Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tutus

Mam 115 ATJ- średnio wychodzi mi ok 6,5-6,7l. Teraz próbuję nie przekraczać 3000 obr/ min i zobacze ile wyjdzie. Dziennie do pracy jade ok 15 km- można powiedzieć że cykl mieszany( 7 km przelotowa przez miasto bez świateł a 8 km dwupas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oliver7

RAMA - to domnie piszesz???

 

oliver7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u kolegów - ok 1100 km na pełnym baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rowniez wychodzi ok 1100 km na baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

5.3L /100km z climą

 

do rezerwy zrobilem 1015km jazda 120-140km/h zarowno traza wieksza czesc jak i miasto

Duza zasluga w tym przewidywanie i obserwacja co sie dzieje przed nami na drodze.Wiadomym jest ,ze jak sie widzi fiata 126 czy inne spowalniacze na drodze to nalezy w odpowiedni sposob zareagowac a nie docisnąc .Jak naj mniej hamowan i przyspieszen czyli elastyczne wyprzedzanie bez uzywania swiatla stop.A wszystko to z chlodnym podejsciem do brawury bo ilez razy sie spodkalem z kierowcami F1 w aucie rodem z wiejskiego warsztatu tjuningowego.

Zrodzilo sie jakies chore myslenie ,ze jak ma 180KM i wiecej pod maska to juz moze wszystko i wszystkich.....ilez razy podziwiano ten piekny znaczek TDI jedyne 110KM .

.....chwale sie i zale a co nie moge ;)

Pozdrawiam posiadaczy Passatow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merinos
Moi drodzy,

mam pytanie ile przejeżdżacie na jednym baku kilometrów z silnikami TDI. Ja nie posiadam komputera i po moich obliczeniach cuś za dużo mi pali ON. Jak możecie to proszę o wypowiedź.

Pozdrawiam Mno :609:

 

średnio około 760 - 840 ale w trasie prawie zawsze 140-160 klima ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merinos
to i ja się przyłączę 2 tygodnie temu zrobiłem trasę: dom-kraków-(korek na zakopiancee) zakopane - (słowacja) baszenowa- poprad- piwniczna- rzeszów- dom 3 osoby na pokladzie klima włączona wyszło mi 1174km zalany( na podjeździe z odpowietrzaniem) po przyjeździe zalany tak samo 74l ON

 

wychodzi: 6.3l na setkę :kwasny: poniżej 6.3l jeszcze nie zszedłem

 

teraz mam 820km rezerwa jeszcze nie swieci

1000km spokojnie powinno sie zrobić

 

Ileeee??? 74 litrów wlałeś ?? Ja max wlałem 63l. i na tych 63 robię średnio 800 km

To w takim razie ile pomieści sie baku paliwa ?? Jakiej sa pjemności Po zapaleniu rezerwy od razu tankuje i leje 63l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NITO

Anglia - Polska 1550km przy sredniej 130km/h - 5,33 l

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NITO a jaki ty masz kalkulator że ci takie wyliczenia wyszły nie wspome o baku ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z nad naszego pieknego morza i spalil --- w tamta strone (caly czas deszcz plus ulewa powoli i bez klimy 5,3 ,,, z powrotem szybko 3/4 trasy z klima i spalil 4,5) wiec srednio 4,9 wiec ok 1300 km na baku a dotankowalem bo od Wroclawia do K atowic nie ma stacji i zauwazylem ciekawa rzecz choc oczywista ---w trasie w deszczu pali ok 1 litra wiecej na 100 km --pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajecie te dane wg kompa czy rzeczywistego spalania?

Bo jeżeli to wychodzi z Waszych obliczeń, to jestem naprawdę zaskoczony...

Ja jechałem ostatnio z Krakowa przez Wrocław, Poznań - pod Kołobrzeg, czyli prawie 1/3 trasy autostradą, reszta - wiadomo. Wg kompa wciągnął poniżej 6 l (już nie pamiętam dokładnie), a z wyliczeń po tankowaniu wyszło ok. 6,2 l/100. Gdzie się dało leciałem ok. 140 km/h, na autostradzie rzadko przekraczałem 140-150. Średnia prędkość na całej trasie i tak wyszła 72 km/h.

Nie wiem jak schodzicie ponizej 6 l :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam komputera,obliczam wg. natankowanego paliwa (czyli tankuje do pelna)---nie zebym sie chwalil ale to moze sposob jazdy??No i chyba mili koledzy nie podejzewacie mnie zebym cyganil bo i po co.A i jeszcze autko w 100 % sprawne czyli hamulce,cisnienie w oponach itd.4 osoby plus bagaz---------i tyle -pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam komputera

Jak to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc komputer mam na mysli oczywiscie ze nie mam komputerka pokazującego chwilowe zuzycie, przebieg itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisząc komputer mam na mysli oczywiscie ze nie mam komputerka pokazującego chwilowe zuzycie, przebieg itd

No właśnie o to mi chodzi. Zepsuty? Bo nie mów, że nie masz na wyposażeniu.

OT się robi... :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100
Pisząc komputer mam na mysli oczywiscie ze nie mam komputerka pokazującego chwilowe zuzycie, przebieg itd

No właśnie o to mi chodzi. Zepsuty? Bo nie mów, że nie masz na wyposażeniu.

OT się robi... :niepewny:

U mnie podobnie jak u rafaltdi nie ma na wyposażeniu :( ... no chyba, że o czymś nie wiem :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GTS

witam

nie da się określić ile dokładnie spali na baku

zależy od tego ile zatankujesz i gdzie jeździsz

mój passat ma bak 70litrów ;) tak napisali w książce

wlałem ostatnio do niego na stacji 88l + to co było w baku

razem około 95litrów

ktoś mi powie że niemożliwe?

a jednak, też byłem zdziwiony. gość na stacji powiedział, że nie ja pierwszy zaglądałem pod autko czy nie cieknie bak jak przekroczyło na dystrybutorze magiczną 70

ja na moim 1.9 TD jadąc znad morza zrobiłem 1500km.

średnio po mieście 70% i trasa 30% robię 1000km

tdi powinno zrobiś 200-300km więcej, bo mniej pali

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz NIE MAM KOMPUTERA i nic nie jest zepsute pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
razem około 95litrów

ktoś mi powie że niemożliwe?

Temat odpowietrznika już wałkowaliśmy na tym forum. Ja do B3 wlałem kiedyś właśne 95 l, a niektórzy koledzy z forum chyba więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności