Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NITO

Z Saffron (niedaleko Londynu) zatankowalem za granica Polski . Ten dystans 1552km) pokonalem na 81 litrach . Bak 60, w sobote jade tez na tydzien, po powrocie opisze. Przeliczalem sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Majcin napisał/a:

to i ja się przyłączę 2 tygodnie temu zrobiłem trasę: dom-kraków-(korek na zakopiancee) zakopane - (słowacja) baszenowa- poprad- piwniczna- rzeszów- dom 3 osoby na pokladzie klima włączona wyszło mi 1174km zalany( na podjeździe z odpowietrzaniem) po przyjeździe zalany tak samo 74l ON

 

wychodzi: 6.3l na setkę poniżej 6.3l jeszcze nie zszedłem

 

teraz mam 820km rezerwa jeszcze nie swieci

1000km spokojnie powinno sie zrobić

 

 

 

Ileeee??? 74 litrów wlałeś ?? Ja max wlałem 63l. i na tych 63 robię średnio 800 km

To w takim razie ile pomieści sie baku paliwa ?? Jakiej sa pjemności Po zapaleniu rezerwy od razu tankuje i leje 63l.

 

Trochę późno :rotfl: zbiornik ma 65l ale wyjeżdżałem w trasę i nie chciałem tankować na trasie, zatankowałem z odpowietrzaniem (dodam że prawym kołem wjechałem jeszcze na podkład aby więcej się zmieściło :evil: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glinek
to i ja się przyłączę 2 tygodnie temu zrobiłem trasę: dom-kraków-(korek na zakopiancee) zakopane - (słowacja) baszenowa- poprad- piwniczna- rzeszów- dom 3 osoby na pokladzie klima włączona wyszło mi 1174km zalany( na podjeździe z odpowietrzaniem) po przyjeździe zalany tak samo 74l ON

 

wychodzi: 6.3l na setkę :kwasny: poniżej 6.3l jeszcze nie zszedłem

 

teraz mam 820km rezerwa jeszcze nie swieci

1000km spokojnie powinno sie zrobić

 

Ileeee??? 74 litrów wlałeś ?? Ja max wlałem 63l. i na tych 63 robię średnio 800 km

To w takim razie ile pomieści sie baku paliwa ?? Jakiej sa pjemności Po zapaleniu rezerwy od razu tankuje i leje 63l.

 

mam bardzo podobnie.. wiec dziwię się wypowiedziom ludków ścigających sie na 1/4mili, ze ich potwory 180-200KM, palą przy spokojnej jezdzie ok 6litrów.. wypowiedzi te usłyszałem chyba w 2005 na zawodach na bemowie w warszawie..wypowiadali sie zwycięzcy.

teraz się dziwię że jest to trudne do osiągnięcia. byc może cos z elektronika jest nie tak, wtryski, bądz inne..czy ktos może to wiedziec? no ale inna sprawa ze Pasior waży 1,5 tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek85

Co wam powiem to wam powiem."A na tankowaniu do pełna sie znam"(kto bystry obczai dlaczego) a no to do B3 1,9TDkombi 93r. z zamontowanym standardowo odpowietrznikiem,nic tam nikt niedłubał itp równiutko 100L wejdzie.Jak wywalisz odpowietrznik no to ta 5 wlejesz spokojnie.Wiec.... :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol2
Co wam powiem to wam powiem."A na tankowaniu do pełna sie znam"(kto bystry obczai dlaczego) a no to do B3 1,9TDkombi 93r. z zamontowanym standardowo odpowietrznikiem,nic tam nikt niedłubał itp równiutko 100L wejdzie.Jak wywalisz odpowietrznik no to ta 5 wlejesz spokojnie.Wiec....

 

Mój ojciec jeździ Paskiem B3 1,9D i Jego rekord tankowania, to... 102,5 litrów!! :D i to bez żadnego kombinowania z wymontowaniem odpowietrznika /tzn. przutrzymuje go np. śrubokrętem :hyhy::P /, ew. auto lekko na podnosniku.. :cwaniak:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest temat o kontrabandzie czy " ile kilometrów przejedziesz na baku AFNem? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100

Raczej jeżdzę po mieście z małymi wypadami na dłuższe trasy - spalanie wtedy waha się w przedziale od 8,5 do nawet 10,5.

Na trasie (śr. prędkość 90 km/h przy max. 130, z klimą) - 7,5 l. i jeszcze niżej nie udało mi się zejść.

Generalnie przyjmuję, że auto spala 9,0 l.

Spalanie na poziomie 5-6 l. jak dla mnie jest pobożnym życzeniem :padam:

 

PS. ... że auto jest sprawne (hamulce, ciśnienie itp.) to chyba nie musze pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnie spalanie kształtuje się na poziomie 5,7 l/100km.

Jazda mieszana (raczej "emerycka", chociaż od czasu do czasu lubię przedmuchać turbinę :hyhy: ), włączona klima, zamknięte okna :D

Autko oczywiście też sprawne, ciśnienie w oponach kontrolowane, przebieg 360 000 km.

Rezerwa zapala się przy stanie licznika ok 950 km. Najpóźniej tankowałem przy ok 1070 km. Wtedy weszły 62 l (bez zabawy z odpowietrznikiem).

 

Pozdrawiam

Stefan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość droozd

Poprzedniego passata miałem AFNa i powiem tak: najwięcej udało mi się przejechac 1120 km i jak tankowałem to okazało się że w zbiorniku jeszcze było ok.3 litrów. Ale to raz mi się tak zdażyło. Teraz mam 130 koni i różnicę w spalaniu widać. Na normalną ludzką jazdę z umiarkowanym poziomem adrenaliny we krwi powinno starczyć średnio od 5,5 do 6 litrów. W obecnym aucie komputer za mnie liczy i wyszło mu 6,3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pasacie B5 3BG w momencie gdy komputer pokazuje że jest jeszcze paliwa na 0 km to masz w zbiorniku jeszcze od 3 do 4 litrów paliwa (zależnie od stylu jazdy i warunków - wyjątek piraci drogowi) przy tankowaniu do pełna odbicie pistoletu powino nastąpić przy ok 60 litrach ale dzięki odpowietrznikowi zbiornika (po lewej stronie w środku otworu wlewowego) można mając czas dolać jeszcze8 litrów.

osobiście twierdzę że można uzyskać spalanie 4,2 l/100km na trasie jazda do 100km/h wykorzystywanie ukształtowania terenu i przewidywanie kiedy hamować silnikiem, tempomat itd. tyle uzyskałem z Piły do Warszawy przez bydgoszcz, płock, sochaczew, średnia prędkość 58km/h w miastach np przy wjeździe do włocławka to tempomat ,5 bieg prędkość ok 55km/h i spala mi 3 do 3,5l/km (spalanie chwilowe).

w mieście robię na zbiorniku (tankując tylko do odbicia ) 1100km bo nigdy się nie spieszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnet

jako, ze nie mam komputera pokazujacego spalalanie i inne fajne rzeczy, mam pytanie do tych co go maja, i pamietaja z wlasnych obserwacji:

jakie jest chwilowe spalanie na

IV biegu przy:

50km/h

70km/h

V bieg:

80km/h

100km/h

120km/h

140km/h?

 

chodzi o paska '98 1.9 TDI AFN 110KM Manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie jest chwilowe spalanie na

Różne są warunki na drodze, wzniesienia, wiatr, obciążenie auta - odpowiedzi tu może być od cholery i zrobi się grubaśny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnet
jakie jest chwilowe spalanie na

Różne są warunki na drodze, wzniesienia, wiatr, obciążenie auta - odpowiedzi tu może być od cholery i zrobi się grubaśny wątek.

przy warunkach: plaska droga, tylko kierowca, bez bagazy...

zawsze mozna zaczac (kolejny) watek o spalaniu... ale po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gliniarzxxl

Słuchaj ja mam passata B5 combi rok98 1.9 Tdi 110km w automacie i na zbiorniku przejeżdżam około 750 km na 62 litrach, ale nie wyjeżdzam paliwa do końca :vw: nie wiem czy to dużo czy mało, może się ktoś określi na ten temat za mną.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dolekp

Mam go krotko od poczatku marca do sygnalu rezerwy przejechalem 860km w mieszanej jezdzie do pracy 32km :ok: jeszcze nie wiem ile mu wleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedys wyjazd do niemiec auto zapakowane po brzegi, zbiornik zalany po tzw korek. Obróciłem na tym w obie strony, wracałem na pusto w sumie 1250km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 w trasie i 700 po Wawie, lacznie 1050 km z malym haczykiem. Pasior Variant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Właśnie wróciłem ze Słupska, na pełnym zbiorniku zrobiłem 1300km i zostały mi jeszcze 2 literki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Sosnowcu(nie jest to Warszawa ale zawsze miasto) najwięcej zrobiłem 1050km,w baku jeszcze coś było ale bałem się dalej jeździć.Wepchnąłem oczywiście ile się dało a da się ok 70 więc prawdopodobnie zostało jeszcze na jakieś(teoretycznie) 100km.

W miieście raczej nigdy(nie w zimie) zużycie nie przekracza 6l

Pozdrawiam

PS W trasie mnie zużycie raczej nie interesuje bo 90% jazd wykonuje w mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pełnym zbiorniku

Wlewałeś do "odbicia" czy z odpowietrznikiem? Jaką trasą i jak szybko jechałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności