Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ostatnio założyłem w moim cc hak wypinany dedykowany oczywiście do niego, firma powiązana z westfalią, chciałem go zakodować w serwisie bo niby jakimś kodem można go zgłosić i zakodować online także wszystkie sterowniki go rozpoznają i widzą np. abs, silnik, bcm no i oczywiście parktronik i gateway-jednak ten kod jest niedobry, sterownik go nieprzyjmuję, więc zakodowaliśmy go ręcznie tzn zakodował sie tylko gateway i partronik- hak ogólnie działa, czujniki tył się wyłączają na radiu pokazuje się samochód z przyczepą ale w komforcie -sterownik(46) jest błąd sporadyczny z braku komunikacji ze sterownikiem przyczepy, błąd ten po skasowaniu zaraz wraca. moje pytanie jest takie czy wie ktoś gdzie w sterwniku komfortu46 trzeba w bitach coś zmienić żeby pozbyć się tego błędu bo w serwisie nic już nie mogą z tym zrobić a może ktoś ma taki pięciocyfrowy kod którym można doposażyć w hak tak jakby fabrycznie z nadaniem numeru PR w danych samochodu ☹️☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, slawek799 napisał:

hak wypinany dedykowany oczywiście do niego, firma powiązana z westfalią

Jaki to konkretnie moduł? Pokaż skan błędów.

Dokładałem haka u siebie i nic w module komfortu nie trzeba było zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz doczytałem że po zakodowaniu haka nie działa funkcja easy open, która u mnie też jest- może to ta funkcja coś krzaczy, przecież ona jest w komforcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem do passata b6 kombi hak wraz z wiązka i wg instrukcji, którą znalazłem w internecie brakuje mi kabli. Proszę o pomoc i rozszyfrowanie, który kabel do czego podłączyć.

Instrukcja ze strony: https://dobrehaki.pl/wiazka-haka-dedykowana-vw-passat-b6-kombi-gniazdo-13-pin-p-8370.html

Zakładka do pobrania.

 

20190604_200216_HDR.jpg

20190604_200547.jpg

20190604_200222.jpg

20190604_200231.jpg

20190604_200301.jpg

20190604_200314.jpg

20190604_200321.jpg

20190714_175631.jpg

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jarok napisał:

który kabel do czego podłączyć.

Podaj datę produkcji auta bo były 2 wersje elektryki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, nTomek napisał:

Podaj datę produkcji auta bo były 2 wersje elektryki... 

2008 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc? W 2008 w maju była zmiana. 

A jak nie wiesz to napisz czy masz skrzynkę bezpieczników D, po prawej stronie w kabinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, nTomek napisał:

Miesiąc? W 2008 w maju była zmiana. 

A jak nie wiesz to napisz czy masz skrzynkę bezpieczników D, po prawej stronie w kabinie. 

28.02.2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wiązka:

20190604_200301.thumb.jpg.578e1fd9cc93235af63579c8bb306f11.jpg.46de203fc781611a6218084e9e99cc63.jpg

Od lewej:

- Czerwono-czarny (stop) do Bordnetz pin E2

- Niebieski (zapłon) do bezpiecznika SC6

- Pom-zielony (can-h) do Bordnetz pin G8

- Pom-brązowy (can-l) do Bordnetz pin G7

- Czerwony (gruby +12V) do jednego z bezpieczników: SC29, SC30, SC31 (bo org moduł haka używa wszystkich trzech) 

Podane wyżej połączenia to dokładka do istniejących kabli na poszczególnych pinach. Wyjątek to ostatnie połączenie gdzie musisz dołożyć bezpiecznik i być może zasilanie do niego. 

Po drugiej stronie wiązki, przy module, konektory oczkowe do punktu masy (bagażnik, lewa strona). 

Biała kostka jest nie ważna bo to dodatkowe zasilanie do przyczepy. 

Edytowane przez nTomek
Korekta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. To co odpowiada za kierunki w tym przypadku?

Edytowane przez nTomek
Usunięty cytat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magistrala CAN. Tak samo reszta sygałów, oprócz STOP, który jest sygnałem "krytycznym". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Dziś lub jutro działam i napisze o efektach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2019 o 11:28, nTomek napisał:

Ta wiązka:

20190604_200301.thumb.jpg.578e1fd9cc93235af63579c8bb306f11.jpg.46de203fc781611a6218084e9e99cc63.jpg

Od lewej:

- Czerwono-czarny (stop) do Bordnetz pin E2

- Niebieski (zapłon) do bezpiecznika SC6

- Pom-zielony (can-h) do Bordnetz pin G8

- Pom-brązowy (can-l) do Bordnetz pin G7

- Czerwony (gruby +12V) do jednego z bezpieczników: SC29, SC30, SC31 (bo org moduł haka używa wszystkich trzech) 

Podane wyżej połączenia to dokładka do istniejących kabli na poszczególnych pinach. Wyjątek to ostatnie połączenie gdzie musisz dołożyć bezpiecznik i być może zasilanie do niego. 

Po drugiej stronie wiązki, przy module, konektory oczkowe do punktu masy (bagażnik, lewa strona). 

Biała kostka jest nie ważna o to dodatkowe zasilanie do przyczepy. 

Dziękuje za pomoc. Udało się podłączyć instalacje i działają wszystkie światła.

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Po podłączeniu instalacji  pali się na desce żółta kontrolka kierownicy i kontrola trakcji. Czy po kodowaniu haka kontrolki zgasną?

2. W miejscu w którym miałem podłączyć stałe zasilanie +12V (SC29, SC30, SC31) były przewody. Gdzie one prowadzą?

20190717_213542.jpg

20190717_200344.jpg

Edytowane przez Jarok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje niedopatrzenie z tymi bezpiecznikami, bo w B7 ich nie ma (nie było jak montowałem swój). W twojej wersji są one współdzielone z modułem hamulca itp, ale to niewiele zmienia.

Co do błędów to na pewno trzeba zakodować moduł haka w Gateway'u. Są jeszcze opcje dla przyczepy w modułach ABS, PDC i silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, nTomek napisał:

W twojej wersji są one współdzielone z modułem hamulca itp, ale to niewiele zmienia.

Zmienia. Bo ja odłączył któryś przewód i podpiął tam kabel od haka to nie ma zasilania na ręcznym (EPB) i stąd te błędy ;)

P.s. najlepiej wykorzystać puste gniazdo bezpiecznika, którego nie ma i tam podpiąć przewód od haka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Albercik napisał:

Zmienia. Bo ja odłączył któryś przewód i podpiął tam kabel od haka to nie ma zasilania na ręcznym (EPB) i stąd te błędy ;)

P.s. najlepiej wykorzystać puste gniazdo bezpiecznika, którego nie ma i tam podpiąć przewód od haka.

Nie odpinałem przewodów z bezpieczników: SC29, SC30, SC31, dolutowałem do przewodu zasilającego do tych bezpieczników i dołożyłem nowy bezpiecznik na zewnątrz (na kablu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wysadziłeś żadnego bezpiecznika przypadkiem?

Bo te błędy (abs, kierownica, ręczny) ewidentnie są jakby z EPB. Albo coś z kodowaniem (ale kodowanie to bardziej Bordnetz/PDC), ale co by to miało wspólnego z tymi błędami...

Tak, czy inaczej - bez kompa się obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, nTomek napisał:

Moje niedopatrzenie z tymi bezpiecznikami, bo w B7 ich nie ma (nie było jak montowałem swój). W twojej wersji są one współdzielone z modułem hamulca itp, ale to niewiele zmienia.

Co do błędów to na pewno trzeba zakodować moduł haka w Gateway'u. Są jeszcze opcje dla przyczepy w modułach ABS, PDC i silniku.

Na rozpisce bezpieczników którą znalazłem na innym forum jest ze te bezpieczniki do przyczepy są a wiec jak mogą być wykorzystywane do czegoś innego?

Przechwytywanie bezp.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jarok napisał:

Na rozpisce bezpieczników którą znalazłem na innym forum jest ze te bezpieczniki do przyczepy są a wiec jak mogą być wykorzystywane do czegoś innego?

A sprawdzałeś czy to opis do wersji po FL czy przed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Albercik napisał:

A sprawdzałeś czy to opis do wersji po FL czy przed?

Do kwietnia 2008 tak powinno być a mój jest z lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności