Skocz do zawartości
Gość lopek3

siatka odgradzająca bagażnik do B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lopek3

Witam,

Jak w temacie, będę potrzebował na wakacje siatki odgradzającej bagażnik od części pasażerskiej. Widziałem na Allegro różne modele, z roletą lub bez, montowana zamiast rolety. Niezależnie od modelu siatka taka powinna być mocowana gdzieś do posufitki lub do słupków. W moim samochodzie niestety nie zauważyłem żadnych zaczepów u góry na wysokości rolety. Jak to zamontować? Nie chciałbym kupić, jeżeli nie będę mógł tego zamocować. Czy we wszystkich passatach są takie zaczepy? Może moja wersja jest tego pozbawiona?

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Siatka jest mocowana do oparcia tylnego siedzenia poprzez wsunięcie jej(przy pochylonym lekko oparciu) w specjalne prowadnice z tyłu oparcia i dodatkowo potem po zatrzaśnięciu oparcia w pionie przez taki bolec wsuwany w nadkole w bagażniku po stronie kierowcy.Roleta i siatka to dwie niezależne od siebie rzeczy,popatrz czy masz za oparciem takie plastikowe prowadnice,to one trzy mają siatke,u góry powinny być otwory do mocowania tej siatki,za przednimi siedzeniami też(jak masz rozłożone siedzenia to ją rozpinasz za przednimi siedzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam siatki do bagażnika, ale tej którą zaczepiasz płasko na bagażniku za te mocowania z boku przy podłodze bagażnika. Siatka jest przeznaczona do zabezpieczania zakupów żeby nie "majtały" się po przestrzeni bagażnika - niestety nie mogę znaleźć jej na allegro. Nie widział ktoś przypadkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lopek3

Po dokładnym obejrzeniu samochodu od wewnątrz, niestety nie zauważyłem żadnych otworów do mocowania siatki. Chyba muszę sobie odpuścić. Wypada mi kupić trumnę na dach.

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po dokładnym obejrzeniu samochodu od wewnątrz, niestety nie zauważyłem żadnych otworów do mocowania siatki. Chyba muszę sobie odpuścić. Wypada mi kupić trumnę na dach.

 

Piotr

Ja też myślałem o tej rolecie ale odpuściłem,widziałem u "Ojca"i tam w podsufitce są zaczepy,które myśle ciężko zamocować,bo musi być dziura w podsufitce na ten plastik a wycinać to bez sensu[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przerabiałem temat siatki rolety w moim autku B5 variant , gdzie też nie było mocowań na tylnej kanapie ani w podsufitce. Siatke kupiłem na allegro wraz z mocowaniam , a zmontowanie zleciłem w ASO ale SEATA , bo tam korzystam z napraw.Zdjeli posufitke i uchwyty zamocowano do dachu w miejsca tam przygotowane fabrycznie , tylko wycięto otwory w podsufitce. Jestem zadowolony , bo wygląda jakby były zamocowane orginalnie i piecho sobie jeżdzi teraz bezpiecznie w tyle.

Pozdrawiam

----------------------

Passat Variant B5 3B/1.8T AEB/1998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć temat montażu tych mocowań które idą do oparcia tylnej kanapy ? Bądź ktoś inny może się wypowiedzieć ? Przerzucam skore poliftowa do 3B i tam na oparciu kanapy nie ma otworów na te plastikowe szyny na których trzyma się siatka. A może są pod tym welurem? Trzeba wiercić i gwintować otwory? Podmianka plecków odpada ze względu na mocowanie oparcia no i ilość zagłówków. Proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmienialem siedzenia i przelozylem siatkę ze starych foteli. Uchwyty są przykrecane wkretami. Nie trzeba nic wiernic ani gwintowac. Odmierzylem tylko odległości i tak przykrecilem. Wszystko pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plecy oparcia to parę ładnych milimetrów mocnej stali. Orginalne miejsce pod te uchwyty ma gwintowane otwory których nie widzę w nowych plecach. Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób wkręciłeś się tam wkrętami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem to dość dawno. Może wiercilem pod wkrety ale na pewno nie gwintowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nic sie nie wierci, oryginalnie sa grube wkrety i wchodza do blachy oparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, będę próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności