Skocz do zawartości
zwkrz

Automatyczna skrzynia biegów B5

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pasek b5 kombi 2000r 110KM automat

(to jest bodajze AFN) ma skrzynie 4- czy 5-biegową (na wyswietlaczu mam PRND123) ??

Musisz wyczytać z kodu wlepy jaka to skrzynia i potem rozkodować na forum a będziesz wiedział czy to 4 czy 5 biegowa. Wyświetlacz P. parking R. wsteczny D. drive czyli jazda. Biegi 1 i 2 służą do poruszania się w ciężkim terenie (dziurawa jezdnia, duży ciężar na aucie) służą także do ruszania pod górę załadowanym autem aby skrzynia się nie męczyła. 3 zalecana do jazdy w mieście szybciej zmienia biegi i tylko do 3 podobnie jak 2 zmienia do 2 biegu. 1 jedzie cały czas na 1 biegu i służy tylko do ruszania podobnie jak w manualu.
rozpedzając sie przelacza mi bieg z 2 na 3 przy predkosci około 57km/h
to zależy od stylu jazdy jeśli go dobrze przegazujesz przełączy w okolicach 70 i z 3na 4 w okolicach 90. Tak dodam ci że jazda automatem to jazda w inny sposób niż manualem. Styl jazdy tzw. emerycki zostaw za sobą automat tego nie lubi.
Aha i jeszcze jedno, czy podczas jazdy np z predkoscia 40-50km mając na D mozna przełączyć na 3??
Można napisałem ci powyżej to jest zalecany bieg do jazdy po mieście. Ale wybij sobie jazdę tzw. ekonomiczną. Automat nie lubi być obracany na niskich obrotach i na pewno zmienia ci biegi jeśli jest piłowany na zbyt niskich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za wyjaśnienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pamiętaj żeby z pozycji (P) lub (N) przełączać na inne biegi tylko wtedy, kiedy auto stoi i noga zawsze na hamulcu.

Co do ekonomicznej jazdy, to nigdy się nie spotkałem ze stwierdzeniem żeby taki styl jazdy źle wpływał na automatyczną skrzynię. Skrzynie sama potrafi dobierać przełożenia, żeby zbytnio nie obciążać silnika.

Jeździj tak jak lubisz, spokojna jazda na pewno nie zniszczy automatycznej skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z moim automatem. a wiec przy spokojnej jezdzie w graniach 40-55km/h i obrotach 10 -20 tys skrzynia wariuje i z 4 biegu redukuje nonstop na 3 i 4,3 i 4 . i tak w koło. nie potrafi sie zdecydowac. dodam ze nie mam pojecia kiedy byl wymieniany olej. wiecie moze co jest grane? pomozcie pliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jaka może być przyczyna szarpania przy zmianie z 2 na 3 w automacie z 1998 1.8. ADR 125 KM ????? Przy innych biegach normalnie zmienia bez szarpnięcia .

Dodam ze wymieniłem olej miesiąc temu.

Proszę o pomoc

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej uszkodzone sterowanie albo tarcze dostały poslizgu i tak sie bedzie dziac i trzeba skrzynie naprawic. masz skrzynie ag4 czy tiptronic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

skrzynia 4 biegowa

dziś sprawdziłem na vag-u i wyskoczyły błędy przepustnicy tylko .

 

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

 

Adrian, witam

skrzynia 4 biegowa

dziś sprawdziłem na vag-u i wyskoczyły błędy przepustnicy tylko .

czy to może dawać takie objawy ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam b5 tiptronik problem jest taki jak wzuce wsteczny szarpnie mocno z 2 razy i cofa sam jak dodam gazu okolo 2000 obrotow nie reaguje nie ma sily olej zmieniony dodam ze inne biegi pracuja ladnie prosze o wszelkie rady dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja się podłączę...

Ostnio zrobiłem autem 1000km, wszystko w porządku.... podjeżdzam pod alpejską górkę i nagle samochód przestaje jechać, obroty rosną zatrzymałem się w 2/3 górki i **** nawet nei próbowałem dalej... okazało się że od pewnego czasu gubię olej ze skrzyni automatycznej tiptronic. Olej leciał i to mocno. Auto zaciągnąłem z kumplem na N powoli na lince do serwisu VW (Austria) blisko było. Krzyknęli 4,300 euro!!! A co się będą bawić... I teraz mam problem, samochód stoi za granicą i nie wiem gdzie go ściągnąć. Chciałbym od razu do warsztatu jakiegoś godnego polecenia (okolice Warszawy).

Co się mogło stać? Czy to mogły być tylko uszczelki, czy jak olej cały poszedł koszty naprawy będą duże...?

 

Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gramiyoe a wiec tak pytanie jest czy olej wyciekl uszczelka w misce? Ciekawe czy skrzynia nadal jest w dobrym stanie i czy dolanie oleju spowoduje ze samochod bedzie jezdzil?? Powiem Ci tak ja juz sie nasluchalem o tej skrzyni wielu rzeczy poniewaz sam kiedys jzdzilem Audi A8 z ta ze skrzynia naprawialem ja 2razy i radzil bym pojechac do jakiegos serwisu np SAMKO w Jozefowie lub Miedznej kolo Sokolowa Podlaskiego i oni powiedza Ci o niej wszystko a przedewszystkim nie zedra z Ciebie kasy.Jak by brac ta lepsza opcje wymiany uszczelki filtra i oleju wydasz jakies 200zł chlopaki naprawde znaja sie na tym wiec wszystko Ci powiedza.

 

http://www.samko.pl/

 

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:34 ----------

 

jak masz jeszcze jakies pytania to pisz lub dzwon jak bede mogl to jakos Ci pomoge bo wiem co to za bol, sam sie kiedys z tym uzeralem.

wysylam Ci tel na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się mogło stać? Czy to mogły być tylko uszczelki, czy jak olej cały poszedł koszty naprawy będą duże...?

na pierwszy ogień dolewka oleju... bo jak było mało to przy podjedzie mogło tak się stać... a co poszło w międzyczasie to tego nikt nie wie.

 

Nie napisałeś co było po tym jak samochód już był w poziomie i czy na tym podjeździe też zostawiłeś olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za zainteresowanie. Nie wiem czy było mało bo ja się do skrzyni nie dotykam :) Ale nigdy nie miałem żadnych problemów do czasu tego podjazdu.... Olej zostawiłem po drodze na całym podjeździe i w miejscu gdzie stanąłem (stwierdziłem, że nie ma sensu cisnąć bo jeszcze coś popsuje dużo bardziej) ciekło ciurkiem...

Samochód po postawieniu do poziomu na parkingu obejrzałem i już nie leciało... w końcu te ~7l to nie dużo i chyba wyciekło całkiem. Nie wiem jak jest teraz bo został za granicą i nie mam jak sprawdzić na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cale 7l napewno nie zlecialo zawsze jak wymieniasz olej to zchodzi tylko 4 - 4,5l ale to nie wazne moim zdaniem to laweta i do kraju:) a tu na miejscu do kogos kto zna sie rzeczy np nie do pana stasia zlotej raczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obruciło ci panewke na konwerterze na sto procent. typowa przypadłosc. naprawiam automaty i moge ci powiedziec jakie koszta były by u nas

regeneracja konwertera w Samko 650zł

pompa oleju bo z niej zagarneło panewke 500zł.

filtr olej 200-300

robocizna 800zł

plus ewentualnie jakies tarczki które mogły sie upalic jak brakowało oleju ale to maks 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo i ekspert wypowiedzial sie wiec masz juz jasny obraz sytuacji :) Kolega z Samko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Od czego mogło się to wydarzyć? Mam ten samochód trochę od ponad roku... i szczerze nie wiem kiedy olej był wymieniany...Ostatnio jak robiłem przegląd kazałem chłopakom wymienić olej w skrzyni to mi powiedzieli że się nie wymienia i zgłupiałem (w sumie czytałem kiedyś na tym forum, że się wymienia jednak ale odpuściłem w końcu).

 

Czy to mogło się stać od długo niewymienianego oleju?

 

Kolego arriva w Samko pracujesz?

 

PS. Właśnie pracuje jak by tu go ściągnąć najtaniej ;P

Edytowane przez gramiyoe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód znów jeździ. Naprawiałem w Samko. Jak pisał arriva coś z panewką, do tego coś się zespawało od temperatury, zatarta pompa i jakieś tarczki.... Wyszło dużo bo 4674 zł brutto, ale zrobili w dwa dni. Sam nie wiem czy bym gdzieś indziej tego taniej nie zrobił, ale tak to jest jak się człowiek nie zna.

 

Dzięki za pomoc jeszcze raz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dziwny przełącznik (jakaś samoróbka :debil) przy zapalniczce i nie wiem do czego służy :dolamam .Gdy jest włączony to po naciśnięciu hamulca coś puknie przy lewarku i tak samo jest po puszczeniu hamulca. Jeżeli go wyłączę to ww pukanie nie występuje. Może ktoś ma taki sam przełącznik tyle że w innym miejscu i wie do czego to służy :niekumam

Ps. Jest to pasek z automatyczną skrzynią :fajny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pukanie przy wciskaniu i puszczaniu hamulca gdy lewarek jest w pozycji P (i chyba N) to chyba normalna rzecz, bo ja tak samo mam. To puknięcie to aktywowanie jakiejś blokady dzięki której bez wciśniętego hamulca nie można zmienić pozycji lewarka. A ten przełącznik może tą blokadę jakoś wyłącza, ja czegoś takiego nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

holker nawet przy wyłączonej tej niby blokadzie nie ruszę lewarkiem bez wciśniętego hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności