Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.05.2018 o 13:07, nTomek napisał:

ABS i silnik. Musisz tam przeszukać bo nie podam ci konkretnie gdzie to jest u ciebie. U mnie w ABS było już fabrycznie, ale w silniku musiałem zaznaczyć ptaszka.

ABS rozumiem - jak jest podpięta przyczepa to trochę inaczej musi hamować, bo jeżeli chodzi o platformę rowerową to nic się nie zmienia, ale jeżeli chodzi o silnik? No chyba, że podpinam przyczepę i moduł dorzuca mi dodatkowe 50nm momentu :) 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, zeby komputer wiedzial co ma na haku.Zwlaszcza jak masz wpięte coś na 7 pin.

Nawiasem,słuszna uwaga:przyczepka 750 kg to nie to samo co 2 rowery po 16 kg plus platforma..

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki warsztat w warszawie możecie polecić gdzie warto montować hak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek przeanalizowałem, jestem w trakcie montażu westfalii, jednak pomimo wskazówek nie mogę znaleźć konkretu nr vw dolnej dokładki/spojlera zderzaka z wycięciem (na alledrogo, olx jest ich mało, a te które są opisane jako kombii) jak mniemam zderzak a właściwie ta dokładka od kombii będzie się różnić z sedanem?! może ktoś poratuje nr dla sedana

 

Póki co w ASO podali mi taki nr 3c5807433D cena zaporowa 400zł... 

 

Proszę o radę użytkowników takiego haka, czy element który jest ruchomy czyli z gniazdem i klinem, który chowa się po wyjęciu kuli lub wysuwa aby kule włożyć powinien posiadać jakąś sprężynkę? U mnie widać dwa otwory które wg. powinny łączyć jakąś sprężynkę która by trzymała klin w otworze od kuli i dopiero kiedy chcemy wpiąć hak to odginamy to na bok, a po wyjęciu haka samoistnie do wraca na miejsce?

Pytam bo u mnie chodzi to z lekkim oporem jednak zastanawiam się czy np na dziurach klin i gniazdo się nie wysuną i nie będą narażone na drgania itp... sorka za jakość zdjęć, ale nie mam dokładki do zderzaka i póki co te elementy są pod nim schowane, nie mam jak zrobić zdjęć bezpośrednio tego otworu itp.

a4335e754f848684f17416dc06a0.jpg

fac998e54e4b810816246f42ad40.jpg

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz.Ma tam być sprężyna.Utrzymuje stabilnie  gniazdo w obu skrajnych pozycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ma ktoś zdjęcie tego, tej sprężyny lub też może jej nr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnica długopisu jednorazowego,długość ok.4-5 cm.Raczej mocna.Przeszukaj swój garaż lub kolegi i na pewno coś dobierzesz.Zasadę działania całości  już znasz. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne, za dwa dni montuje dokładkę z dziura na hak i wtedy będę przymierzał te które znalazłem w odmętach garażu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas nękają mnie błędy pomimo braku podłączonej przyczepy ;-/ gdzie szukać przyczyny?

03267 - Odblokowanie pokrywy bagażnika (ten oczywiście z hakiem związany nie jest, ale może ktoś się z tym borykał i przy okazji bym to "ugryzł") generalnie wymieniłem siłowniki w klapie na nowe, otwiera się samoistnie z przycisku w boczku drzwi, pilota i klapy bagażnika, błąd wyskakuje co jakiś czas bez przyczyny lub ja jej nie widzę... jednego dnia podczas upału uszczelki jak gdyby się przykleiły i klapa po otwarciu leciutko się tylko poniosła, jak ją dotknąłem minimalnie otworzyła się bagażnik, ale ogólnie otwiera się od razu cały bez utrudnień a błąd wraca...

wracając do tematu haka:
 

02563 - Żarówka m61 prawego światła pozycyjnego przyczepy
02564 - Żarówka m60 lewego światła pozycyjnego przyczepy
02565 - Żarówka m63 po prawej stronie przyczepy
02566 - Kierunkowskazy m62 po lewej stronie przyczepy
 

błędy da się usunąć ale wracają w różnej konfiguracji pomimo, że haka nie używam ;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, kruszan napisał:

03267 - Odblokowanie pokrywy bagażnika

Mikrostyk w zamku pokrywy bagażnika może już nie łączyć, albo wiązka elektryczna może być "spękana" na jakimś przegubie. Ty masz zdaje się sedana, więc problem zamakającej złączki w prawym-tylnym słupku bagażnika, cię nie dotyczy ?

55 minut temu, kruszan napisał:

02563 - Żarówka m61 prawego światła pozycyjnego przyczepy
02564 - Żarówka m60 lewego światła pozycyjnego przyczepy
02565 - Żarówka m63 po prawej stronie przyczepy
02566 - Kierunkowskazy m62 po lewej stronie przyczepy

Wygląda to na wariowanie sterownika haka. Te moduły wykrywają obecność przyczepy poprzez pomiar prądu żarówek jakie są dołączane do gniazda przy haku. Skoro wywala ci takie błędy to znaczy, że moduł coś tam wykrywa ale nie wiadomo dlaczego - czy gniazdo przy haku ma jakieś "lekkie zwarcie", czy po prostu moduł jest uszkodzony. Najprościej to podmienić moduł i obserwować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, poza tym przypadkiem że klapa nie otworzyła się od razu bo uszczelki się skleiły (stał na słońcu) byłoax gorąco... To działa wszystko normalnie, jutro zdejmę obicie klapy i zajrzę do tego mikrostyku w kalpce z logo...

Co do modułu, to chyba tak zrobię, załatwię drugi, podmiana będzie szybka i przetestuję, niby nic ale drażni oko jak po uruchomieniu vcds jest czerwono:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przyczepę podpinałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyczepie oświetlenie działało, błędu nie było po jeździe bo sprawdzałem, a drugiego dnia jak podłączałem vcds względem licznika i DRL to już było kilka, po kilku godzinach znowu (w tym dniu już nie ciągałem przyczepy) przed montażem oglądałem kable przy gnieździe, samo gniazdo (ładne błyszczące miedziane wtyki itd) nic nie przykuło mojej uwagi, ale może gdzieś przewód jest faktycznie załamany (z uwagi na sam ruch tego gniazda wiązka pracuje) lub ten moduł jest walnięty... teraz zwracam na to uwagę i będę sprawdzał czy oświetlenie przyczepy nie wariuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

stałem się szczęśliwym posiadaczem passeratti, okazało się że ktoś wymontował hak wraz z modółem i z tego powodu głopieje parctronic. domyślam się że jak podepne modół haka wszystko zacznie działać. vcds pokazuje że tego modułu brakuje i dla tego nie działaja czujniki. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolą i to okrutnie. 

Moim zdaniem wystarczy kupić słownik ortograficzny i wykodować hak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz go w gatewayu i popraw błędy, Jesus Maria... ?

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2018 o 00:19, rainman777 napisał:

Kolego popraw co trzeba, bo oczy bolą :wmorde 

dokłanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co wymieniłem bezpiecznik do którego podłączałem się z skrzynce bezpieczników wiązka od modułu z 5 na 10A (tamten się spalił) od tego czasu brak błędów w module, wszystkie światła działają w przyczepie póki co temat zamknięty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat i stąd szybkie pytanko . Jaki hak do alltracka .Kusi mnie ,aby kupić używany elektryczny,bo są w atrakcynych cenach ,ale nie wiem czy przy otwieraniu zmiesci się w otworze spoilera, ewentualnie hak wypinany pionowo z b6. Pozdrawiam

passat alltrack 002.jpg

20190308_142417.jpg

20190308_142538.jpg

20190308_142602.jpg

20190308_142641.jpg

Edytowane przez Andygory
Cześć ! Wczoraj haczysko zamontowane . Wszystko ładnie pasuje .Jutro do elektryka .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności