Skocz do zawartości
lysy

znikajace swiatla drogowe

Rekomendowane odpowiedzi

witam,moze ktos mi pomoze w temacie swiatel drogowych,czasami nie moge wlaczyc dlugich,raz sa innym razem nie ma,jakies rady dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek, ale z włączaniem spryskiwaczy szyby, czyli manetka po drugiej stronie. Popsikaj WD-40 w każdą możliwą szpare po lewej stronie kierownicy (przy manetce) i powinno pomóc :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kończy żywot włącznik świateł drogowych( a raczej jego styki) przy kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie kończy żywot włącznik świateł drogowych( a raczej jego styki) przy kierownicy

Nie strasz - mogą byc tylko zabrudzone. Przynajmniej u mnie tak było. SPRAY pomógł i już 3 miesiace jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie strasz - mogą byc tylko zabrudzone. Przynajmniej u mnie tak było. SPRAY pomógł i już 3 miesiace jest OK.

 

A uważasz że styki są na wierzchu i bez problemu WD40 pomoże , zabrudzone czym? (obudowa włącznika zamknięta). Prędzej styki nadpalone lub podgięte ; należy sprawdzić jakość styku wtyczka - manetka. WD to tylko półśrodek - coś do wszystkiego, to coś do ... Styki należałoby przemyć jeśli brudne benzyną ekstrakcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A uważasz że styki są na wierzchu i bez problemu WD40 pomoże , zabrudzone czym? (obudowa włącznika zamknięta)

Czym :?: Kurzem połączonym z wilgocią, plakiem....itp. Wiem, ze styki nie są widoczne,ale jak popryskasz w szczeliny przy manetce, to jeśli to tylko zabrudzenie, to powinno pomóc. Wiadomo, ze WD-40 nie regeneruje blach, jeśli są nadpalone :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym :?: Kurzem połączonym z wilgocią, plakiem....itp. Wiem, ze styki nie są widoczne,ale jak popryskasz w szczeliny przy manetce, to jeśli to tylko zabrudzenie, to powinno pomóc. Wiadomo, ze WD-40 nie regeneruje blach, jeśli są nadpalone :evil:

 

Oby WD40 pomogło w rozwiązaniu problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik wyciąga się jednym ruchem ręki. Wciskaj i jednocześnie włączaj światła z pozycji zero a następnie pociągnij do siebie i wyłącznik na wierzchu. Rozłacz wtyczkę i potem pokombinuj z zatrzaskami a styki będziesz miał na widelcu, zdaża sie, że nie łączą i problem rozwiążesz ogranoleptyczniea potem WD. Jeżeli nie to, to manetka, przekaźnik, lub cał gąszcz złącz i kabli, ale warto poprubować. Mi się kiedyś udało i wyłącznik niue poszedł na złom, nie wydawałem kasy na nowy i na speca od prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co Wy się tak uparliście na te WD?????? To jest środek smarujący i można nim sobie popsikać np. skrzypiące zawiasy :), jeżeli już to środek czyszczący styki i usuwający wilgoć np. Kontakt lub podobny, ale w takim przypadku najlepszym wyjściem jest rozebranie włacznika i mechaniczne wyczyszczenie ewentualnie podgięcie blaszek ze stykami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, co Wy się tak uparliście na te WD?????? To jest środek smarujący i można nim sobie popsikać np. skrzypiące zawiasy :),

Poczytaj dokładnie, jakie spełnia funkcje oprócz smarowania:D Poza tym niejednokrotnie już na forum stwierdzono, ze to pomogło. No i wiemy, że są też specjalne środki do czyszczenia styków :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A uważasz że styki są na wierzchu i bez problemu WD40 pomoże , zabrudzone czym? (obudowa włącznika zamknięta). Prędzej styki nadpalone lub podgięte ; należy sprawdzić jakość styku wtyczka - manetka. WD to tylko półśrodek - coś do wszystkiego, to coś do ... Styki należałoby przemyć jeśli brudne benzyną ekstrakcyjną.

 

jarek.123 moje zdanie j.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co my się w ogóle spieramy :?: Każdy zarzucił jakiś sposób, każdy ma inne podejście do tematu, wiec chyba już wystarczy tych "przepychanek". Ja używam WD-ka. Gdy nie pomaga, to kombinuję dalej :D Nie mam czasu na rozbieranie auta, więc...... robię to tylko wtedy, gdy naprawdę jest taka potrzeba. Chyba styka, bo się OT robi.

 

PZDR....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek 75 z całym szacunkiem, ale wiem do czego służy WD, jest to środek smarujący czyli również izolujący (i nie wierz we wszystko co napiszą :) ), wiadomo że chwilowo pomoże, ale jeżeli ma już użyć środka to takiego który jest do tego przeznaczony, w tym przypadku do styków, a nie kombinować z WD, i "a może się uda"

P.S. Prwadopodobnie jeżeli popsika się WD40 patelnie to można placki smażyć, ale wole tego nie próbować, bo od tego jet olej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności się z Tobą zgadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysy napisz czy udalo sie z wd-40 Ci ? bo u mnie to samo jest i nie wiem czy rozbierać czy próbować psikac mu tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś powiedzieć jak zdemontować włącznuk kierunków w b5?Czy jest konieczny demontaż kierownicy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ,mam pytanko poniewaz , w skodzie chyba tak samo to wszystko jest zbudowane , tylko ze dzieje sie tak ze podczas kiedy jedzie sie na krotkich i przelaczy sie na dlugie i ponownie da sie na krotkie to wszystkie swiatla gasna i jest ciemnosc, czy to bedzie tez problem stykow????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne , rozebralismy manetke ,wszystko to samo co w pasku , wyczyszczone i podgiete styki zrobily robote ,wszystko smiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie też tak miałem kilka dni temu, po rozebraniu włącznika świateł okazało się, że pod jedną z blaszek wytopił się plastik i nie stykało. Przeczyściłem śrubokrętem, podoginałem blaszki i narazie działa ale trzeba zacząć rozglądać się za nowym włącznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczyściłem śrubokrętem, podoginałem blaszki i narazie działa ale trzeba zacząć rozglądać się za nowym włącznikiem.

Który włącznik?? Jeśli od długich to mam całą manetkę w stanie bdb, została mi po montażu tempomatu. Jak chcesz to odezwij się na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności