Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Jarok napisał:

Na rozpisce bezpieczników którą znalazłem na innym forum

Tu znajdziesz rozpiskę do twojej wersji (B6 do kwietnia 2008). To normalne, że kilka modułów korzysta ze wspólnych bezpieczników. 

Czy te błędy znikają po odpięciu wtyczki od gniazda przyczepy? 

9 godzin temu, Albercik napisał:

Zmienia. Bo ja odłączył któryś przewód i podpiął tam kabel 

Miałem na myśli, że nie zmieniają się miejsca podłączeń, a raczej to oczywiste, że dokładając jakiś moduł nie odłączamy istniejących...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu gniazda przyczepy błędy są, a wiec nie ma znaczenia. Zobaczymy po kodowaniu haka. Dziś może mi elektryk zakoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy, że w starszych modelach trzeba zakodować ABS, bo po podłączeniu przyczepy wyłącza kontrolę trakcji... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2019 o 09:24, nTomek napisał:

Coś mi się kojarzy, że w starszych modelach trzeba zakodować ABS, bo po podłączeniu przyczepy wyłącza kontrolę trakcji... 

Należy aktywować wyłączenie esp podczas jazdy z przyczepą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2019 o 08:05, Albercik napisał:

I nie wysadziłeś żadnego bezpiecznika przypadkiem?

Bo te błędy (abs, kierownica, ręczny) ewidentnie są jakby z EPB. Albo coś z kodowaniem (ale kodowanie to bardziej Bordnetz/PDC), ale co by to miało wspólnego z tymi błędami...

Tak, czy inaczej - bez kompa się obejdzie.

Kontrolki zgasły po ponownym uruchomieniu silnika. Po podłączeniu przyczepy znowu pojawiły się żółte kontrolki.

Po uruchomieniu komputerem funkcji "przyczepa" problemu z kontrolkami już nie było. Elektryk dezaktywował czujniki cofania jeśli przyczepka podłączona i wyłączył ESP (po podłączeniu przyczepy). Tak więc wszystko śmiga i błędów brak. Dziękuje za pomoc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałbym dołożyć do swojego pastuszka hak, głównie żeby wozić platformę na rowery. Znalazłem na alledrogo  taki zestaw: https://allegro.pl/oferta/passat-b6-kombi-hak-westfalia-oryginal-wyciagany-8318552239?fbclid=IwAR0lrIcPlo2e4tCpt6oOof1qU-wkXtmc0aRU-8INH1HrVkrRBHh438jXeeQ Wydaje mi się, że brakuję tam jeszcze wiązki od modułu do samochodu. Z tego co wyczytałem, można ją stworzyć samemu, tylko gdzie jest gniazdo do którego miałbym się wpiąć? Gdzie go szukać, bo podobno ono wcale nie musi być w moim samochodzie. Wtedy bez pośrednio do bezpieczników tak? Widziałem schemat w #396 poście i wg. tego powinienem dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabawy.Masz rację co do braków.Wiązka od modułu do"samochodu" kończy się kilkoma wtyczkami jak pamiętam.Gdzieś w tym wątku chyba były fotki, a jak nie, to szukaj w necie manuala do montażu haka.Tam jest to b.dobrze narysowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grzegon napisał:

Wydaje mi się, że brakuję tam jeszcze wiązki od modułu do samochodu

Dobrze ci się wydaje. Wiązka ma długość ~4m i od strony modułu jedną kostkę a po drugiej stronie połączenia stałe (albo pośredniczące kostki) z bezpiecznikami i modułem Bordnetz. 

Sposób podłączenia do bezpieczników zależy od wersji twojego auta (miesiąc produkcji). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ktoś oferuje montaż haka do B6 z całą elektroniką(parktronic, i inne) ? bo czytając temat chyba straciłem chęci szukania i założenia samemu.

 

https://www.olx.pl/oferta/hak-holowniczy-volkswagen-vw-passat-b6-westfalia-321-534-odpinany-CID5-IDxkyyo.html

Edytowane przez TommyVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2019 o 22:04, TommyVW napisał:

Panowie a czy ktoś oferuje montaż haka do B6 z całą elektroniką(parktronic, i inne) ? bo czytając temat chyba straciłem chęci szukania i założenia samemu.

 

Nadal szukasz takiej usługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna numer tej gumy od wiązki gniazda haka? Chodzi mi o gumę w której przechodzą przewody z zewnątrz do środka auta. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zagwozdkę

Niedawno sprowadziłem z niemiec B7

Żeby zarejestrować pojazd potrzebne są tłumaczenia przesięgłe.

Tłumacz przetłumaczył w Uwagach: że pojazd jest wyposażony w zamontowanym zakładzie samochodowym  hak holowniczy ze specjalnym systemem stabilizacji jazdy dla przyczepy dla tempa 100 km/h zgodnie z 3 zmianą rozporządzenia do 9 wyjątku rozporządzenia prawa o ruchu drogowym

Ja  żadnego haka nie widzę

CO jest grane? Miał ktoś podobny przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Passata B6 z końca 2006 roku i chce podłączyć oryginalnego haka z modułem 1K0907383 i oryginalną wiązką

Problem pojawił się przy podłączeniu,gdyż korzystam ze schematu z załącznika i muszę podłączyć się pod bezpieczniki SC6,SC29,SC30,SC31 to ogarniam ale  dodatkowo muszę jeszcze podłączyć 2 kable can-h i can-I pod sterownik J533 i dodatkowo 1 kabel pod sterownik J519 i tutaj już nie wiem jak to wpiąć  i gdzie? ktoś podpowie bo wiem że temat był przerabiany.Co do kodowania to z tym sobię poradzę

hak.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zed1011 Kable od CAN'a też możesz podłączyć przy module Bordnetz, który znajduje się nad nogami kierowcy po lewej stronie.

- G7 - CAN-L
- G8 - CAN-H
- E2 - sygnał światła STOP

obraz.png.4ee167615b519b25d0b802e698917e7f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację problem rozwiązany wszystko działa.pzd

Edytowane przez nTomek
...usunąłem cytat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki hak i mam pytanie odnośnie tych kilku kostek bez kabli i tej jednej kostki z uciętymi dwoma kabelkami oraz ta biała kostka z trzema pinami czy mam wszystko w tej instalacji a może coś brakuje 

IMG_20200326_185550.jpg

IMG_20200326_185613.jpg

IMG_20200326_185632.jpg

IMG_20200326_185728.jpg

IMG_20200326_185751.jpg

IMG_20200326_185840.jpg

IMG_20200326_185901.jpg

IMG_20200326_185921.jpg

IMG_20200326_185931.jpg

IMG_20200326_185940.jpg

IMG_20200326_190002.jpg

IMG_20200326_190027.jpg

IMG_20200326_190140.jpg

IMG_20200326_190157.jpg

IMG_20200326_190300.jpg

IMG_20200326_190317.jpg

 

 

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 Chce zamontować hak w Passacie B6 Variant z 2007.

Znalazłem niedaleko siebie taka oto Westfalie https://allegrolokalnie.pl/oferta/hak-wiazka-passat-b6-sedan-kombi-westfalia

Podpowiedzcie proszę jaki moduł i instalację będę potrzebował aby zamontować tak jak jest to w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł 1K0907383x i wiązka wewnątrz auta z czerwoną kostką, która jest podłączona do skrzynki bezpieczników i Bordnetz'a. Patrz zdjęcia w poprzednim poście. Poczytaj też ten cały temat... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie na jakiej zasadzie działa to zamknięcie na kuli u mnie ten kluczyk się nie przekręca może ktoś kto ma taki hak udzielić odpowiedzi i dziękuję za odpowiedzi udzielone na wcześniejsze moje pytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności