Skocz do zawartości
Gość pawcioj

Demontaż MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawcioj

Witam!

Planuje wyciągnięcie navi MFD w celu podłączenia kabla do MP3. Czy ktoś może udzielić mi instrukcji jak można ją wymontować nic nie uszkadzając. Wiem że powinno się to robić przy pomocy specjalnych "kluczyków" a właściwie specjalnie ukształtowanych blaszek. Próbowałem dorobić podobne ale nie mogę ich wcisnąć w otwory z boku. Nie próbowałem "na siłe" bo nie chciałem czekoś uszkodzic.

Konkretne opisy mile widziane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc tu masz obrazek ja wyciagnac

1362148020cdbd1da4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcioj

Dzięki

Czy te kluczyki mają jakiś specjaly kształt, czy to po prostu cienki blaszki służącze tylko do odblokowania zaczepów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

****! Poległem!

Mam wyjmaki, wkładam do mfd. Lewa strona puszcza i chce wyjść a prawa wcale. Kombinuje i nic. Co gorsza teraz nawet nie mogę wyciągnąć kluczy które wsadziłem do navi.

Wyciągnąłem już przyciski które są obok radia. Widać radio z boku ale nie wiem co nacisnąć lub pociągnąć aby radio wyszło lub z drugiej strony chciało oddać wyjmaki. Czy ktoś wyciągał MFD bez kluczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij przyciski po bokach i jak dobrze przylukasz to zobaczysz to coś co zaznaczone na fotce czerwoną obramówką, to obok to "szkic" :P tego zamka, można się domyśleć, że wystarczy go wcisnąć i zaczep wypięty, jednak radzę wyjmować najpierw jedną stronę, lekko przyblokować, by nie weszło spowrotem i wtedy drugą.

schowek01bh.th.jpg

Pozdrawiam

ps.zdarza się że wyjmak się zblokuje, miałem tak u siebie, nijak nie było można go wyciągnąć.

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmaki wloz dokladnie tak jak na zdjeciu w poscie 2. (po wlozeniu w szczeliny maja sie zakliknac).Jeli z jednej strony wyjmaki wychodza to podejzewam ze wsadziles je odwrotnie (zwroc uwage na zdjeciu na takie dziobki skierowane na zewnatrz)

Ciagnac za wyjmaki staraj sie tez ciagnac je na zewnatrz.

Wyjamki wyjmiesz z navi po jej wyjeciu naciskajac na blaszki z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
to obok to "szkic" tego zamka
czy to co narysowałeś jest wewnatrz radia? i trzeba to wcisnąć "czymś" bo sie przyglądałem i nie widzę nic co można by nacisnąć palcem
wyjmaki wloz dokladnie tak jak na zdjeciu w poscie 2. (po wlozeniu w szczeliny maja sie zakliknac)
Tak zrobiłem
.Jeli z jednej strony wyjmaki wychodza to podejzewam ze wsadziles je odwrotnie (zwroc uwage na zdjeciu na takie dziobki skierowane na zewnatrz)
Zanim włozyłem, to ogladałem to zdjecie 10 razy żeby nie popełnić błędu.

Lewa strona weszła pięknie i odblokowała radio. Aprawa nic. Trzyma jak diabeł sołtysa. Klucz dolny prawy wchodzi i wychodzi bez jakichś wiekszych oporów. Górny prawy tak jakby się o coś zaczepiał( wydaje się prawidłowy objaw) ale nie odblokowuje radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada zatrzask:

MFD1DeG2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Panowie dziękuję. Udało się. Dolny kluczyk wlatał dosyć luzno bo ktoś ułamał zaczep. Nie ma go wcale. A górny, poprostu kulawo to wkładałem

Edytowane przez maslog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyrobione są już te metalowe "zatrzaski" w MFD i klucze nie dają rady, warto spróbować pilniczkiem do paznokci który jest szerszy na końcu od klucza i bardziej wciąga to zabezpieczenie, dzięki czemu można wyciągnąć navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warto spróbować pilniczkiem do paznokci który jest szerszy na końcu
i oszpecić przy tym navi ;) < Nie polecam.

... akurat w passacie dobrze usytuowali te przyciski po bokach radia i bez problemowo można wyjąć sprzęt bez wyjmaków, tyle, że więcej zabawy.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może ktoś mi powie skąd wziąć te wyjmaki?

Wiem że pytanie jest głupie ale jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę wyjąć mojego mfd . Kluczyki wchodzą tylko mniej więcej po środku boków mfd a nie po rogach ... Jakieś porady panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyki maja wejsc prawie na rogach ale przy górnej i dolnej krawędzi, nie na bokach.

 

To jest mcd ale lokalizacja ta sama

 

Edytowane przez Aleiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności