Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy jak rygiel sie otwiera to recznie mozesz otworzyć klapę?

 

Mogę otworzyć tylko na siłę.

 

Podejrzewam że tak ma być fabrycznie, po podłączeniu przyczepy klapa się automatycznie nie podniesie, zwolni tylko zamek i czeka aż ręką ją podniesiesz.

 

No właśnie taką funkcjonalność chcę mieć. Przy czym otwarcie powinno następować po naciśnięciu klamki/przycisku na klapie, następnie rygiel zwalnia zamek, a siłowniki unoszą klapę.

 

Po podłączeniu przyczepy, klapę mogę otworzyć tylko na siłę - a tak nie powinno być (bo jest funkcja elektryczna). Po takim otwarciu na siłę, siłowniki klapy próbują cały czas zamykac klapę bagaznika.

 

Po podłączeniu przyczepy jest zablokowana funkcja EO i otwarcie z pilota, ale otwarcie i zamkniecie za pomocą przyciskow klapy bagażnika powinno funkcjonować.

Edytowane przez marixmr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa Passat obydwa z 08r w jednym jest hak i chce go przełożyć do drugiego, proszę o informację czy wystarczy założyć hak i wiązke która idzie od haka do modułu, czy wtyczka która idzie od modułu w głąb auta będzie już w vw bez haka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie takiej wtyczki i wiązki wgłąb. Nie da się jej też, tak po prostu przełożyć z samochodu do samochodu bo stanowi część wiązki głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze no to mam problem bo auto z hakiem jest już rozebrane, a roboty trochę przy tym było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zakupić wiązkę Westfalii, jeśli chcesz mieć tak jak w oryginale.

 Oryginalnej w samochodzie nie rozbierzesz.

Edytowane przez michael230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę przełożyć na razie to co jest i później dokupić wiązke i odpowiednio założyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak w zależności od tego jaki masz hak i jak wygląda mocowanie gniazda.

U siebie założyłem hak wyjmowany, ale później nie mogłem założyć gniazda, więc musiałem demontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belkę haka z wiązką hak<>moduł i samym modułem możesz przełożyć - będzie ci brakować tylko wiązki od modułu do wnętrza auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hak jest ori, wypinany kluczykiem.. to sam teraz nie wiem czy poskładać z powrotem, bo kto mi to później podłączyć taką wiązkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji wiązki wszystko opisane co i gdzie podłączyć, a w przypadku wiązki Westfalii dołączone są adaptery tak żeby nie ciąć i nie lutować.

Na twoim miejscu przełożyłbym tylko belkę haka, bo wiązkę i tak pewnie zamówisz w całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę kupić taką wiązkę, w necie są komplety z hakiem.. mam wersja 13pin i taka mi odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem z tej aukcji http://allegro.pl/wiazka-dedykowana-7pin-do-hak-vw-passat-b6-b7-4d-i7018170992.html

Tylko wcześniej dzwoniłem i poinformowałem, że chcę 13 pinową, będzie trochę inna cena.

Tylko też jest różnica kombi/sedan, prawdopodobnie inne długości wiązki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo - ale ta wiązka z gniazdem 13 pin jest "przekładalna", tak samo jak i moduł. Nie da się tylko przełożyć wiązki od modułu do reszty instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przekładalna, ale czy jest sens ją demontować skoro będzie zamawiać cały zestaw? Ale to już decyzja Jacka.

Potem tylko będzie przerzucać samą belkę.

Tu masz instrukcję podłączenia wiązki

https://www.westfalia-automotive.com/fileadmin/pdf/e_anlagen/321/e321600391101-023.pdf

Edytowane przez michael230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wiązką niech wypowiedzą się inni, którzy ją montowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz mieć oryginalny moduł czy jakiś Chińczyk? Westfalia to też oryginał ale ma swoją cenę. Ja bym przełożył to wszystko co pisałem a rozglądną się za wiązką wewnętrzną. Możesz chwilę jeździć bez tapicerki w bagażniku. Belka jest pospinana razem z gniazdem i wiązką która łączy to gniazdo z modułem w bagażniku. Jak teraz zrobisz bez gniazda to potem znów musisz ściągać zderzak, opuszczać wydech itd. żeby wstawić gniazdo zewnętrze i wiązkę hak<>moduł.

Zakładając moduł nieoryginalny nie masz kontroli spalanych żarówek. Nie ma też informacji o podłączonej przyczepie - a systemy ABS, ESP i sam silnik lubią to wiedzieć by optymalizować swoje działania na okoliczność wleczenia przyczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozebraleś 1 auto, to jaki masz problem z ekstrakcją reszty wiązki i jej przełożenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał że tej wiązki która idzie od modułu do wewnątrz auta nie idzie jej przełożyć ponieważ stanowi część głównej wiązki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto "dawca" ma jeszcze jeździć to wyciągnięcie tej wiązki wiąże się z rozcinaniem oplotów, głównej wiązki, potem klejeniem/oplataniem na nowo - dość kłopotliwa sprawa.

No chyba, że auto "dawca" idzie całe "na części" - to można ciąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności