Skocz do zawartości
Gość mega241

Czujnik temperatury powietrza dolotowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mega241

Witam czy ktos moze orientuje sie gdzie w passacie znajduje sie czujnik temp powietrza dolotowego passat b5fl 2002 1,9 131KM silnik AWX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury powietrza zasysanego G42 znajduje się w przepływomierzu G70:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeplywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mega241

DZieki panowie ale niestety to nie tam juz wymienilem to jest na dolocie obok zbiornika wyrownawczego czujnik temp powietrza dol jest zespolony z map-sensorem.ale dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DZieki panowie ale niestety to nie tam juz wymienilem to jest na dolocie obok zbiornika wyrownawczego czujnik temp powietrza dol jest zespolony z map-sensorem.ale dziekiPASSAT 1,9 131KM seria TERAZ 182KM 460Nm[/quot

 

Mocno zawile zapytałeś, mocno ciekawie odpowiedziałeś - Dolot obok zbiornika wyrównawczego - toż to dwa sporo odległe miejsca pod maską. :confused:Chyba, że się mylę.:confused:

 

Użytkownik o niepełnym profilu - "Nie Passat"?:confused: Czyli Co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mega241

Jestem Nowy Jesli Chodzi O To Forum I Ta Marke Dlatego Nie Wpisalem Wszystkiego Bo Poprostu Przeoczylem .aco Do Umiszczenia Tego Nieszczesnego Czujnika To Na Lewo Od Zbiornika Wyrownawczego Biegnie Waz Gumowy A W Nim Wlasnie Jest Umieszczony Ow Czujnik :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Na Lewo Od Zbiornika Wyrownawczego Biegnie Waz Gumowy A W Nim Wlasnie Jest Umieszczony Ow Czujnik

dokładnie ten:clipboard01yi6.th.jpg

róznie o nim mówią, najczęściej to: czujnik ciśnienia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEN czujnik o ktorym mowi kolega mega241 to czujnik cisnienia doladowania. Czujnik temp powietrza dolotowego jest zintegrowany z przeplywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mega241
TEN czujnik o ktorym mowi kolega mega241 to czujnik cisnienia doladowania. Czujnik temp powietrza dolotowego jest zintegrowany z przeplywka

NO NIESTETY KOLEGO NIE MASZ RACJI .CZUJNIK KTORY JEST WCZESNIEJ NA ZDJECIU ZNAJDUJE SIE W WEZU GUMOWYM I NAPEWNO JES TO CZUJNIK TEMP POWIETRZA DOL .JESLI MASZ BEZYNE TO BYC MOZE JEST ON W PRZEPLYWCE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schowek01iq1.th.jpg

ten czujnik, który jest na zdjęciu, jest czujnikiem ciśnienia doładowania powietrza IC, czy mierzy temperaturę ? :583: ,być może.

przy jego awarii, auto "przejdzie" w tryb awaryjny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DROGI kolego mega241 w naszych silnikach AWX czujnik cisnienia doladowania znajduje sie w plastikowej rurce kolektora ssacego niedaleko filterka paliwa. Niektore Passaty mialy rowniesz czujnik cisnienia doladowania w IC.

Czujnik tem. powietrza zanjduje sie w przeplywce.

 

na zdjeciu (sorki ze niewyrazne) czerwone koleczko TO czujnik cisnienia doladowania.

Zdj?cie004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mega241

W Takim Razie W Aso Nie Maja Pojecia Bo Powiedzieli Mi Ze Wlasnie Ten Czujnik Na Zdjeciu To Czujnik Temp Powietrza Doloyowego Ktory Jest Zintegrowany Wraz Z Map-sensorem. A Jesli Ty Mowisz Ze Czujnik Temp Jest W Przeplywce To Znaczy Ze Musze Wymienic Cala Przeplywke . Jesli Tak To Widocznie Moim Problemem Nie Jest Czujnik Temp Bo Przelozylem Przeplywke Od Kumpla I Dalej To Samo A Na Vag Jest Bez Bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Takim Razie W Aso Nie Maja Pojecia Bo Powiedzieli Mi Ze Wlasnie Ten Czujnik Na Zdjeciu To Czujnik Temp Powietrza Doloyowego Ktory Jest Zintegrowany Wraz Z Map-sensorem. A Jesli Ty Mowisz Ze Czujnik Temp Jest W Przeplywce To Znaczy Ze Musze Wymienic Cala Przeplywke . Jesli Tak To Widocznie Moim Problemem Nie Jest Czujnik Temp Bo Przelozylem Przeplywke Od Kumpla I Dalej To Samo A Na Vag Jest Bez Bledow

 

Tak to właśnie jest jak się nie "słucha" zdania dwóch Forumowiczów, którzy mówili jednym zdaniem.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie o co biega ALE: przeplywka pada powoli...bo platynowy drucik w przeplywce, wypala sie powoli. Dopiero przepalenie sie w/w drucika jest oznajmiane w formie BLEDU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mega241

ROZUMIEM PANOWIE ALE DLACZEGO PO WYMIANIE PRZEPLYWKI NADAL JEST TO SAMO TZN KRECI DO 3 TYS I KONIEC CZARNY DYM I BRAK MOCY ( wymieniona turbina na nowa nie po regeneracji wymieniona przeplywka , czujnik doladowania ,erg)i dalej to samo

 

A Kolega Jurek W Ma Benzyne To Czujnik Temp Napewno Jest W Przeplywce Natomiast W Dieslu Nie Jestem Do Konca Przekonany Czy W Aso Nie Maja Racji Dlatego Ze Mam Tam Dobrego Znajomego I Mysle Ze By Mnie Nie Rzezbil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AWX napewno jest w przeplywce...

 

 

A i jeszcze jedno mnie zastanawia...

 

Masz solidnie wydlubanego tego swojego AWX...182/460

 

A moze TAM tkwi problem. Przyznam sie ze 460Nm to baaaardzo grubo jak na AWXa a cos malo tych konikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega241 jak na razie to znalazłem oznaczenia czujników silnika AWX :

 

G70 przepływomierz

G71 czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym

G72 czujnik temperatury w kolektorze dolotowym

 

Teraz poszukam w "terenie" w/w czujki.:)

W Etce znalazłem tylko to:

awxks7.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mega241

TAK WYSZLO PO ZCHAMOWANIU WCZESNIEJ BYLO 157 KM 410Nm ale na seri dzieje sie to samo to jest najbardziej zastanawiajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli TAK jak mowilem.

A moze masz walniety zaworek N75...i kiepsko Ci wystraja dmuchawke albo masz jakas nieszczelnosc w ukladzie podcisnienia i z tego powodu...

 

Obejrzyj przewody ..takie cieniutkie plastikowe rureczki ktore wychodza od dwupompy (pomiedzy glowica silnika a sciana przegrody komory silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mega241

Panowie Nie Uwierzycie Po 2 Dniach Padla Nowa Turbina Nowa Powtarzam Poszperalem Troche I Dowiedzialem Sie Ze Garret Robil Turbiny Made In Romania I 70 % Tych Turbin Bylo Felernych Wiec Jesli Jest Napisane Garret To Nie Wszystko Trzeba Sprawdzic Gdzie Byla Wyprodukowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności