 

A może ktoś poda mi wymiary haka do Passat B6 jego szerokość wewnątrz,  odległość pierwszego otw. pod śrubę i pod kolejną .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki po zmieniane i powinno być już tak jak powinno i potwierdzam da się kable wypiąć wyciągając tylko kostki z bondeza ale trzeba mieć sporo cierpliwości i małe sprawne rączki ale plecy i kręgosłup bolą od leżenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamontowany oryginalnie hak Westfalia i ostatnio mnie naszło na demontaż go bo i tak go nie używam i spotkałem się z problemem, gdyż jak wkładam kluczyk do haka to nie mogę go przekręcić ani w lewo, ani w prawo. Próbowałem przez pare dni WD-40 lać w zamek i całą zabudowę haka, ale na nic. Kluczyk jak najbardziej pasuje bo mam dwie sztuki i były przy kole zapasowym. Nie mam pojęcia co zrobić, czy to już tak w środku zardzewiało, że nie chce wyjść czy jak. Jest jakiś sposób żeby zdemontować ten hak nie niszcząc go ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to hak? Taki wypinany do dołu z uchwytem kluczyka jak czerwona tabletka? Czy pamiętasz jakim ruchem się go odpina? Bo kąt obrotu kluczyka jest bardzo niewielki, potem trzeba odciągnąć gałkę w bok i dopiero przekręcać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk mam taki jak na zdjęciu. Jak oglądałem filmik demontażu to powinnienem wsadzić kluczyk, przekręcić go w prawo i tak jak piszesz odciągnąć gałkę w bok. U mnie kluczyk wchodzi, ale nawet na milimetr nie chce się ruszyć. Próbowałem go odciągać, potem kluczyk przekręcać, ale też nic. 

Mam coś takiego: 

 

1403611f43e3aafe5a258e66accb.jfif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń num. masz w meilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak to jest z modułami dedykowanymi. Mam takiego pacjenta jak na zdjęciu. Plusy, masy, Can, sygnał stopu podpięty i teraz rodzi się pytanie czy do tego trzeba coś kodować ? Bo wszystko podpięte jak należy, CAN sprawdzony, zasilania gra, masa gra, a moduł informuje diodą LED, że ma jakiś błąd, świeci na czerwono. Zamiana CANów miejscami nie poprawia sytuacji. Kodowanie modułu przyczepy 69, też nie pomaga, bo co ma niby pomóc jak to jest nieoryginalny moduł.

Zakładam, że wszystko jest dobrze podpięte. Moduł świeci czerwonym LEDem, że coś nie gra.

Czyli podsumowując, jeżeli instalacja jest OK, kodować nic nie trzeba, a moduł na czerwono, to już zostaje tylko uwalony moduł.

Ktoś coś doradzi w kwesti nieoryginalnej ?

Przyczepa podpinana i nic nie hula.

 

172233694_131372388956619_4088648946781735835_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma CAN to powinien też mieć diagnostykę i być może jakieś kodowanie. Połącz się z nim i odczytaj błędy.

A tak swoją drogą to wymieniałem kiedyś podobny moduł (UN-30/1) na oryginał 1k0907383, bo zgłaszał jakieś błędy po wyłączeniu zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poprawność podłączenia jeszcze raz.Gateway go widzi? 

Jak dla mnie nieoryginały nie powinny działać wykorzystując CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wektor napisał:

nieoryginały nie powinny działać wykorzystując CAN

Dlaczego? 

Wspomniany UN-30/1 jest podłączony pod CAN, ma diagnostykę, jest widoczny w VCDS, a wygląda tak samo jak ten Jaeger. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wektor napisał:

Sprawdź poprawność podłączenia jeszcze raz.Gateway go widzi? 

Jak dla mnie nieoryginały nie powinny działać wykorzystując CAN.

Sprawdzałem poprawność i wszystko gra. 

Nie napisałem tylko, że to jest w b6. Moduł podłączony do bordentza, kostka E piny 7 i 8, od CANa.

Przelotowość wiązki od kostki E do modułu jest, zasilanie poprawnie wpięte, masa jest. Napisane w instrukcji modułu, że jak wszystko gra to zielony LED powinien się świecić. A niestety jest czerwono.

20 godzin temu, nTomek napisał:

Skoro ma CAN to powinien też mieć diagnostykę i być może jakieś kodowanie. Połącz się z nim i odczytaj błędy.

A tak swoją drogą to wymieniałem kiedyś podobny moduł (UN-30/1) na oryginał 1k0907383, bo zgłaszał jakieś błędy po wyłączeniu zapłonu.

Mówisz, że jak na CAN to powinien mieć diagnostykę. 

W Gatewayu zakodowalem 69. Ale połączyć się z modułem 69 nie idzie, jest brak komunikacji. No ale to wg mnie jest oczywiste, bo chyba ciężko żeby vcds łączył się z nieoryginalnym modułem i była diagnostyka przez vcds z dedykowanym modułem.

Sprawdzę po raz xxx te połączenia, i chyba zostanie kupić nowy moduł, może ten jest uwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

retrofit_69_01.jpg.4d33365009ff851b0e040ff145bfd2b1.jpg

retrofit_69_02.jpg.aed370bd7ecb8d45596ca6d22bb8098d.jpg

                Adres 69: Przyczepa       Plik etykiet: RETROFIT69.lbl
Oznaczenie elementu: 30/ 1V2 0    HW: 30/ 1V2 0
  Komponent i/lub wersja: ANHAENGER_MODULE UN 0030
           Kodowanie: 0000001
           Kod serwisu: WSC 00000 000 00000
                      VCID: 7BF542EB3AE5695E5F-802E
5 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

02562 - Żarówki świateł hamowania przyczepy 
            011 - Przerwa w obwodzie
02563 - Żarówki (M61) prawego światła pozyzycyjnego przyczepy 
            011 - Przerwa w obwodzie
02564 - Żarówki (M60) lewego światła pozycyjnego przyczepy 
            011 - Przerwa w obwodzie
02565 - Kierunkowskazy (M63) po prawej stronie przyczepy 
            011 - Przerwa w obwodzie
02566 - Kierunkowskazy (M62) po lewej stronie przyczepy 
            011 - Przerwa w obwodzie

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę, czyli jednak tak może być. Dzięki za screena. Jeszcze raz zerkne połączenia, jeszcze raz zamienię CANy i jak nie pomoże zamówię nowy moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pacjent: VW Passat 2012 sedan.

Posiadam nadwozie sedan (więc zderzak trochę inaczej wyprofilowany niż kombi) - stąd pytanie - jaki hak polecacie do zamontowania?

Zależy mi na:

1 po zdemontowaniu haka nie było widoczne mocowanie tegoż haka

2 zakup w komplecie ze wszystkim (mechanika+elektryka plug&play)

3 cenowo nienajdroższy - czyli może być ręcznie odpinany,itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek nadal jest problem nie wykrywa na kompie haka. 

Na 1 zdjęciu wtyczka z bondeza kabel brązowo-pomarańczowy pin G7 jest obsadzony kabel z wiązki haka a mój kabelek od instalacji auta jest wypięty, kabel pomarańczowo-zielony pin G8 jest obsadzony kabel z wiązki haka a mój kabelek od instalacji auta jest wypięty.

Na 2 zdjęciu wtyczka z bondeza kabel czarno-czerwony (u mnie jeszcze widać tam termokurczka jest niebieska) pin E2 jest obsadzony kabel z wiązki haka a mój kabelek od instalacji auta jest wypięty. 

Zdjęcie 3 miałem przy wiązce haka dwie małe trzy pinowe kostki(czarna i biała) w czarnej kostce były kabelki koloru brązowo-pomarańczowy i brązowo-zielony z tej białej kostki od instalacji haka wypinałem kabelek czarno-czerwony i dołożyłem do tej kostki czarnej.

Na zdjęciu 4 następnie kabelki o takich samych kolorach które wypinałem z moich kostek bondeza z instalacji auta również wpiołem do tej czarnej trzy pinowej kostki odpowiednio klorami(mój kabelek z instalacji auta czarno-czerwony zastąpiłem czerwono-żółtym pin się połamał).

Zdjęcie 5 wiązka haka. 

Zdjęcie 6, 7, 8 i 9 miejsca wpiętych pinów.

Zdjęcie 10 skrzynka bezpieczników od przodu. 

Podpięcie wiązki haka skopiowałem ze skrzynki bezpieczników którą dostałem z wiązką haka strona 24 tego tematu post 477 zdjęcie 5. I pytanie co zrobiłem nie tak. 

IMG_20210422_190810.jpg

IMG_20210422_191728_1.jpg

IMG_20210422_191114.jpg

IMG_20210422_191324.jpg

IMG_20210423_081854.jpg

IMG_20210423_082635.jpg

IMG_20210423_083620.jpg

IMG_20210423_081014.jpg

IMG_20210423_083852.jpg

IMG_20210423_084606.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie +12V na bezpiecznikach jest? Sprawdź miernikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po zdjęciach co wstawiłem to wszystko jest dobrze połączone

Jeszcze nie sprawdzałem czy jest tam prąd i nie wiem czy ściągać tylny boczek w bagażniku bo i tam miałem zajrzeć jest taka opcja że jak jest moduł uwalony to nie będzie na kompie pokazywać. A od czego może być ta biała kostka 3 pinów ze strony 24 post 477 zdjęcie 3 i 4.

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach raczej jest OK, pod warunkiem, że na tym pinie ze zdjęcia 8 jest +12V, bo zdaje się on mostkuje zasilanie na 2 bezpieczniki SC44 i SC45. 

Co do białej kostki z poprzednich stron to prawdopodobnie dodatkowe zasilanie przyczepy, tylko po co aż 3 kable? Możesz sprawdzić miernikiem do jakich pinów gniazda przyczepy one prowadzą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności