Skocz do zawartości
vojtek

Hak holowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

pod złącze diagnostyczne w sumie to nie wiem czy dobrze zrobiłem

:) z tego co widzę chyba nie :). W manualu westfalii napisali że należy się podłączyć do gniazda G Bordnetz pin 7,8

Edytowane przez skorpena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podlaczyles zle, dlatego nie masz komunikacji.

Zlacze diagnostyczne ma inny can

Podlaczaj tak jak sam napisales pod 7 i 8 to bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepięcie Can załatwiło sprawę wszystko działa jak trzeba :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce używać haka tylko do wożenia rowerów - przyczepkę jak raz pociągnie to będzie świat i ludzie.

Kolega o wpięciu się w kable ma inne zdanie:

jak chcesz mieć podłączone pod kabelki od lamp to niby nie trzeba, ale tak to możesz podłączyć sobie każdy hak

Więc jaka jest w końcu prawda?

Pomagałem przy montowaniu haka w poprzednim B5fl więc wiem mniej więcej jak procedura wygląda.

Tyle że tam wkręcało się go od środka po wyciągnięciu zaślepek.

Dam radę to sam zrobić na przydomowym podjeździe?

I jaki moduł polecicie jak nie będzie w haku oryginalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak podlaczac hak to tylko w oryginale.

Nie jest to takie trudne

 

Taką opcję polecam i żadną inną

 

 

Kiedys bylem u jednego mechanika i wlasnie podlaczali hak, pytam sie jak wpinaja sie z CANem, a on takie oczy. Co CAN? Po 15min widze jak tnie instalacje co idzie do lamp i tam sie wpina. Rece opadaja.

Wiec idzie tak jak pisałem poprzednio, ale jak dla mnie to partyzantka, bez modułu kable z gniazda haka wpięte pod lampy w błotnikach. Masakra.

 

Tą aukcję co podałeś z hakiem to dla mnie mega katastrofa, jak to wygląda z tym gniazdem na zewnątrz zderzaka.

 

Naprawdę, kup wszystko oryginalne VW, to nie będzie problemów. Jest to droższe rozwiązanie dlatego że ori VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

 

Tą aukcję co podałeś z hakiem to dla mnie mega katastrofa, jak to wygląda z tym gniazdem na zewnątrz zderzaka.

 

Naprawdę, kup wszystko oryginalne VW, to nie będzie problemów. Jest to droższe rozwiązanie dlatego że ori VW

 

Zgadzam się z tobą co do tego zamiennika ale pasuje mi to że nie trzeba ciąć tak strasznie poszycie lub kupować nowego dołu. Chce ograniczyć koszty do minimum dlatego szukam "szczęścia" w zamienniku bo dziura jest tylko na dole a nawet od spodu samego.

Czytałem cały wątek wiem że najlepiej ori w poprzednim miałem ori ale tam tylko hak kosztował nic poza nim nie trzeba było robić dokładać etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ma dzięki za cenne info, ale to i tak szpecąca dziura od dołu tak nie widać - o to mi się rozchodziło...

Widziałem już go wczoraj, ale sam nie wiem jaki wybrać.

Bagażnik sam w sobie nie zasłania świateł ale jak postawisz na nim rowery to już tak - bagażnik ma swoje światła też.

Tak to wyglądało na poprzedniku:

P4070147.JPG a rowery wożę do Polski po autostradzie to wolał bym mieć dodatkowe światła... dlatego pytałem o możliwość po prostu wpięcia się w kable...

Czy może polecić ktoś jakiś moduł oraz jak szukać ori na alledrogo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładaj jak w ori naprawde warto i masz to pewne ze ze wszystkim bedzie działac bez zadnego problemu

 

sam sie kiedys zastanawiałm czy ori czy jakaś tandeta !!! Ale dzis powiem że nie załuje wydanej kasy ja za hak z modułem i czescą wiązki od modułu z gniazdem haka damłem 650 z wysyłką i 80 zł za ori dokładkę zderzaka. Jak montowałem hak nigdy nie myslałem ze bede zakładał pdc z ops czy kamere. A jak widac na foto działa ze wszystkim nie ma problemów

 

Może warto troszeczkę dać wiecej i bedzie git !!! :ok

 

 

20110903442.th.jpg pdc014.th.jpg modynowe007.th.jpg

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w hakach dla kombi i dla sedana? Podobno te zaczynające się od 3C0 są dla sedana 3C9 to kombi, ale to opinia jednego ze sprzedawców i nie wiem czy prawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C5 to sedan, a 3C9 to kombi

O ile się nie mylę to 3C0 to części uniwersalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki piękne za szybką odpowiedź!

 

 

---------- Dodano o 08:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:26 ----------

 

Jeszcze jedno, moduły 1K0 907 383 D E F mają jakieś znaczenie te literki na końcu? F - to najnowszy moduł? Który pasuje mojego?

Edytowane przez pawaroti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno literki są bez znaczenia...

Mój moduł jest starszy niż auto i co jakiś czas pokazuje mi spaloną żarówkę w przyczepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was rozwiązał jakoś sprawę klapki w zderzaku, bez wymiany zderzaka na dostosowany do haka?

Myślę tu o wycięciu dekla, a co najważniejsze założenie klapki po odpięciu haka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3C5 to sedan, a 3C9 to kombi

 

3C5 to oznaczenie kodowe Varianta, sedan to 3C2. Czyżby w częściach pozamieniali, czy to tylko zbieżność oznaczeń? Do tej pory jak kupowałem rzeczy do swojego paska to tylko zaczynały się na 3C0, ewentualnie jakieś "wspólne" 1K0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś z was rozwiązał jakoś sprawę klapki w zderzaku, bez wymiany zderzaka na dostosowany do haka?

Myślę tu o wycięciu dekla, a co najważniejsze założenie klapki po odpięciu haka..

 

wymieniasz tylko sam dolny spoiler na taki od haka, na alle od 50-100zl

zderzak zostaje ten sam

jak wytniesz to i tak klapki nie założysz bo jak ją przymocujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wytniesz ori dokładkę to klapka będzie leżała jakby na dokładce.

Jak kupisz ori dokładkę z otworem (~100,-) to klapa licuje się z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zapomnij ze wytniesz dzurę i ori klapka ci podejdzie ta opcja nie przejdzie bo w tym miejscu jest wzmocnienie zderzaka na klapkę i uchwyty do zamkniecia

 

ps nie obraz sie kupiłes paska a chesz hak załozyc za 200 zł to nie przejdzie sam hak z modułem i wiązką w aso z zamontowanem 2400 zł a wiec uwazam ze te 100 zł za dokładkę cie nie zbawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze rzecz tkwi w oszczędnościach. Czasem człowiek chce w czymś podłubac hobbystycznie... przynajmniej sprawa otworu i klapki się wyjaśniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem moduł 1K0 907 383 E i po podłączeniu przez mechanika nie zgłasza się, podobno kolory kabli jakie były w instalacji do modułu nie zgadzały się z kolorami na schemacie podłączenia i podłączył wg kolejności na wtyczce.

 

Czy możliwe jest że moduł z literką E jest zbyt nowy do auta z 2005r? Podejrzewam że VW nie przechowuje starych modułów i jak bym w serwisie chciał założyć hak to założyliby moduł z aktualną numeracją. Czy moduł może być uszkodzony?

 

Czy ktoś ma schemat podłączenia przewodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma schemat podłączenia przewodów?

 

masz może foto wtyczki którą masz wpiętą do modułu, wtyczka czerwona 12pinowa. To opiszę ci jakie przewody gdzie mają być wpięte

a dokładałeś hak, czy masz ori?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności