Skocz do zawartości
kenor18

Odpowietrzanie układu chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko robiłem troche przy układzie chłodzenia.Chyba sie zapowietrzył temperatura głupieje ponad 100C i grzac nie chce tylko jak go docisne mocno gazem.Myśle ze wystarczy odpowietrzyc chyba ze cos popsułem.W jaki sposób najlepiej odpowietrzyc Układ???

 

Sprecyzowałem za Ciebie tytuł wątku. Następnym razem śmiało, pełnymi zdaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli odlacz ten na krućcu i zobacz czy jest płyn jezeli go tam nie ma to powoli wlej jakas ilosc i zalacz odpol motor i tak do skutku byc moze jest zapowietrzony ja tak mialem jak mechanik robil mi remont glowicy, w zbiorniczku wyrownawczym plyn byl natomiast w ukladzie brak i po kilku dolewkach przez waz wszystko wrocilo do normy.Otwoz rowniez pokretlo nagrzewnicy na full i dmuchawe i az pusci termostat i zalacza sie wiatraki.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten układ sam się odpowietrza. Należy tylko po naprawach kontrolować stan płynu. Po rozgrzaniu do temperatury otwarcia termostatu płyn będzie się prtzedostawał do całego układu chłodzenia, należy tylko kontrolować stan płynu i uzupełniać go. Ale na zimnym silniku!!! Nie dolewaj zimnego do rozgrzanego silnika. A zanim się odpowietrzy może jakiś czas potrwać. Ja też jakiś czas temu wymieniałem termostat i spuściłem cały płyn przy okazji. Wymieniłem i samo się odpowietrzyło elegancko. I oczywiście przy otwartej nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy co oznacza otwarta ze jest na maxa ustawiona aby grzała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn cały czas przez nią przepływa a sterowanie grzaniem odbywa się przy pomocy klapek. Zawór od nagrzewnicy mam w polonezie i nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rrudi

U mnie po wymianie termostatu również układ się zapowietrzył i temperatura skoczyła na 110 stopni . Moja rada na to jest prosta gaz do dechy kilka razy i samo się odpowietrz zawsze pomagało.Spróbuj . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otwoz rowniez pokretlo nagrzewnicy na full i dmuchawe i az pusci termostat i zalacza sie wiatraki.

po co? żeby nagrzewał się pół dnia?

ogrzewanie na zero, wentylator na zero, nagrzewnica nie ma zaworu jak zauważył The_Saint

korek w zbiorniczku na bok, odpalić motor i trzymać obroty koło 2500, dolewać ubytki do momentu kiedy przestanie ubywać płynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co? żeby nagrzewał się pół dnia?

ogrzewanie na zero, wentylator na zero, nagrzewnica nie ma zaworu jak zauważył The_Saint

korek w zbiorniczku na bok, odpalić motor i trzymać obroty koło 2500, dolewać ubytki do momentu kiedy przestanie ubywać płynu

 

A jak za bardzo ubywa to sprawdzić czy nie ma kałuży pod autem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc wszystko wruciło do normy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie paluj za mocno ja u siebie po wymianie termostatu i uszczelki pod glowica (bo zachcialo mi sie jechac na walnietej pompie wody do sklepu po nowa :P) to odpowietrzalo mi sie prawie 30 min :o ogrzewania zero glowica goraca chwycic nie mozna ale w koncu przeszlo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy posiadacz Passata wie ze jest to system samoodpowietrzajacy ale jak plyn jest oprozniony z calego systemu powstaje poduszka powietrzna i pompa wody mieli powietrze wiec trzeba znalezc inny sposob oby plyn wszedl w caly uklad chlodzenia a ten sposob ktory wczesniej napisalem dało efekt pozytywny.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem Passata B5 FL Variant z 2001 roku z silnikiem 1.9 TDI AVF. Mam takie pytanie: ile trzeba przejechać mniej więcej kilometrów, żeby układ się sam odpowietrzył? W warsztacie nalali mi trochę ponad Max do zbiorniczka wyrównawczego i teraz nie wiem czy spuścić trochę, żeby było nieco poniżej Max czy poczekać aż się odpowietrzy i ten nadmiar pójdzie w układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 zły dział kolego ANDRZEJ

Po 2 układ dobrze zalany powinien odpowietrzyć się na postoju po 2 załączeniu wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego wentylatora? tego od klimy? Bo ten główny to mi się kręci cały czas na wisko. A w ogóle TDIka rozgrzać do stanu, żeby się włączył wentylator od klimy to wydaje mi się, że ciężko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten wentylator na wisko (możesz go zatrzymać jak masz wisko sprawne przed otworzeniem się termostatu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak on ma się załączyć, skoro kręci się cały czas? przepraszam, że takie pytania zadaję ale jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę samochodową. U mnie w ogóle wskaźnik temperatury dochodzi tylko do około 87 stopni. Nie wiem czy może mieć na to wpływ, że mam nalane płynu ponad Max czy to, że jest zapowietrzony? Bo ostatnio zmieniałem czujnik temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij auto pod kompa VAG i sprawdź czy dochodzi do 90*C jeśli tak (czyli na zegarach 87*C a na VAG 90*C )to czujnik jest ok i wtedy powinno załączyć się wisko "zlepić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzieś czytałem, że układ chłodzenia w VW odpowietrza się samoczynnie bez żadnych kombinacji. To prawda? czy zbyt wysoki poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym może mieć wpływ na niedogrzanie silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności