Skocz do zawartości
Gość Czaro 35i

stukanie w prawym przednim kole.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czaro 35i

witam cos mi stuka z przodu w kole. slyszalne na wybojach,przy skreceniu do oporu w prawo i czasami przy ruszaniu lub zatrzymywaniu i przy powolnej jezdzie do tylu cos chrupie tez. tuleje cale,swozen wymieniony, koncowka kierownicza tez, amor sprawny, lozysko wymienione, poducha amora i lozysko cale. co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały ci jeszcze stabilizatory na drążku, no i ewentualnie przegub może "chrupac".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

ja bym sprawdził najpierw przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo31_08

też bym obstawiał przegub. jak kiedyś ruszysz po zrywie i go całkiem zerwiesz to bedziesz miał już pewnosć ze to był on, ale nie polecam takiej metody sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym stawiał na gumy na łączniku stabilizatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tuleje metalowo gumowe na wachaczy cale?? sprawdz je u mnie to one stukaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zben

w moim Pasku tdi 90 kM silnik AHU przy 3 setce przebiegu zdarza się, że przy próbie uruchomienia silnika zachowuje się jakby chwytał na 1 cylindrze. , a ostatnio po dosyć szybkiej jeździe po wyłączeniu silnika i próbie uruchomienia nie mogłem odpalić, może ktoś podpowie co to może być, filtra paliwa nie wymieniałem od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta duża płaska tulejka aby ją sprawdzić musisz podłożyć jakąś łyżkę pod wahacz od spodu lub ustawić koła na wprost i stojąc z boku auta poruszać energiczne kołem w lewo i prawo. Złap też za sprężynę i zobacz czy ci nie lata na poduszce amora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , miałem podobny problem wszystko wymieniłem i cos stukało , okazało sie ze padła przekładnia kierownicza a dokładniej drażek wychodzacy z niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi tez cos stukalo i okazalo sie ze to byl drazek prawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.
w moim Pasku tdi 90 kM silnik AHU przy 3 setce przebiegu zdarza się, że przy próbie uruchomienia silnika zachowuje się jakby chwytał na 1 cylindrze. , a ostatnio po dosyć szybkiej jeździe po wyłączeniu silnika i próbie uruchomienia nie mogłem odpalić, może ktoś podpowie co to może być, filtra paliwa nie wymieniałem od dawna.

pomyliłeś kolenio wątki pytasz o zupełnie inne rzeczy niż o których jest dyskusja w tym spocie.wymień se filtr paliwa to podstawowa rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy przeguby mogą mieć odczuwalny luz przy ruszaniu?? nie mozna płynnie ruszyc z miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

nie no zawiecha jest po kapitalce wszystkie gumy kompletnie wymienione,przeguby nowki lobra 4sztuki,koncowki sztywne. jedynie poducha na prawym amorku jest jeszcze po bylym wlascicielu. jak jade po wartepach to wlasnie z prawego kielicha wydobywa sie lomotanie jakby luzny byl,a przy skretach coraz bardziej puka/strzela nawet podczas postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak stuka w prawym kole... nowa końcówka itp.. i doszedłem że na przekładni kierowniczej jest luz :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

sory panowie ze odgrzewam starego kotleta ale moje klekotanie w pasku z przodu nie chce mnie opuscic niemam juz pomyslow,macie jakies sugestie. aq moze wie ktos jak wymienic drazek kierowniczy w przekladni i czy ma ona regulacje do kasowania luzu jak w bmw czy MB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz bardziej zobrazować to klekotanie bo forumowa szklana kula została stuczona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

dokladniej to gdy lekko toczac sie skrece kolami do oporu w prawo slychac gluche pukniecie,takie same pukniecie slychac gdy atakuje jakas nierownosc najpierw lewym przednim kolem auta (nie dwoma naraz) ze auto zabuja na boki. a gdy jade normalnie po nierownosciach slychac takie telepanie i lekkie pukanie jakby cale zawieszenie nie bylo poskrecane na sztywno tylko wsio jakby sobie latalo. odglosy dochodza z prawej strony przodu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja odgrzeję tego kotlecika jeszcze raz, bo mam identyczny problem tyle że z lewej strony. nigdzie wyczuwalnych luzów nie ma a jednak coś puka, wiem że mam przegub do wymiany bo grzechocze przy maksymalnym skręcie. ale czy możliwe jest żeby przegub "czyrkał" na nierównościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo_07

Ostatnio jak podniosłem przednie koło na lewarku i złapałem za nie to czyłem jak lata mi sprezyna w kielichu, czy należy dokrecic od góry, czy do wymiany?

p[ozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak ci lata :D

Jeżeli cała kolumna (amortyzator ze sprężyną) to jest to normalne, ponieważ ta guma która wchodzi do kielicha (łożysko amortyzatora) jest w kształcie stożka, i jak opuścisz auto luz powinien zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności