Skocz do zawartości
Gość Czaro 35i

stukanie w prawym przednim kole.

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeję kotleta.Jakieś 2 tygodnie temu zaczęło mi pukać z lewej strony ,z przodu.Im szybciej jechałem tym szybciej pukało.Nagle wszystko ucichło aż do dzisiaj .Znowu zaczęło pukać.Akurat dziś kończył mi się przegląd.Na stacji wszystko wyszło ok.,żadnych luzów.Przyjechałem do domu,cały przód do góry uruchomiłem silnik (1,2,3,4,5 bieg)i cisza.przejechałem się parę kilometrów i cisza.Dodam że nie ma różnicy czy jechałem prosto czy skręcałem i tak pukało.Wymieniłem jakiś miesiąc temu przednie amorki,łożyska na nich,gumy na przegubach,gumy i łączniki stabilizatorów,gumy na wahaczach,końcówki drążków, przednie łożyska.Tak że nie ma mowy o żadnych luzach.Nie wiem już co się dzieje.Puka,przestanie,znowu puka ,znowu przestanie.Nie wiem jak będzie jutro.Ja już po prostu zgłupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacisk hamulca w takim razie raz odbija - raz nie. Zdemontować, przeczyscić, nasmarować, złożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jutro zobaczę co tam się dzieje.

 

---------- Dodano o 19:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:45 ----------

 

Zacisk hamulca w takim razie raz odbija - raz nie. Zdemontować, przeczyscić, nasmarować, złożyć...

 

a czym powinno się nasmarować zacisk.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym powinno się nasmarować zacisk.?

zacisk nie tylko tłoczki. a czym?? smarem tylko którym... hm.. zapomniałem... chyba miedzianym ale niech ktoś potwierdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nasmarować tłoczki to zacisk chyba trzeba zdemontować, co? :fajny

Tak - miedzianym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nasmarować tłoczki to zacisk chyba trzeba zdemontować, co? :fajny

Tak - miedzianym.

 

Rozumiem że chodzi o nasmarowanie tych dwóch sworzni górnego i dolnego,które siedzą w takich harmonijkowych gumkach,czy tak?A nie smaruje się tego przypadkiem takim smarem silikonowym.Jak w tamtym roku zmieniałem tarcze i klocki to gostek w sklepie polecił mi właśnie taką malutką tubkę smaru silikonowego do zacisków hamulcowych.Wszystko było elegancko wyczyszczone i złożone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacisk hamulca w takim razie raz odbija - raz nie. Zdemontować, przeczyscić, nasmarować, złożyć...

 

Wczoraj rozebrałem zacisk hamulca,wszystko wyczyściłem ,na tip top!i znowu puka po paru kilometrach przestało a dziś znowu puk,puk i znowu cisza.Ja już jestem głupi.POMOCY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły,co parę dni znowu słychać rytmiczne pukanie z przodu z lewej strony,im szybciej jadę tym szybciej puka.Dziwne jest to ,że po paru kilometrach przestaje i cisza a za parę dni znowu to samo.Byłem wczoraj na stacji diagnostycznej i wszystko jest w porządku.Byłem u paru mechaników i każdy mówił jak będzie pukać to przyjechać,tylko jak dojadę do któregoś to przy sprawdzaniu podczas jazdy cisza.Zrobiłem co poradził kolega Danek75 ale zaraz znowu zaczęło pukać.Dodam że poduszki silnika i skrzyni też były wymieniane bo czytałem na forum,że to może też być przyczyną Nie ma różnicy czy jadę prosto czy skręcam jak puka to puka..Czy nikt nie wie co może być przyczyną tego stukania.Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak w audi 80 okazało się że to przegub wewnętrzny ten przy skrzyni rozebrałem i wymieniłem i był spokój może tu warto poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o przegubie,w poniedziałek stawiam autko na warsztat na wymianę termostatu to niech mechanior zobaczy co tam może stukać.Odnośnie przegubu wewnętrznego,kiedyś miałem skodę Favorit i tam właśnie poszedł mi przegub wewnętrzny przy skrzyni,ale wtedy to czułem na kierownicy tak jakby koło było nie wyważone i pukało non stop .Tu auto prowadzi się idealnie tylko te pukanie znienacka takie jakby pukanie palcami o stół,głuche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze stuczkiem w prawym przednim kole tylko podczas jazdy na wybojach "paciepach". Wymieniłem ostatnio komplet zawieszenia firmy Febi oraz zregenerowałem maglownice. Problem nadal jest a mechanik nie ma pojecia co to może być :( Wie może ktoś co to może być ? Nie chce nie potrzebne wydawać kasy na to co jest sprawne albo na to co jeszcze przejeździ jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem ze stuczkiem w prawym przednim kole tylko podczas jazdy na wybojach "paciepach". Wymieniłem ostatnio komplet zawieszenia firmy Febi oraz zregenerowałem maglownice. Problem nadal jest a mechanik nie ma pojecia co to może być :( Wie może ktoś co to może być ? Nie chce nie potrzebne wydawać kasy na to co jest sprawne albo na to co jeszcze przejeździ jakiś czas.

No, to jak Febi to..... w ciągu roku będziesz znowu wymieniał. Ale mniejsza o to. Stukać może jeszcze amortyzator /choć jego sprawność będzie wynosić 80%/ lub górne jego mocowanie- poduszka. Posprawdzaj też plastiki w nadkolu i oklicach koła- filtr powietrza, osłony półosi, przeguby. I co tam jeszcze w okolicy.

Zdarzają się też przypadki stukania końcówek drążków, wahaczy, łączników, choć na podnośniku ich nie czuć. Luż mają tylko w penej określonej pozycji i też niewielki, ale stuk jak najbardziej wkur......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem potrafi pukać też kawałek pękniętej sprężyny, który pozostał w kielichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności