Skocz do zawartości
lysy

znikajace swiatla drogowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam podobny problem z długimi światłami,czyli jak chcę mrugnąć to mrugają,ale jak chcę je włączyć to raz się uda a raz nie,ogólnie to trzeba kombinować z dźwignią zmiany świateł i zaskoczy.Tylko czy może mi ktoś powiedzieć jak ją rozebrać żeby ewentualnie podgiąć te styki albo zobaczyć co się tam dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz - musisz odwiedzić szrot i kupić sobie tą manetkę i wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to zrobić bo nie mam pojęcia ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - kupujesz tą część manetki, od której są światła drogowe. Ale jak wymienić sam nie umiesz, to jedź do warsztatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi wymianę tego elementu.A ile może kosztować ta manetka i wymiana tego elementu?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za manetkę zapłaciłem 30 zł. i 30 zł wymiana u mechanika. Bo trzeba wyjąć poduszkę, zdjąć plastiki z kolumny kierownicy i odkręcić kierownicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za informacje.Przynajmniej mam jakiś podgląd co ile kosztuje!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy kupić to...http://allegro.pl/przelacznik-manetka-kierunkowskazow-vw-passat-b5-i4580648688.html

i zamontować ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wystarczy kupić to
manetkę .

Tak.

 

to...http://allegro.pl/przelacznik-manetk...580648688.html
Szczerze powiem, że skłaniałbym się za używanym oryginałem, niż za nowym, tanim zamiennikiem.

 

 

i zamontować ?????
...i zamontować :) Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą!!!!tylko powiedz mi jak sprawdzić używaną manetkę czy działa????żeby się nie okazało że kupię,założę i dalej nie będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2007 roku w moim poprzednim pasku wymieniłem lewą manetkę bez tempomatu na jakiś zamiennik (49 zł), później paska sprzedałem koledze i manetka do dziś działa bez zarzutu. Nie twierdzę, że nowy zamiennik lepszy od używanego oryginału ale ta manetka sprawdziła się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od dłuższego czasu mam problem z długimi światłami tzn. powoli przestały w ogóle działać. Najpierw przestały świecić jak włączam je od siebie a potem już nawet blinda przestała działać. Wczoraj zdemontowałem manetkę, otworzyłem lekko lewa część manetki bo więcej się nie dało, cos trzymało a nie chciałem urwać i z boku ukazały się trzy blaszki. Jedna z tych blaszek ta pierwsza od góry była taka jakby przegrzana ( zapieczona ), oczyściłem, przemyłem, dwie kolejne blaszki też to samo zrobiłem. Po złożeniu blinda zaczęła świecić ale załanczanie manetka od siebie nie. Wróciłem dziś z pracy, robię próbę włączając manetkę od siebie i świeci;) Kilka razy próba i nadal świeci i w końcu przestaje;( Kolejna próba i znowu cos działa.

Czy to wina manetki czy można szukać innej przyczyny np. w przełączniku świateł tym okrągłym czy może jakiś przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz jakiej mocy masz zarowki

moze ktos wlozyl 100Watowe i manetka sie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw sprawdz jakiej mocy masz zarowki

moze ktos wlozyl 100Watowe i manetka sie grzeje

 

Mam wszystkie standardowe, osobiście zakładane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem rozwiązany;) wymieniłem manetkę ( używany oryginał vw ) i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności