Skocz do zawartości
Gość marcin-ksiazek

Ile za remont kapitalny VR6?

Rekomendowane odpowiedzi

2E Lepszy od VR6 pod względem potencjału i żywotności i wytrzymałości? Nie żartuj

Pod względem potencjału na pewno nie, ale żywotność i wytrzymałość vr6 w porównaniu do 2E ?? Nie żartuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. Kapitalny remont AAA z nowym rozrządem na ori częściach, nowych tłokach i pierścieniach, panewkach, po zrobieniu bloku i CAŁEJ głowicy na perfekt to sprawa około 10000zł (nie licząc robocizny). Oczywiście nikt nie każe wkładać nowych tłoków, bo to kosztowna inwestycja (nowe kosztują prawie tyle co kute) i czasami niepotrzebna.. Natomiast solidne przygotowanie motoru pod T03/04 czy pod GT30 tak do granic tych suszarek czyli do około 500KM to kwota około 15000zł.. Oczywiście na kutych bebechach które same są warte 5000zł... Podobno VR6 12V na seryjnych tłokach, korbach wytrzymuje bez zakucia do około 450KM ale przy takim stanie silników jakie są na rynku wtórnym wole dać tą "5-kę" żeby później nie zdejmować ponownie głowicy, bo coś się stało o wielki płacz, bo kolejną kasę trzeba będzie wkładać... Ale z drugiej strony fajnie mieć 500konnego B3 VR6T który ma 4 z małym hakiem do 100 :) Jakbym miał teraz wolne 30 tys na wszystko to bym się nawet nie wahał.. Póki jestem młody i nie mam za bardzo na co kasy wydawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pod względem finansowym na pewno lepszy 2E pod turbo.

Pod względem potencjału na pewno nie, ale żywotność i wytrzymałość vr6 w porównaniu do 2E ?? Nie żartuj
300 konny VR6 niezakuty Vr6 pochodzi dłużej niż niezakuty 300 konny 2E. To wynika z pojemności chyba że te 2e są naprawdę pancerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
300 konny VR6 niezakuty Vr6 pochodzi dłużej niż niezakuty 300 konny 2E. To wynika z pojemności

To oczywiste, dlatego porównujmy 200 konnego 2e do 350 koni w vr6 ;)

 

Oczywiście nikt nie każe wkładać nowych tłoków, bo to kosztowna inwestycja (nowe kosztują prawie tyle co kute) i czasami niepotrzebna..

Akurat tłoki i cylindry w aaa to najsłabszy punkt, uturbianie bez szlifu i nowych tłoków to profanacja.. Kto robił ten silnik ten wie o czym mówię ;)

ale przy takim stanie silników jakie są na rynku wtórnym wole dać tą "5-kę" żeby później nie zdejmować ponownie głowicy

Tu mądrze prawisz ;)

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To oczywiste, dlatego porównujmy 200 konnego 2e do 350 koni w vr6

Jak tak to masz słuszność ;) Jak zwykle zresztą hehe!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To oczywiste, dlatego porównujmy 200 konnego 2e do 350 koni w vr6

 

Może bardziej proporcjonalnie: 200KM w 2E i 300KM w VR6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kto z posiadaczy VW nie marzy o podrasowanym VR6 pod maską. Ale tak jak mówicie, Jak już robić to tak jak ma być a nie pół środkami, i jak robić motor to od podstaw. I dlatego lepiej mieć porządnie zrobiony 200konny 2E, niż byle jak poskładany 300konny AAA. Tym bardziej że mam zamiar dość dużą suszarkę włożyć.

To co jestem wstanie włożyć finansowo w silnik to wystarczy mi z powodzeniem na porządne dopracowanie tego silnika który zacząłem. I właśnie o to mi chodziło z tym potencjałem. Bo za tę kasę która mam zamiar wsadzić w projekt to jednak 2E dłużej pochodzi ;-), a jeśli kiedyś będzie mnie stać, i starczy mi zapału do tego auta to kto wie...

Edytowane przez DJ.Tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ziomek robil kapitalke, koszty z robocizną wyszły lekko ponad 6tysi, mozesz kupic nowy silnik w ASO za ok 12000zł na ebay tez chodza nowe czasami za ok 2tys euro, goly silnik czyli blok i glowa. za uzywke zaplacisz 1000-1500+300zł za wsadzenie wiec sam sobie wszystko policz i bedziesz wiedzial co najlepiej uczynic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej że mam zamiar dość dużą suszarkę włożyć.

 

Tzn jaką? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkownikow passata Be 2.8 vr6.Czy ktos z was zna moze stronke jak własnie zrobic samemu remotn takiego silnika lub moze posiada ksiazke napraw tego modelu.Bo wyszukiwałem w internecie tej ksiazki ale jest tylko do p[oj.silnika 2.0:(:(Pomozcie

 

---------- Post added at 19:29 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

 

dj tuning a czy vr-a bys tak zrobił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ładnie pieknie ,ale pisałem do aso czy jest mozliwosc zakupu nowego silnika 2.8 vr6 i do dzisiejszego dnia nie otrzymałem odpowiedzi.Z miła checia sam bym zrobił remont ale te passaty to trzeba sie znac na całej budowie silnika.Rozebrac jest łatwo ale złozyc elegancko moze byc problem naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ori blok do vr6-ki jest w ASO do kupienia za ~ 11 kzł ;)

Tak że nie czekaj na maila tylko zabieraj się za swój motor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak,znam ten bol,ba wlasnie dzis w nocy skonczylem skladanie mojego,a dzis mam zarmiar odpalic ,wiec jestem plus minus na bierzaco,po pierwsze to nie sluchaj rad zeby kupic silnik:debil,bo ja juz to zrobilem kosztowalo mnie to dwa razy drozej niz remont,sama gora czyli lancuch slizgi,regeneracja glowicy i uszczelka beda cie kosztowaly okolo 1000zlplus nowy napinacz jesli jest potrzeba,choc mozna go rozebrac wymienic oring i jest jak nowy,ale masz pewnosc ze sa takie jakie maja byc,jesli o dol idzie to nie slyszalem zeby trzeba bylo tam po cos grzebac,wiec nie powiem ci jakie koszty,sprawa nastepna jest taka ze nie znajdziesz uzywanego motoru w dobrym stanie,ja kupilem silnik z galaxy(800zl),zamontowalem(1000zl,z olejami plynami i filtrami)

przejechalem 250km i skonczyla sie uszczelka pod glowica,wiec odradzam takie interesy, silnik z sharana ,galaxa pasuje do passata czy golfa,ale w droga strone juz nie ,idzie o mocowanie lap, czy do wymiany dolnego lancucha trzeba wyjmowac silnik?? NIE,wystarczy wyjasc skrzynie biegow,

 

suma sumarum,jesli chcesz miec auto pewne,zrob remont!!! sprawdz tez pompe oleju,jakie daje cisnienie,bo rozrzad nie konczy sie ze strachu,tylko przewaznie od pompy oleju ,przypuszczalnie bedziesz musial tez wymienic tlok/tloki jesli uderzyly zawory /chociaz to nie napewno...

 

 

wybor nalezy do ciebie... pzdr.

 

---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

 

Rozebrac jest łatwo ale złozyc elegancko moze byc problem naprawde.
po trzecim razie juz robi sie z zamknietymi oczami ;PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kary wszystko jest ładnie pieknie to co piszesz zebym zrobił remont i nie kupował silnika.Ale powiedz mi jedno u mnie mechanicy nie chca sie dotykac do tego silnika bo nie beda wiedzieli jak go złozyc bo albo sa beznadziejni albo cos innego.A chyba lepiej jest zrobic samemu remont i zaoszczedzic na robociznie prawda:)A powiedz mi skor robiłem remont passata tylko widze ze masz B4 ale to bez znaczenia bo silnik ten sam AAA,to ile ci to zajeło tak w swoim warsztacie??Robiłes go z kims czy sam???Bo ja naprawde moge go rozłozyc sam ale czy bede potrafił go złozyc zebym cos nie narobił jeszcze wiekszych szkod.Bo powiem ci jedno ze była wymieniana uszczelka,planowana głowica,itd jakies 4 lata temu ,ale mechanik nie wymienił pierscieni i stad litr oleju starcza na 800 km bo bierze troche.Czy lepiej pierscienie własnie wymienic czy lepiej cały silnik i bedzie igiełka chodził:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej drugi silnik, jak zaczepisz vrę to się zacznie upominać o wymianę innych elementów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,niechciałem zakładac nowego watku wiec podłacze sie pod temat,sprawa wyglada nastepujaco,moj vr od jakiegos czasu zaczoł łykac znaczne ilosci oleju wiec postanowiłem sprawdzic cisnienie sprezania i raczej nie wyszło za dobrze bo 8-9 bar,po zalaniu oleju do cylindra wzrosło do 10-11,i tu moje pytanie czy to juz koniec silnika jest bliski czy moze da sie jeszcze cos z tym zrobic bez wiekszego remontu, wiec prosze o porade,przyszła mi do głowy opcja kupienia silnika od forda galaxy z 98r bo takowy znalazlem w okolicy i tu kolejne pytanie czy ten silnik podejdzie do mojego paska z 94r,jedyna roznica jaka znalazłem to w galaxy jest cos w postaci gruszki pod kolektorem ssacym a u mnie tego nie ma,wiec chce sie dowiedziec czy to nie bedzie przeszkadzac i niebedzie problemow z tym zwiazanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cisnienie sprezania i raczej nie wyszło za dobrze bo 8-9 bar,po zalaniu oleju do cylindra wzrosło do 10-11
sam sobie odpowiedziales na pytanie... pierscienie juz nie trzymaja, a co za tym idzie trzeba wybebeszyc silnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ja mam pytanie podobnego pokroju.Mianowicie czy ktoś z forum wymieniał boć wie jak najprościej wymienić pompę wody w VR6? Taki mały opis.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności