Skocz do zawartości
Martyn

Wysokie spalanie na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie starałem się coś znaleźć na mój temat ale nic zbytnio konkretnego nie znalazłem . Zastanawia mnie spalanie jak w temacie a mianowicie w czasie jazdy spalanie utrzymuje się w normie ale gdy stanę na parkingu (na biegu jałowym) wzrasta bardzo szybko i nie zatrzymuje sie na jakiejś określonej cyferce tylko non stop do góry, potrzymałem go raz tak do ok 30 L ale szkoda tylko paliwa by tak to obserwować (do tego jak opada wskazówka ilości paliwa w zbiorniku). Moje pytanie czy może być winna tego, zawieszająca się sonda (bogata mieszanka na wolnych obrotach) A może ktoś ma inny pomysł lub powód takiego zachowania

PS Aż strach stawać na skrzyżowaniu i światłach bo zacznie kotłować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie, jeżeli nie ma innych oznak to sonda pewnie walnięta. Można podjechać do jakiegoś mechaniora to podłączy oscyloskop albo co tam ma i sprawdzi czy sonda daje odpowiedni sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie :D

Spalanie jest podawane w l/100 km

A jeżeli stoisz to km nie lecą i średnie spalanie rośnie :D:D:D

Nie masz pokazanego chwilowego spalania, tylko średnie na 100 km!! Tak więc dojdzie nawet do 99.9 jak będziesz dostatecznie długo stał

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, a tu chodziło o wskaźnik MFA? :) To przecież zawze jest tak, że jak stoisz to Ci rośnie na wskaźniku, bo nie pokonujesz kilometrów. To tak samo jak przy odpaleniu, gdzie od razu masz napisane 30L/100km ale to nie oznacza że w tej jednej sekundzie tyle Ci wypił. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokazuje takie spalanie to faktycznie może to sonda lambda, albo czujnik temperatury sterujacy dawkowaniem paliwa. Po podłączeniu do VAG'a powinno wszystko wyjść...

Spróbuj ewentualnie przełączyć MFA w tryb awaryjny i przełącz na spalanie chwilowe. Jeśli pokaże normalną wartość to faktycznie wysokie spalanie na postoju bedzie wynikiem stosunku nie zmieniajacego się dystansu do spalania średniego na 100km.

Pozdrawiam:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli stoisz to km nie lecą i średnie spalanie rośnie

Nie masz pokazanego chwilowego spalania, tylko średnie na 100 km!!

Spalanie jest podawane w l/100 km

A jeżeli stoisz to km nie lecą i średnie spalanie rośnie

Nie masz pokazanego chwilowego spalania, tylko średnie na 100 km!!

Dokładnie tak jak piszecie tylko z tą różnicą że w baku robi się pusto a to już nie jest przekłamanie

 

 

Po podłączeniu do VAG'a powinno wszystko wyjść...

Niestety tego rocznika nie da się podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak piszecie tylko z tą różnicą że w baku robi się pusto a to już nie jest przekłamanie

 

 

 

Nie jestem pewien czy Ty mnie jednak zrozumiałeś...

Te 30 litrów to jest średnie spalanie, i będzie Ci rosło do 99,9 (jeżeli będziesz cały czas stał) chociaż w rzeczywistości silnik będzie spalał jakąś tam niewielką ilość paliwa ( nie wiem dokładnie, ale np. 2 l/h ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewien czy Ty mnie jednak zrozumiałeś...

Te 30 litrów to jest średnie spalanie, i będzie Ci rosło do 99,9 (jeżeli będziesz cały czas stał) chociaż w rzeczywistości silnik będzie spalał jakąś tam niewielką ilość paliwa ( nie wiem dokładnie, ale np. 2 l/h ).

Nie ok zaskoczyłem twoją wypowiedz ale tak jak napisałem mi powiedzmy na postoju nie bierze 2 l tylko w baku robi się wir i tu jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wir??

Jak Ci podczas postoju spala te 2 l/h to jest to praktycznie niezauważalne !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak kolega Martyn zostawi auto odpalone to powiedzmy po 30 minutach ubywa mu z baku 10 litrów paliwa, a powinno ubyc koło jednego litra powiedzmy. Nie mówimy o wskaźniku MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak...

Ale w takim przypadku to Coperfield - bo nie wiem w jaki sposób to mogłoby się dziać. Chyba że ma jak Blckbird - uszczelnia się dopiero w ruchu :rotfl:

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość goofer00

musisz sprawdzic to jadac na komputer inaczej nie sprawdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga odkopanie starego tematu, proszę nie klnąć, ale nie zamierzam nowego takiego samego wystawiać :P

A więc, np jak pokazuje po odpaleniu nie w średnich a w chwilowym na mfa spalaniu ciągle 15-16 to jest ok ? szkoda, bo to troche wnerwia i średnie spalanie rośnie bez sensu bardzo wysoko wtedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys odkopał dobry temat to i dobrzy ludzie by pomogli -> czytaj i pisz o problemach swego auta w swoim dziale szybciej ci pomogą.

 

I OD "A WIĘC..."zdania się nie zaczyna nie uczyli w szkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I OD "A WIĘC..."zdania się nie zaczyna nie uczyli w szkole.

Sylwester jaki Ty złośliwy się zrobiłeś jak ja kiedyś :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu bo niektórzy już o tym wspomnieli. Powiedzcie mi jak wprowadzić MFA w tryb awaryjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam na 100% ale wciskasz przełącznik zmiany funkcji (MFA) i trzymasz cały czas. Następnie przekręcasz kluczyk w pozycje zapłon trzymając cały czas MFA wciśnięte. Cofasz na zero ,przekręcasz jeszcze raz na zapłon, puszczasz przycisk zmiany funkcji MFA i masz tryb serwisowy. W zależności w kturej pozycji masz przełącznik masz inne opcje ale koleiności i cooznacza nie pamietam wszystkich. Wujek google prawde Ci powie....

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sylwester jaki Ty złośliwy się zrobiłeś jak ja kiedyś

 

Ja a gdzie tam bardzo spokojny człowiek jestem:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności