Skocz do zawartości
zwkrz

Automatyczna skrzynia biegów B5

Rekomendowane odpowiedzi

po ostatniej naprawie spokój - 800 zł ( wymiana zaworu w płycie, oleju , tym razem demontaż skrzyni gratis w tym i wymiana chyba dwóch płytek ,drugi raz oleju po 200km - 150 zł - przejeżdziłem ok 3000 km wszystko działa OK; nie polecam zakupu starych podzespołow mnie kosztowało to dwukrotnie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalwinniak

Może ktoś mi pomoże mam passata b5 z 2001r w automacie i padła mi skrzynia czy jak wymienię na drugą też automat to bendzie wszystko grało, czy też muszę coś zmieniać w komputerze lub skrzyni.

 

Z góry dziękuje.

Edytowane przez rafalwinniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kreal

Witam forumowiczów, ja miałem problem ze swoim passatem i znalazłem magika który jest obeznany w temacie i co najważniejsze nie zdziera z ludzi... Mały warsztacik, ale za to miły właściciel. Byłem na trzech warsztatach i wszędzie kombinowali, podłączali komputery i wydałem u nich 980 złotych. W firmie Goldcar Diagnoza zajęła 20 minut, mechanik oszacował koszty na 270zł za części plus 100zł robocizna. Samochód stał w warsztatach 2 tygodnie, a tu autko odrazu mi oddano i umówiono mnie za dwa dni na zrobienie. Przyjechałem w umówionym terminie, P. Robert zaprosił mnie na kawę i w tym czasie mechanik zajął się moim autkiem. Po godzinie samochodzik miałem sprawny, dodatkowo obejrzeli moje autko i machanik poinformował mnie że mam do wymiany poduszkę pod silnikiem i lekki luz na dyferencjale (żaden wcześniejszy mechanik nie miał nawet ochoty zerknąć na pozostałe podzespoły odpowiedzialne za układ napędowy). Teraz moim autkiem zajmuje się tylko firma:

 

GOLDCAR

Trojanowski Robert

Łódź ul. Beskidzka 89

888-748-529 tel na warsztat (bezpośredni nr do Pana Roberta)

880-072-566 biuro (odbiera bardzo miła Pani)

P.Robert szczególnie zajmuje się naprawą Automatycznych Skrzyń Biegów...

 

Serdecznie polecam. Jestem zadowolony z usługi i mój Passat znowu jeździ...

Edytowane przez Kreal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o informację na temat automatycznej skrzyni biegów Tiptronic w Passacie 1.9 TDI/ 130 kM. Zastanawiam się nad kupnem takiego auta z 2003r. Ma przejechane ok 200 tys km. Nie wiem czy taki przebieg to dużo dla takiej skrzyni i jakich mogę spodziewać się problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
auta z 2003r. Ma przejechane ok 200 tys km
czyli pewnie ponad 300 tyś.
Nie wiem czy taki przebieg to dużo dla takiej skrzyni i jakich mogę spodziewać się problemów.
Czy dużo? to zależy od użutkowania i uzytkownika. Jak auto katował to juz pewnie w nienajlepszym stanie ale to ciezko stwierdzić. Ja u siebie dokonałem jednej kosztownej naprawy (wymiana sterownika) i odpukać jezdzi. Nalatane na skrzyni mam 350tyś. Silnik się już wysrał, a skrzynia działa. Fajnie zmienia biegi i ogólnie to duza wygoda. Jeżeli już coś czytałes na forum o spalaniu, to nie wierz że tiptronic w mieście pali 8l. Musisz nalać 10l lub więcej przy korkach.

Musisz dopytać czy był zmieniany w niej olej. W razie wpadki calkowity koszt naprawy skrzyni to 4-5tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli pewnie ponad 300 tyś.
takie realia... :D ale 400 tysięcy przy normalnym uzytkowaniu dla tych skrzyń nie jest żadnym wyczynem, dają spokojnie radę. Owszem zdarzają sie przypadki że pada cos w skrzynce już po 100 tysiącach ale to zależy już od indywidualnego użytkowania. Rzeczywiście koszt naprawy tak jak napisał Grzesiek to ok 4-5 tysięcy ale to już koszt gdzie wymiana obejmuje, tarczki, regenerację sprzęgła hydrokinetycznego, nowy kosz sprzęgłowy, uszczelniania, filtry, olej czy nawet planetarki. Nie ma obaw, uważam że mimo kosztów naprawy automatu które są plus minus 50% większe niż w manualu są warte tej wygody.

Jesli kogoś stać na taki wydatek i liczy się z nim nie będzie zawiedziony nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo koledzy. Mam już trochę jaśniej sytuację nakreśloną. I myślę, że warto będzie zaryzykować :)

A możecie mi jeszcze podać różnicę między skrzynią Tiptronic a DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia DSG jest skrzynią zautomatyzowaną. Różnic mechanicznych nie ma sensu wypisywać bo tylko namieszamy ci w głowie. DSG stosuje się w nowszych modelach, mianowicie b6. DSG szybciej zmienia biegi, i mniej wyraźnie czuć przejście na kolejny bieg (dzięki 2 sprzęgłom). Minus DSG to właściwie jak zwykle koszta, potrafią być 100% wyższe niż przy skrzyni tiptronic, którą tak naprawdę już wielu mechaników poznało i wie jak ją remontować w razie odpukać - awarii. Jednak mimo wszystko trudno się wypowiedzieć na temat tych skrzyń odnośnie ich awaryjności, zbyt krótko są montowane, za jakieś 5 lat odgrzejemy tego kotlecika i wtedy będziemy oceniac czy to dobre czy nie. Jeżeli kupisz zadbany egzemplarz to napewno i DSG nie będzie problemem, pamiętać należy tylko o tej wymianie oleju co 60 tyś, tutaj serwisy wyraźnie zalecają wymianę, bo w skrzyniach tiptronic tak do końca serwisy nie były jednomyślne ale i to się zmieni bo to wkońcu dodatkowy pieniądz......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie moze ktorys z was pomoze podczas dzisiejszej jazdy do Pracy automat zaczal pierw szarpac na 4 biegu a potem na 2 co sie moze dziac czy to moze byc wina oleju czy cos gorszego powiem tak ja oleju odkad mam paska nie wymienialem a samochod mam od ponad roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem po wizycie u mechanika, to jeśli dzieje się już coś ze skrzynią to na zmiane oleju etc jest już za późno

Musisz jak najszybciej jechać do zakładu zajmującego się tym bo im więcej będziesz jeździł na popsutej skrzyni to tym więcej zapłacisz za naprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozliwe ze jak bedzie za malo oleju to tak sie moze dziac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być mało oleju- może są ślady że wyciekł; w moim szarpanie skończyło się w warsztacie wymianą elementów elektronicznych, z tym że później tracił moc ewentualnie po kilku sekundach nabierał przyśpieszenia. Skrzynia którą wyremontowałem w ubiegłym roku spisuje się dobrze, nie polecam kupowania zużytej, to kosztuje dwukrotnie - kupiłem i miałem miesięczną gwarancję w trzecim miesiącu się rozpadła. Wracając do oleju to stan można sprawdzić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz zabardzo sie nie da bo tak naprawde niewiesz ile powinnoo byc bo nie ma tam miarki wkladalem srubokret i nawet jest ten olej tylko ze na wylaczonym silniku nic tylko chyba jutro trzeba jechac do fachowca zobaczymy ile sobie zaspiewa.

 

ps. a nie wiecie czy jak sie podepniekomputer to wykaze blad czy ciezko?

Edytowane przez supermati1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. a nie wiecie czy jak sie podepniekomputer to wykaze blad czy ciezko?

 

Jeżeli faktycznie ze skrzynią coś jest nie tak to powinien wyskoczyć błąd.

Podepnij kompa i daj znać. Czy w trybie tiptronic da się przełączać biegi 1-->5 i w dół 5-->1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz zabardzo sie nie da bo tak naprawde niewiesz ile powinnoo byc bo nie ma tam miarki wkladalem srubokret i nawet jest ten olej tylko ze na wylaczonym silniku
Kolego stan oleju się sprawdza na włączonym silniku jak i dolewa się również na pracującym silniku.
Jeżeli faktycznie ze skrzynią coś jest nie tak to powinien wyskoczyć błąd.
Na pewno wyjdą błędy bo
podczas dzisiejszej jazdy do Pracy automat zaczal pierw szarpac na 4 biegu a potem na 2
A takie błędy powinny być zapisane. Nie wiem czy skrzynia passata ma rurkę do wstawiania bagnetu. Ale jeśli nie posiada czegoś takiego, a odkręcałeś śrubę do dolewania oleju i na zgaszonym silniku ci nie wyleciał olej to na pewno go brakuje. Edytowane przez J@ceq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma rurke tylko ze niema tam bagneta jak wkladalem w ta rurke srubokret to na srubokrecie bylo widac ze jest olej tylko tak jak juz pisalem silnik byl wylaczony. Wie c mozliwe ze jhak silnik chodzi to jest wtedy niedobor oleju jutro jade na diagnostyke do goscia od skrzyni automatycznych to wszystko bede wiedzial. Fajnie by bylo jakby to tylko olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę że ty masz automat 4 biegowy. Jedyny plus że mniej kosztów przy remoncie, ale wiedz że to nie wina oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u 2 mechanikow ktorzy sie zajmuja naprawa skrzyni i jeden mówi że to sprzegło kinetyczne a drugi że jakiś koszyczek i kgo tu kurde teraz sluchac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie błędy pokazała skrzynia? bez tego nie dowiesz się nic...Jednak z tych dwóch awarii to przy twoich objawach stawiam na hipoteze nr.2 czyli uszkodzony kosz sprzęgłowy. Nie jeździj tym autem zbyt dużo, w najgorszym wypadku w końcu dojdzie do zablokowania silnika i wielu niepotrzebnych konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srode jade do jeszce jednego mechanika podobno dobry fachowiec zobaczymy co on powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności