Skocz do zawartości
Gość kolarz

mechanizm podnoszenia szyby od kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Te prowadnice są fajne ale dużo zabawy z nitami-ja kupiłem za 80zł na allegro całą blachę tą w drzwiach z rozbitka w idealnym stanie zamieniłem tylko swój silniczek od podnoszenia szyby(drzwi od kierowcy)3 śróbki bo kupiony był inny -mniejszy ale kółko z ząbkami na którym jest nawinęta linka jest identyczne-nasmarowałem i pięknie działa.Wszystko ok40min roboty.A i jeszcze wymieniłem głośnik na swój-cztery nity do rozwiercenia.Potem całą blachę do siebie w drzwi i chodzi super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Przepraszam że ten temacik odświeżam. Ale nagle linka mi pękła i próbuje dostać się ale nie wiem jak mam blachę zdjąć?? czy muszę szybę wyjmować ?? Jak słychać w drzwiach to silnik mieli mi jakiś mechanizm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nagle linka mi pękła i próbuje dostać się ale nie wiem jak mam blachę zdjąć??

Było gdzieś tutaj tylko nie wiem gdzie, Tutaj masz wersję po angielsku, wystarczy zerknąć na zdjęcia.

czy muszę szybę wyjmować ??

No niestety szybę trzeba wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie chcę zakładac nowego tematu,problem mam taki że kupiłem auto z pustymi drzwiami od kierowcy ,jest tylko szyba i cała instalacja brzk blachy na której są prowadnice,silnik.Passat B5 2004r anglik.I tu mam pytanie czy mogę wstawić to wszystko od dowolnego paska czy muszę dokładnie z tego rocznika bo słyszalem że może mi szyba nie współdziałać z modułem komfortu.Jak sprawdzić ewentualny numer części tzn silniczka żeby było to wszystko kompatybilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze inaczej - prawy tył, pasażer, 4x el. szyby.

 

Szyba się nie opuszcza, ale podnosi za pomocą siłownika. Przy opuszczaniu słychać pracę silniczka ale szyba ani drgnie, można jej pomóc ręcznie i wtedy opadnie. Jak zacznę zamykać to zostanie wypchnięta i zamknie się jak należy. Kiedyś przy otwieraniu usłyszałem głośny trzask i to by było na tyle z opuszczania - tak jakby nie była ciągnięta w dół.

 

Szykować się na kupno nowego mechanizmu czy gdzieś zwyczajnie puściło mocowanie?

 

Pozdrawiam

 

Kolego czy udało się rozwiązać problem ? Mam dokładnie taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pękła mi linka - dzwi przednie od kierowcy - zardzewiała . Rozebrałem wszystko i teraz muszę kupić - zestaw: linka + pancerze i rolki itp . Bez prowadnic bo nie chce nic nitować. Może ktoś doradzić jakiś dobry zamiennik - bo czytam że na alledrogo to można sie naciąć na chińskie badziewie co wytrzyma może rok albo i krócej.

 

Może ktoś kupował ostatnio i kupił godny uwagi.

 

Na tej stronie jakieś znalazłem ale też nie wiem jak z jakością.

 

http://allwaro.pl/podnosnik-VW-Passat-B5.php]

 

Dzięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie porywałem się na kupno samej linki nawiniętej, gdyż jak masz te prowadnice, to one są ze śrubami. Więc po rozwierceniu starych nitów wystarczy przykręcić drugie prowadnice ze śrubą i wszystko cacy. Ja kupowałem w jakimś centrum motoryzacyjnym, ale gdzie kupić same linki to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś kupował ostatnio i kupił godny uwagi.

 

Na tej stronie jakieś znalazłem ale też nie wiem jak z jakością.

 

http://allwaro.pl/podnosnik-VW-Passat-B5.php

Kiedyś sam kupiłem i wytrzymała dosłownie rok czasu, następnie kupiłem całą blache uzywkę i działa do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję informacji na temat owego mechanizmu! wie ktoś czy będzei pasować od anglika? Dziś od strony pasażera szyba przy podnoszeniu zatrzymała się jakieś 10 cm od góry i ledwo udało mi się ją zamknąć. Przeglądam na allegro te mechanizmy i jest sporo anglików (z tego co ja się dziś dowiedziałem to nie ma sensu brać zamienników bo to szajs) a nie wiem czy podejdzie ... jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę o info ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Anglika nie pasuje, ponoć mozna to dostosowac po przeróbce ale co i jak to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA kupiłem na aukcji linke nawinieta juz na kółko i wszystko psuje plug and play.Jezeli masz dobre prowadnice to ta opcja jest najlepsza.Nie widziałem róznicy miedzy oryginalnym napedem a zamiennikiem za 33 zł i działa do dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności