Skocz do zawartości
Gość mno

Ile kilometrów przejedziesz na baku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mno

Moi drodzy,

mam pytanie ile przejeżdżacie na jednym baku kilometrów z silnikami TDI. Ja nie posiadam komputera i po moich obliczeniach cuś za dużo mi pali ON. Jak możecie to proszę o wypowiedź.

Pozdrawiam Mno :609:

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze jak wroce z nad morza (jade w sobote) mam nadzieje ze starczy mi tam i z powrotem--kilka lat temu mialem audi tdi i zrobilem 1400km --takze zobacze i na pewno napisze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

1200 km bez najmniejszego problemu - sprawdzone, może jakieś sto więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews

ok.850km do rezerwy, z czego większość po mieście

Pozdrawiam :607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zatankowałem po gardło w miniony piątek. Na chwilę obacną przejechałem 370km a MFA pokazuje mi, że mogę jeszcze przejechać około 860km. Oczywiście będzie nieco mniej ale kiedyś przy bardzo ekonomicznej jeździe ze świeżo napełnionym zbiorkiem pokazał mi 1330km. Jak mówię mało to wiarygodne ale popatrzeć miało :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mno, średnio z klimą w automacie jazda miejska 8.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

Była to moja pierwsza jazda tym autem i nie zwracałem na to szczególnej uwagi ,ale do dziś zachodze jak to możliwe. Wracałem po kupnie auta w Holandii, zatankowałem tam po uszy i wracaliśmy na trzy auta. Tamte auta to furgony więc całą trasę jechaliśmy 120 km/h , +/- 10 km/h praktycznie const. do Szczecina ok. 800 km. Na miejscu wskaźnik lekko poniżej połowy ! Dalej tego nie sprawdzałem, ale do dzisiaj żadnych problemów ze wskaźnikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok.850km do rezerwy, z czego większość po mieście

U mnie to samo. Tankuję zazwyczaj jak mi zapiszczy i zaświeci wskaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjusz79

ja w automacie i z klimą wyłącznie po mieście (pracuję samochodem) pali 8 - 8,3 jak daję po garach, w cyklu mieszanym ok 7 na sto a w trasie 5,4 litra

ale na baku pod korek to piszczy mi jak mam ok 700 km na liczniku

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprawdzałem ile mi pali przy jeżdzie emeryckiej (jesuuu - koszmar!) - znaczy tak max 120km/h, bez ciągniecia wysoko na biegach, jazda w miarę "równa" w okolicach 2400obr.

Co prawda nie wytrzymałem i kilka razy dałem w palnik - no ale to było raptem może ze 30km w skali baku. Przy takiej jeździe z pasażerami i klimą wyszło, że pali mi 6 litrów (cykl mieszany z przewagą trasy), a to oznacza że na baku zrobiłbym max 1100km. Przeważnie do zapalenia rezerwy robie 800-850km.

Doszedłem do wniosku, że nie będe się meczył (i auta też) taką jazdą bo normalnie pali mi 6,5 a jak już są extremalne warunki (obciążenie, upał, klima i ciężki sandał) to 6,7 - 6,8l

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

1200 zawsze w trasie + coś w mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Rety jak wy to robicie ?

Ja w miescie ( Wawa ) nie schodzę poniżej 8,5 a czasem i 9,5 l.... Fakt mam 166 kucy i 4 motion ... ale bez przesady.

W trasie jadąc dosć spokojnie ( 100-120 w terenie zabudowanym 60-70 ; przy wyprzedzaniu maks 140 ) wyszlo mi 6,5 l ... w dwie osoby. Czyli tez nie jakos super ( niektorzy chwala sie wynikiem 5,coś ...

Jak zatankuje pod sufit to komp podaje ~ 900 km ... i w zasadzie nie jest to dla mnie osiagalne ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Oharo

AFN 110KM 1,9 TDi 97r

bez komputera

auto mam od kwietnia i miałem już okazję zmierzyć spalanie różnymi metodami przez co jestem pewien tego co podaję:

 

miasto - 8,1 l/100 spokojna jazda + klima włączona non-stop

 

trasa - 5 l/100 jazda w zakresie 100-130 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mno

No widzę, że straszna rozbieżność panuje wśród samochodów z identyczną pojemnością. Czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie co jest przyczyną tych różnic (może większy przepływomierz, inne turbo itp.)? Wiadomo, że warunki atmosferyczne, ciś. w ogumieniu mają wpływ na zużycie, więc moje pytanie leży czysto po stronie technicznej. Ale ogólnie rzecz biorąc mieszczę sie w normie 7-8 litrów na setkę.

Pozdrawiam Mno.

:595:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
mno, średnio z klimą w automacie jazda miejska 8.5.

to chyba nie w tym temacie...

ok. 800 km. Na miejscu wskaźnik lekko poniżej połowy

to już chyba lekka przesada - spalanie na poziomie 3,8 litra/100km. Chyba, że zalałeś go dosłownie pod korek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzeniu

Witam no przy moim 1.9 tdi 110km to wyszło nastepująco na całym baku to znaczy jak zapiszczało zrobiłem jeszcze 50km wyszło 1050km pozdro

 

to była jazda zielona góra w-wa /w-wa zielona góra+ miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

Biedrona , nie nasze paliwo, jazda bez hamowań , przyspieszeń i lekko poniżej połowy to nie znaczy ,że wróciłbym w to samo miejsce ,bo ta dróga połowa wskaźnika zawsze szybciej schodzi ,a i tak wyczyn ,bo niktórym już księgowy się zapala po tylu km. Wierzyć nikt nie musi ,ale tak było ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja się przyłączę 2 tygodnie temu zrobiłem trasę: dom-kraków-(korek na zakopiancee) zakopane - (słowacja) baszenowa- poprad- piwniczna- rzeszów- dom 3 osoby na pokladzie klima włączona wyszło mi 1174km zalany( na podjeździe z odpowietrzaniem) po przyjeździe zalany tak samo 74l ON

 

wychodzi: 6.3l na setkę :kwasny: poniżej 6.3l jeszcze nie zszedłem

 

teraz mam 820km rezerwa jeszcze nie swieci

1000km spokojnie powinno sie zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzę, że straszna rozbieżność panuje wśród samochodów z identyczną pojemnością. Czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie co jest przyczyną tych różnic (może większy przepływomierz, inne turbo itp.)? Wiadomo, że warunki atmosferyczne, ciś. w ogumieniu mają wpływ na zużycie, więc moje pytanie leży czysto po stronie technicznej. Ale ogólnie rzecz biorąc mieszczę sie w normie 7-8 litrów na setkę.

Pozdrawiam Mno.

:595:

 

Nie wymieniles jeszcze stylu jazdy - a to jest bardzo wazny warunek - to jak ktos jezdzi w glownej mierze przeklada sie na spalanie - przeplywomierz, inne turbo maja tu drugorzedne znaczenie. Wiem bo ja swojego testowalem jazda dziadkowa po miescie/jazda mlodziencza po miescie roznica wychodzi prawie 1.5l a wiec sporo. Jesli ktos jezdzi technicznie bardzo dobrze to spalanie bedzie mial niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - Polańczyk. Jazda po Bieszczadach, trochę Słowacji. Po 1000 km tankowanie na stacji 55 litrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności