Skocz do zawartości
Gość L4ska

Jakie sprężyny - firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość L4ska

Tak jak w temacie jakiej marki sprężyny polecacie. Mam amorki Kayaby gazówki i zalezy mi na utrzymanie fabrycznej wysokości (i tak pare razy juz smyrałem podwoziem bo garbach...) . Tak więc szukam czegoś "cena//jakość" przy zachowaniu fabrycznych parametrów . Pozdrawiam i dzięki z góry :)

 

PS. Chodz mi o sprężyny do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość L4ska

pomożecie ? :P

Bo sprawa jest dość pilna bo przedwczoraj wyciągnąłem 2 zwoje z lewej spręzyny i zaniedlugo bede rył po ziemi jak wiecej poleci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

LESJÖFORS - chyba nic rozsądniejszego nie kupisz.

Numer do twojego to LS4095037

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość L4ska

Dzieki Biedronka na Ciebie to zawsze można liczyć :D pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o pomoc ponieważ mam problem z doborem sprężyn do mojego passata.Chciałbym założyć standardowe ale z tego co się dowiedziałem to są różne oznaczenia kolorystyczne sprężyn i nigdzie nie mogę znaleźć jakie będą odpowiednie do mojego paska.Jeżeli posiada

ktoś taki sam rocznik auta i mógłby to sprawdzić to będę bardzo wdzięczny.Wystarczy przetrzeć szmatką sprężynę i na pewno będzie to widoczne. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiofazi

jest kilka metod:

 

1. udać się do dilera VW i zamarkować ;) chęć kupna sprężyn i tak możesz zdobyć numer części ;)

2. załatwić program ETKA lub ETOS (spis wszystkich części takich marek jak AUDI, VW, SEAT, SKODA) naprawdę fajne programy schematy wszelkie numery części

3. spróbować w sklepie z częściami, z doświadczenia wiem, że jak nie podasz im konkretnego numeru części to tak dostaniesz nie od tego modelu, mimo że podasz rok produkcji rodzaj silnika to i tak 50% szansy, że dostaniesz dobrą część

 

Wybór należy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U dilera vw już byłem i powiedzieli mi że tych oznaczeń jest masa i że jak będę u nich zamawiał to będą

szukać według numeru nadwozia i nic więcej się nie dowiedziałem.Dzięki za odpowiedz spróbuje poszukać

ETKI po polsku bo na razie nie udało mi się znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U dilera vw już byłem i powiedzieli mi że tych oznaczeń jest masa i że jak będę u nich zamawiał to będą

szukać według numeru nadwozia i nic więcej się nie dowiedziałem.

 

 

Masz rację w Etce jest 30 -40 rodzajów sprężyn .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam takie pytanko czy miał ktoś z was styczność lub ma założone w moim przypadku na przód sprężyny firmy K+F (Kraemer und Freund) szukam opinii na ich teamt bo szykuje mi sie wymiana a z tego co wiem to spręzyny wymienia się parami. Znalazłem je za 150zł sztuka a np Kayaba znalazłem za 250zł sztuka. 200zł zostaje w kieszenie ale nie chce się pchać jak coś w jakies tanie badziewie więc wole Was zapytać itd. Gośc w sklepie powiedział mi że to bardzo dobre niemieckie sprężyny które sa stosowane miedzy innymi w Mercedesach. Tutaj daje link na allego jak one wyglądaja itd. Pozdrawiam i czsekam na opinie!! http://www.allegro.pl/item549494466_markowe_sprezyny_audi_a6_quattro_vw_passat_przod.html

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

problem jest taki ułamała się sprężyna i chcę ją wymienić ale najpierw parę pytań :)

 

- z jakiej firmy najlepiej kupić ?

- czy koniecznie wymienić trzeba 2 sprężyny czy tylko jedną uszkodzoną

zdanie na ten temat są podzielone (zobacze na forum ile za ilu przeciw :))

- czy przy wymianie wymienić również łożyska amortyzatora? nawet jeśli nie wykazują objawów zużycia?

 

ma ktoś pożyczyć sciągacz :)

 

pozdrawiam

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

problem jest taki ułamała się sprężyna i chcę ją wymienić ale najpierw parę pytań :)

 

- z jakiej firmy najlepiej kupić ?

- czy koniecznie wymienić trzeba 2 sprężyny czy tylko jedną uszkodzoną

zdanie na ten temat są podzielone (zobacze na forum ile za ilu przeciw :))

- czy przy wymianie wymienić również łożyska amortyzatora? nawet jeśli nie wykazują objawów zużycia?

 

ma ktoś pożyczyć sciągacz :)

 

pozdrawiam

 

 

Proponuję wymienić dwie sprężyny, bo nigdy nie dobierzesz jednej identycznej jak ta którą masz (może się okazać,że Passek będzie krzywo "stał", o komforcie[a raczej jego braku] z tego tytułu nie wspomnę) .

W kolumnie przedniego zawieszenia 3B/3BG nie ma typowego łożyska amortyzatora jak w starszym modelu (35 i) z lat 1988-96.

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kolumnie przedniego zawieszenia 3B/3BG nie ma typowego łożyska amortyzatora jak w starszym modelu (35 i) z lat 1988-96.

 

a czy zamiast tego lozyska jest element który się zużywa i powinienem go wymienić przy wymianie sprężyn ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy zamiast tego lozyska jest element który się zużywa i powinienem go wymienić przy wymianie sprężyn

Amortyzator w 3B nie pracuje tak jak w starszych modelach (jest praktycznie nieruchomo) i nie trzeba tam nic wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą sprężyn z tyłu,bo na codziennie mam w bagażniku z 70-80kg(tuba + wzmacniacze,gaz) .Interesuje mnie zawieszenie trochę twardsze (nie twarde!!),ale nie obniżane.Z ciekawości dałem na przód specjalne gumy pomiędzy zwoje sprężyn przednich i auto lepiej zachowuje się w zakrętach i nie nurkuje.Z tego powodu też myślę o lekkim usztywnieniu.

Jakie firmy polecacie ?? znalazłem taką aukcję http://allegro.pl/item777084320_nowe_sprezyny_passat_b5_tyl_firmy_gh_wzmacniana.html ,ale patrząc na cenę nie wiem jak długo taka sprężyna będzie trzymała swój kształt i parametry(wyrób na oko dobry,bo znajomy kupił do innego auta).

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego weź tylko pod uwagę że po zamontowaniu takich wzmocninych sprężyn, napewno stracisz na komforcie, twó fur nie będzie już tak miękki i przyjemny jak był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył K+F wzmocnione cena 150 zł za szt . i będa super wysokośc jak fabryczna 280 mm i bedziesz zadowolony .Sam takie zakładałem bratu i jest ;) . Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pękła mi lewa przednia sprężyna w Passacie.

 

Chciałbym kupić na przód dwie nowe sprężyny takie jak w oryginale.

Czy sprężyny firmy KAYABA będą dobre?

 

Zależy mi, aby to były jak najbardziej miękkie sprężyny - komfortowe.

Passat Variant 1,9TDI (AVF) 2003-2004

 

------------------------------------------------------------------

 

 

No to już zamówiłem - KYB (Kayaba)

 

 

 

Pozdrawiam - Bartek

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy sprężyny firmy KAYABA będą dobre?

 

radze nie kupowac....... u mnie po tych kayabach siedzi 30mm nizej. zreszta nie tylko u mnie. a sprezyny niby standard. procz tego ze jest nizej nie mam nic do zarzucenia, komfort super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PrZeMol za opinię.

No niestety już za późno - samochód u mechanika

i jutro sprężyny będą na aucie...

 

 

Mam nadzieję, że Passat nie będzie szurał brzuchem przy

każdej nierówności. Sprężyny, które kupiłem są z serii KYB K-Flex.

Może nie będzie tragedii z osiadaniem auta.

 

 

 

Dam znać jak zobaczę już auto na nowych springach.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dario77

Witam.

Z racji, że to mój pierwszy post...to na wstępie się ze wszystkimi przywitam.

 

Ja też ostatnio zmieniłem z przodu na Kayab-a i też "usiadł". Na wertepach ryję po kamieniach...o wyglądzie już nie wspomne. Oznaczenie tych sprężyn to 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności