Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem jednak wiązkę 13pin firmy Westfalii, zobaczymy czy nie będzie kłopotu z podłączeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jachu76 napisał:

Ktoś pisał że tej wiązki która idzie od modułu do wewnątrz auta nie idzie jej przełożyć ponieważ stanowi część głównej wiązki 

E,tam.Ja dokładałem,robota szybka,podłączenie tylko wymagalo uwagi.Demontaz jest na pewno prostszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zdemontowaniu haka przestały mi działać czujniki parkowania, czy muszę coś teraz przekodować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jachu76 napisał:

Witam, po zdemontowaniu haka przestały mi działać czujniki parkowania, czy muszę coś teraz przekodować? 

Tak - musisz "wykodować" haka z modułu PDC i Gateway'a. Nie wiem co z silnikiem. Zrób autoscan to zobaczysz który sterownik krzyczy, że mu haka brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tomek, czujniki już działają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
 hak w nowym aucie mam już założony przewody przeciągnięte lecz jeszcze nie są podłączone...
przestały mi działać czujniki i asystent parkowania, błąd w vcds mam taki 

02070 - Rear Parking Aid Sensors 
011 - Open Circuit - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00101011
Fault Priority: 3

Co by to mogło się stać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd czujników w tylnym zderzaku. Przerwa w obwodzie - sporadyczna - czyli działa/nie działa. Musisz przeglądnąć połączenia czujników - może któraś wtyczka jest słabo dociśnięta, albo kabel naderwany i raz styka a raz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję za rady...posprawdzam jeszcze raz wszystko 

zrobione, jedna wtyczka nie była podłączona 

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam bezowocnie od paru dni zaślepki do wypinanego haka w VW Passat B6 kombi. Dokładnie takiej samej, jak na zdjęciu pokazał parę lat temu :) użytkownik beny2108....ona ma wymiary około 25x8cm.

zaślepka spojlera VW Passat B6 kombi 1.9 TDI, 25x8cm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO lub Allegro.Lub w odwrotnej kolejności.Boli bo kilkadziesiąt  zeta kosztuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Na allegro przewertowałem chyba wszystkie możliwe oferty pod tym kątem i nie znalazłem. Wysyłałem nawet maile do sprzedawców z podobnymi artykułami. Ktoś napisał, że to samoróbka, i że ciężko będzie. Nie wierzę, bo pamiętam, że jak jeszcze miałem ten element, to posiadał odpowiednie profile i było słychać kliknięcie, gdy się go zakładało. Może rzeczywiście zostanie tylko ASO. 

image.png.00001bbfffcc332d2abeda3edd699486.png

 

To wygląda dokładnie tak, jak na tym zdjęciu, które znalazłem na tymże forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy są takowe zaślepki haka elektrycznie składanego do vw cc 2014? Trochę irytuje mnie ta dziura. 

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam passata b6, dostałem oryginalny hak westfalia wraz  z wiązka i  modułem  vw 1K0907383F. teraz mam pytanie czy ten moduł bedzie pasował do wersji z 2006 roku a jesli tak to jak go podpiąć, wiazka posiada dwie kostki, jedna  szeroka jak na załączniku poniżej która pasuje do modułu  oraz jedna mała 3pinowa którą nie wiem gdzie podpiąc bo w  samochodzie nie ma pasującej wtyczki.

c70597a6f7574eb7med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maro9011 poczytaj sobie ten temat. Jak nie miałeś haka w aucie to nie masz też wiązki prowadzącej do instalacji auta (to mniejsze gniazdo na module).

Jak wygląda ta 3 pinowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były wersje z dodatkowym przekaźnikiem zasilania do przyczepy campingowej. Jeśli nie zamierzasz ciągnąć za sobą "jednorodzinnego" to możesz to olać. Z resztą ta kostka wygląda na nieoryginalną, no i ta niebieska taśma - coś tu było cięte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje.

Wiązka od czerwonej wtyczki powinna mieć ~4m długości bo musi być podłączona do Bordnetz'a i skrzynki bezpieczników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wypinany.Tak wynika z fotki.Brak wiązki do bezpiecznikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności