Skocz do zawartości
Kuczi

Montaż i demontaż przekładni kierowniczej [maglownicy]

Rekomendowane odpowiedzi

podczas demontażu przekładni odkręcałem śrubę od poduszki łapy skrzyni biegów, podczas skręcania zerwała się śruba w środku poduszki no i tak zostało, ale śruba nie była dokręcona (łapa miała luz ) w efekcie geometria sie posypała chociaż jeździłem prosto, podczas skręcania tarły odboje na wałkach (te czerwone gumy) po wymianie poduszki spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko gdyż słyszę u siebie takie pukniecie jak ruszam i puszczam gaz jak by auto lekko się podnosiło i opadało i jest takie głuche pukniecie ,może być to maglownica? zauważyłem też pukanie przy skręcaniu ale na wyłączonym silniku, moj kuzyn mechanik twierdzi ze zawiecha jest ok i on obstawia maglownice co o tym sądzicie jest to tylko pojedyncze puknięcie przy szybkim dodaniu gazu i przy szybkim odpuszczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko gdyż słyszę u siebie takie pukniecie jak ruszam i puszczam gaz jak by auto lekko się podnosiło i opadało i jest takie głuche pukniecie ,może być to maglownica? zauważyłem też pukanie przy skręcaniu ale na wyłączonym silniku, moj kuzyn mechanik twierdzi ze zawiecha jest ok i on obstawia maglownice co o tym sądzicie jest to tylko pojedyncze puknięcie przy szybkim dodaniu gazu i przy szybkim odpuszczeniu

pytasz o b3, b4 czy o b5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o B5 sorki nie zauważyłem ze to temat b3-b4 ale może ktoś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam poduszki silnika lub łożysko amortyzatora.

aby sprawdzić maglownice (przynajmniej w b3) musisz wejść pod samochód i sprawdzić czy nie ma luzu.

musisz podnieść samochód i szarpiąc za różne elementy zawieszenia szukać luzu. Poduszki zlokalizować i sprawdzić czy nie ma widocznego wycieku oleju jeśli to olejowe, jeśli guma to szukać luzu. Łożysko amortyzatora - zdjąć kapturki i jedna osoba kręci kierownicą a druga patrzy czy się nie ruszają, jeśli samochód jest podniesiony to się będą ruszać - sprawdzamy na opuszczonym aucie.

 

Jeśli stuka przy dodawaniu gazu to jedna osoba gazuje a druga szuka przyczyny stukania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obstawiam poduszki silnika lub łożysko amortyzatora.

aby sprawdzić maglownice (przynajmniej w b3) musisz wejść pod samochód i sprawdzić czy nie ma luzu.

musisz podnieść samochód i szarpiąc za różne elementy zawieszenia szukać luzu. Poduszki zlokalizować i sprawdzić czy nie ma widocznego wycieku oleju jeśli to olejowe, jeśli guma to szukać luzu. Łożysko amortyzatora - zdjąć kapturki i jedna osoba kręci kierownicą a druga patrzy czy się nie ruszają, jeśli samochód jest podniesiony to się będą ruszać - sprawdzamy na opuszczonym aucie.

 

Jeśli stuka przy dodawaniu gazu to jedna osoba gazuje a druga szuka przyczyny stukania.

kotlet ale słabo odgrzany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytasz o b3, b4 czy o b5??

 

Luzy na maglownicy na 99% to samo miałem..Wymiana przekładni i maglownicy 700zł

 

 

http://www.przekladniekierownicze.eu/

 

Polecam warto i szybko..

 

wiedza co robią:

 

 

ABC – usterek przekładni

Najczęstsze objawy uszkodzenia przekładni kierowniczej (maglownicy):

- wyciek płynu z maglownicy

- ubytek płynu w zbiorniczku płynu wspomagania

- maglownica się poci

- wyciek z wałka (zaworu sterującego) przekładni kierowniczej

- stuki na kierownicy

- luz w układzie kierowniczym

- kierownica się blokuje nie odbija

- drgania na kierownicy

- zatarta przekładnia

- kierownica nie odbija

- stuki na nierównościach

- stuki przy jeździe na wprost

- pukanie pod pedałami

- luz międzyzębny

- brak wspomagania w jedną stronę

- wspomaganie chodzi ciężko

- blokowanie kierownicy przy skrętach

- kierownica blokuje w jednym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przy wymianie pompy od wspomagania załamał mi sie przewód ze starości i pękł. Nie mogę odkręcić przy maglownicy. Muszę spuszczać z sanek? Ma ktoś jakiś patent? Zwykła 18 nie da rady podejść za mała szczelina.magiel.jpg Przewód od pompy do magla. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę spuszczać z sanek?

Po forum krążyły wieści że trzeba sobie spuścić z sanek aby sobie ułatwić pracę.

 

Zwykła 18 nie da rady podejść za mała szczelina.

Mi udało się jednak wymienić przewód zwykłą widlastą 18, bez puszczania sanek. Nie wiem czy Ty próbowałeś od góry odkręcać czy od dołu. Ja leżałem pod autem i odkręcałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz płaski wygięty 18mm Coval idealny klucz do odkręcania tego tylko tym mi sie udało bez opuszczania sanek zwykły nie podchodził ;)http://images.sklepy24.pl/23543614/3314/medium/klucz-plaski-wygiety-21mm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił jakąś oczkową 18 rozciął na a'la klucz do przewodów hamulcowych a wiadomo że dla oczkowego wystarczy mały zakres obrotu.

Czyli coś w ten deseń jak na zdjęciu

3_klucze_do_przewodow_hamulcowych_3szt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności