Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktoś montował hak do kombi B6, jakiej firmy hak polecacie , czy trzeba wycinać zderzak?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edycja moderatora:

Posty związane z hakiem elektrycznie wysuwanym, zostały wydzielone do osobnego wątku: Hak holowniczy - elektryczny

Edytowane przez nTomek
Link do haka elektrycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Cześć kolego,

przy zakupie zażyczyłem sobie z hakiem.

Zamontowali mi odpinany hak firmy Brink.

Wycięty jest prostokąt w dolnej części zderzaka (nielakierowanej). Gdy nie używasz haka, wycięcie jest bardzo elegancko zasłonięte zaślepką.

Jeśli używasz haka sporadycznie, uważam, że jest to super rozwiązanie.

Założenie, czy zdjęcie to kilkanaście sekund.

Pozdrawiam

Ben

PS

Sorki, że autko trochę nie umyte, ale na obecną chwilę zero czasu!!

DSC06245res.jpg

DSC06246res.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Mam ten sam hak.

Używany sporadycznie ale daje radę.

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy - mam pytanie - gdzie oprócz ASO można założyć hak Znacie jakiś normalny warsztat, który założy mi go bez problemów? W ASO dziś powiedzieli mi, że zdejmowany BRINK kosztuje u nich ok 2500 zł:eek:

 

Podobno założenie haka wiąże si8ę z instalacją on-line z VW? Dostaje się jakieś kody i dop. można bez problemów użytkować taki hak...:confused:

 

Jeśli macie jakieś namiary to proszę o pomoc - beny2108 dzięki za kontakt:564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda.hak montuje sie normalnie.jest do tego dolaczony specjalny sterownik ktory za pomoca can laczy sie z roznymi sysyemami jak swiatla(wylaczenie przeciwmgielnego) asystent parkowania( wylaczenie gdy jest przyczepka) , ukladu stabilizacji jazdy itp.na koncu trzeba przekodowac 3 sterowniki i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy - mam pytanie - gdzie oprócz ASO można założyć hak Znacie jakiś normalny warsztat, który założy mi go bez problemów? W ASO dziś powiedzieli mi, że zdejmowany BRINK kosztuje u nich ok 2500 zł:eek:

 

Podobno założenie haka wiąże si8ę z instalacją on-line z VW? Dostaje się jakieś kody i dop. można bez problemów użytkować taki hak...:confused:

 

Jeśli macie jakieś namiary to proszę o pomoc - beny2108 dzięki za kontakt:564:

W zeszlym roku ASO Wieluński BRINK kosztował ~1700 PLN gdzie w ASO Konarzewski (Bydgoszcz) ~2200

Jest jeszcze wariant zakupu samego haka (InterCars) i montaż w salonie (żeby utrzymać gwarancję)

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nigdzie nie mogłem znaleźć opisu instalacji oryginalnego haka holowniczego, deinstalacji zderzaka itp. W końcu doszedłem do tego sam - w razie potrzeby proszę pytać a postaram się podpowiedzieć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak podlaczyles modol haka i jak zrobiles kodowanie do can?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł miałem najprostszy ( praktycznie same przekaźniki ze szczypta elektroniki do lamp diodowych) 6 wejść +masa i zasilanie oraz 6 wyjść + masa. Następnie miernikiem odnalazłem interesujące mnie przewody do których należy podłączyć wejścia modułu ( przy lampach tylnych po 3 przewody +masa ) i w kostkach pod bocznymi tylnymi szybami po lewej - przeciwmgielne i po prawej wsteczny. podczas podłączenia pojawił się błąd żarówki, który zniknął sam. Także nic nie musiałem programować. Sądzę że moduł nie stanowi obciążenia prądowego dla poszczególnych obwodów świateł więc dlatego nie wywala błędów.

Edytowane przez Krzycho_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przecinałeś przewód przeciwmgilengo, czy tylko sie podłączyłeś do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypinałem wtyczkę - to chyba jednoznaczne, przewodów nie przecinałem.

dodam,że mój moduł nie odłącza światła P/M.

Edytowane przez Krzycho_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie o to mi chodziło...

 

PS. Są dostępne gniazda przyczepy z dodatkowym stykiem kontaktowym, który rozłącza tylny p.mgielny w samochodzie przy podłaczeniu przyczepy

 

Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tjw plus powinno sie odlaczyc tylne czujniki parkowania oraz zmiana kodowania zmieniajace abs ,esp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylnych czujek nie posiadam, o zmianie ustawień abs i esp pierwsze słyszę. z przyczepy mam zamiar korzystać sporadycznie głównie żeby quada w nowe miejsce wyciągnąć. tak więc większość czasu samochód będzie jeździł bez przyczepy w tej sytuacji zmiana ustawień abs wydaje mi się nie zasadna, ale może jest inaczej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosielowi chodzi o tzw. stabilizacje podczas jazdy z przyczepą. VW oferuje coś takiego, tylko nie wiem od którego roku i czy przy każdym standardowym sterowniku hamulców bedzie to działać.

Ale w twoim przypadku to i tak nie ma znaczenia, bo zastosowałeś sterownik niefabryczny, który jest "przeźroczysyty" dla układu elektrycznego Paska. Kodowania różnego rodzaju maja sens, wówczas kiedy sterownik przyczepy jest podłączany pod CAN'a samochodu. Ty masz wersję najprostszą, do Paska się nadaje ale np. do Tourana juz nie (sterownie tylnymi światłami pozycja/stop poprzez zmianę PWM).

 

Dla zaintersowanych więcej tutaj

 

Wesołych Swiąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sabdam

Witam !!!

Mam takie pytanie. Kupiłem hak do mojego B6 kombi, mechanik mi go elegancko założył. Wystąpił jednak problem z podłączeniem świateł bo B6 ma diodowe z tyłu i ponoć potrzebna jest jakaś przetwornica za 600 zl. Czy można się obyć bez tej przetwornicy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Adamie, czy zadałeś sobie trud przeczytania tego tematu i odpalenia linka z mojego posta? Domniemam, że niestety nie... a tam znajdziesz te "przetwornice".

Nie można obejść się bez "przetwornicy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jak mam fabryczny zdejmowany hak i mam go w bagażiku to nic nie trzeba zmieniać??? nigdy tego nie zakładałem więc się nie orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ radek

Nic nie musisz zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie jestem po zamontowaniu haka i modułu. hak odebrany przez stację diagnostyczną.

Więc moduł zrobiony samemu (no kumpel zrobił) zamontowany pod kabulki w tylnych lampach i wpięty zasilaniem w skrzynkę bezpieczników. Koszt wraz z opisem montażu i kabulkami do wpięcia to ok 150 zeta. Cała wiązka z gniazdem i przewodem to 200 zł. bez haka. Hak może być używka.

Bez ingerencji w CAN bez świecenia spalonych żarówek - poprostu 0 obciążenia komputera. W opisie jak rozebrać jak złożyć.:D W tym tygodniu jadę do serwisu bo zrobienie tego miało być niemożliwe. Komputer to tylko maszyna. P.S. Kupię (tanio) kompa do Passata B6 3c0 silnik 1,9 TDI BKC - do testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności