Skocz do zawartości
jarod

tarcza sprzęgła, ze sprężynkami czy bez?

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich...

pytanie mam do kolegów którzy zajmują się wymianą sprzęgieł, a mianowicie:

wpadłem na pomysł że wymienie sprzęgło w swoim passacie 3B5 2000r ATJ, pierw poprosiłem znajomego by kupił mi kpl sprzęgła w IC bo ma zniżki, poszedł z dowodem rej.; dostałem nowe sprzęgło LUK-a nr 624-3045-00, dodam że sama tarcza to 324-0250-10 (tarcza posiada sprężynki), po miesiącu udało mi się znaleść mechanika który mi to miał wykonać i co się okazało po wywaleniu skrzyni tarcza nie pasuje, chłop jest dobrym mechanikiem bo pracował w ASO VW i Skody, i komentarz jego to że nowa tarcza niepowinna mieć sprężynek bo auto posiada koło dwumasowe i to one robi za te sprężynki (coś w tym stylu) i wyciągnoł moją starą tarcze o nr 038-1410-31L 230mm LUK-a i faktycznie nie ma sprężynek!!! pojechał do sklepu ze stara tarczą i tam to dobrali i wymienił kpl sprzęgła na Sachs-a.

 

Pytanie:

Czy to możliwe by faktycznie te sprężynki są tam nie potrzebne?

Gdzie się nie pytam to wszyscy mówią że te sprzęgło które kupiłem za pierwszym razem jest do mojego passsta

Możliwe że ktoś wymienił skrzynie biegów i teraz mam inną, nie wiadomo od czego?

 

pzdr

 

PS chce ktoś kupić sprzęgło? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Pomieszali cos w sklepie,u ciebie nie powinno byc sprezynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

JurekW super dzięki, już teraz wiem że jest to możliwe :)

ale mam pytanie: po jaką cholerę jak idę z dowodem rej. auta i chcę kupić sprzęgło to producent w katalogach podaje że to jest kpl. do mojego paska jak to nie prawda?

Na stronie internetowej Luk-a też podają że jest to kpl do aut z kołem dwumasowym.

 

pzdr

Ps. do jakich modeli aut będzie pasowało to sprzęgło które kupiłem za pierwszym razem 624-3045-00?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szogun0
po wywaleniu skrzyni tarcza nie pasuje, chłop jest dobrym mechanikiem bo pracował w ASO VW i Skody, i komentarz jego to że nowa tarcza niepowinna mieć sprężynek bo auto posiada koło dwumasowe i to one robi za te sprężynki (coś w tym stylu) i

 

Ten mechanik niewiele jeszcze wie o naprawach.

 

Pomiesaali cos w sklepie,u ciebie nie powinno byc sprezynek.

Nieprawda.

 

 

LUK w tej chwili produkuje sprzęgła, które w zestawach do koła dwumasowego mają tarczę z tłumikiem drgań dodatkowo.

Jak nie wierzycie, to zadzwońcie do doradcy technicznego LUK.

Ja z nim rozmawiałem, bo też kiedyś miałem taką zagwozdkę.

 

Można śmiało montować tarcze "ze sprężynkami" do silników z dwumasowym kołem zamachowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Tez widzialem tarcze do dwumasa ze sprezynkami.Luk to dziwna firma najpierw przenosza sprezynki w dwumas a pozniej znowu pchaja w tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

już wszystko wiem :)

Kpl sprzęgła LUK-a o nr 624-3045-00 pasuje do silników ATJ, AJM, AVF, AWX - dla silników z kołem zamachowym dwumasowym. Srednica 240mm

 

Człowiek który mi to wymieniał niestety pracował w ASO VW i SKODA ale chyba nie jeźdźił na szkolenia z tego tematu, i raczej trzyma się jeszcze dziwnych zasad :(

 

...tak czy siak to sprzęgło by nie pasowało do mojego passata bo u mnie jest srednica 230mm

 

tak więc można dawać tarczę sprzęgła do dwumasa ze sprężynkami lub bez, ważne by była taka sama średnica :) :) :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Wiec trzeba bylo probowac zalozyc komplet z AWX,zawsze bys mial mocnejesze sprzeglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie jak wiadomo w silnikach AVF są dwa rodzaje dwumasy, mój VIN wskazuje na nowszy typ. Teraz pytanie czy sprzęgło jakie podał autor w pierwszym poście 624304500 podejdzie do jednego i drugiego typu dwumasy, czy tylko do tego starszego? Pytam bo można je dostać w bardzo fajnej cenie. Ewentualnie czy jest możliwość założenia całego kompletu dwumas-sprzęgło starszego typu do mojego silnika?

 

Znalazłem podobny wątek na forum, ale bez odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość psikuta19

jeśli ten stary i nowy typ był w skrzyniach 5 biegowych (tarcze bodajże 212mm) to tarcze na pewno pasują zamiennie tak samo ma sie ze skrzynia 6 biegowa chyba ze masz na myśli ze nowy typ dwumasy to sprzęgło od 6 biegów (tarcza 240mm) i chcesz je włożyć do 5 wtedy zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli ten stary i nowy typ był w skrzyniach 5 biegowych (tarcze bodajże 212mm) to tarcze na pewno pasują zamiennie tak samo ma sie ze skrzynia 6 biegowa chyba ze masz na myśli ze nowy typ dwumasy to sprzęgło od 6 biegów (tarcza 240mm) i chcesz je włożyć do 5 wtedy zapomnij

 

Nie, rozchodzi sie tylko o skrzynke 6-biegową, były tam dwa rodzaje dwumasu i sprzegła (wszystko 240mm). Pytanko czy te bebechy są kompatybilne miedzy sobą (starsze koło + nowsze sprzegło i na odwrót). Ewentualnie czy cały komplet dwumas-sprzegło starszego typu można włożyć zamiast nowszego. Nie wiem czy bede sie bawić w kombinacje, ale narazie badam temat, są dosyc duże rozbieżności cenowe.

 

ps.

przepraszam za polskie znaki ale na firmowym kompie coś sie rozjechało i nie robi mi "e" z ogonkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Sprzęgło mam juz wyjęte, nr docisku 06C141117, nr tarczy 038141032Q. Czy ktoś jest w stanie podać mi na podstawie tych numerów oznaczenie kompletnego sprzęgła LUKa lub Sachsa (chodzi o ich numerację, nie vw) ? Ewentualnie odpowiedniki tych części ale również w numeracji luka lub sachsa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
06C141117, nr tarczy 038141032Q Czy ktoś jest w stanie podać mi na podstawie tych numerów oznaczenie kompletnego sprzęgła LUKa lub Sachsa

Do tej pory pewnie juz sobie poradziłeś, ale panowie bez jaj. Macie google, sklepy

http://sklep.intercars.com.pl/ gdzie po wpisaniu nr tych w wyszukiwarkę wyskakują nr sacha :mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję , a przerabiałem temat jakieś pół roku temu. SACHS nie produkuje tarcz, docisków, ani kół dwumasowych do pasków AVF (240mm). tylko LUK, oryginał też jest LUK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory pewnie juz sobie poradziłeś, ale panowie bez jaj. Macie google, sklepy

http://sklep.intercars.com.pl/ gdzie po wpisaniu nr tych w wyszukiwarkę wyskakują nr sacha

 

Gdybym wczesniej znalazł to nie pytałbym się tutaj, ale dzięki.

 

z tego co się orientuję , a przerabiałem temat jakieś pół roku temu. SACHS nie produkuje tarcz, docisków, ani kół dwumasowych do pasków AVF (240mm). tylko LUK, oryginał też jest LUK.

 

Możliwe bo wszędzie oferowano tylko LUKa o nr 624303700, sprzęgło już mam ale cena fajna bo zaczyna się od 800PLN w górę.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem cały komplet z dwumasą od tego kolegi elemenateur za wszystko zapłaciłem jakieś 2100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności