Skocz do zawartości
Gość snajp85

AFN szarpie przy przyspieszaniu w zakresie 1500-2100 obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Gość snajp85

od 1500 do 2100 obrotów często czuć szarpnięcia . powyżej jedzie już dobrze czyżby zapowiedz jakiejś awarii?? z góry dziękuje za pomoc co to może być? Powiem ze mam go od 2 tygodni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy te szarpniecia wystepuja podczas przyspieszania czy podczas jazdy z rowna predkością i czy wolne obroty "faluja"????

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snajp85

Przerywa przy przyspieszeniu a na wolnych obrotach chodzi równo. zapala na dotyk. czy winę może mieć filtr paliwa?? klient który mi sprzedawał autko mówił ze w silniku nie mam nic robić jedynie co to filtr paliwa został do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz automata czy manuala. U mnie miałem podobny problem tylko miałem automata. Strasznie szarpał w przedziale 1600-2000. Problem tkwił podobno w skrzyni . Naszczęście sprzedałem autko ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie takie objawy szarpania skonczyly sie wymiana pompowtryskow:(co nie jest takie tanie pozdrowionka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snajp85

Mam manuala, zasadniczo nie przeszkadza to w jeździe (jak na razie) ale działa na psychikę. Jak wciskam więcej gazu to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luki06888

Mam ten sam problem i nie wiem co jest przyczyna:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo i tez nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Oazało się iż było mikro pęknięcie na rurze łączącej turbinę z IC. Wymiana rury na nową (299.-zł + 70.-zł robocizna serwis VW ) i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie takie objawy szarpania skonczyly sie wymiana pompowtryskow:(co nie jest takie tanie pozdrowionka:)

 

 

W AFN-nie pompowtryskiwacze?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem i co teraz...? wymiana filtru paliwa a moze pompowtryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat 99 18

sprawdzaliscie przeplywomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie sprawdzalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem takie objawy w B4 tdi 90km i był to nastawnik na pompie wtryskowej.Nie pamietam jaki to koszt ale chybo ok 200zł.Mechanik powiedział mi ze kiepskiej jakosci paliwo powoduje tarcie w nastawniku i opiłki metalu cos tam blokuja.Tylko wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie przez nastawnik mozna bardzo łatwo zgiadnozować, wystarczy odłączyc przy skrzyni biegów linkę / impulsator (zalezy kto co ma) od licznika.

 

Jeśli szarpanie ustanie to na 99.99% wine za to ponosi zasyfiony nastawnik na pompie paliwa.

 

Kto ma laptopa i Vag'a ten może samemu rozebrać ustrojstwo i wyczyścić co będzie nas kosztowac czteropak browarków i 2 godzinki roboty jeśli zabieramy sie za to pierwszy raz... opis czyszczenia krąży po necie...:D

 

A dla reszty ktorzy nie czują się na sile własnoręcznie usuniecia usterki, pozostaje wymianka za kilka stówek..:eek:

 

W silnikach PD szarpanie b. czesto powodują niewłaściwie działajace pompowtryski bądz defekt listwy zasilającej. Natomiast przy łagodnym ruszaniu za szarpanie odpowiada koło dwumasowe..

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam to samo. Wtryski wymieniłem na inne(uzywki ale sprawdzone u pompiarza) i dalej to samo...

Pompa do roboty:/ Jak ktoś dorwie opis czyszczenia nastawnika to prosze wrzuci linka!!!

 

---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 12:37 ----------

 

oto i ona :) tylko nie wiem czy to nie pompa od wersji 90KM, bo ja akurat mam 110KM

 

http://www.skierniewice.info/golf/instrukcja_czyszczenia_nastawnika.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo brudne sitko w zbiorniku paliwa kolo pompy, po czyszczeniu sitka zero szarpniec, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 1500 do 2100 obrotów często czuć szarpnięcia . powyżej jedzie już dobrze czyżby zapowiedz jakiejś awarii?? z góry dziękuje za pomoc co to może być?

 

moim zdaniem za szarpnięcia odpowiedzialna zabrudzona pompa wtryskowa nie tylko sam nastawnik w pompie, mam znajomego który specjalizuje sie w TDI-kach i oprocz nastawnika zabrudzenia pompy wtryskowej są najczęstszym powodem szarpania!! chyba że ktoś ma zmienioną mapę wtrysków ale to juz inna historia:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem wymieniłem pompę wtryskowa bez efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mialem wczoraj- powodem byl duzy mróz. taj jakby paliwo przymarzlo, ktorego mialem resztki( swiecila sie rezerwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności