Skocz do zawartości
Myjk

MP3 xCarLink - emulator zmieniarki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

 

Przypomniałem sobie jeszcze jedną kwestię. Od czasu do czasu sama z siebie załącza się shuffle'a - ale chyba ma to związek z samym radiem nie emulatorem. Czy u Ciebie się to zdarza?

U mnie tak się nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tak się nie dzieje

 

Podejrzewam, że to kwestia samego radia, bo jaki wpływ mógłby mieć emulator. Idzie z tym wytrzymać, bo nie zdarza się często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy emulatorów z 12 pinami quadlock.

Czy mógłby ktoś rozebrać ten emulator i podać mi rozpiskę pinów wewnątrz?

Bo chcę podłączyć emulator z innego samochodu, a mam wszystko rozebrane tak jak w tym wątku http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2667463.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem to cudo, a dokładnie XCAR Link V9 dla VW :P kostka 8 pinowa. Połączyłem to z radiem Gamma V zamiast oryginalnej zmieniarki na 6 płyt - 57_1285956848.jpg (która przestała właśnie czytać płyty). Jeszcze przed zakupem trochę się tym cyfrowym emulatorem pobawiłem u siebie w aucie i wszystko działało bardzo fajnie :muza.

 

Problem się zaczął po odpaleniu silnika, kilka sekund później XCAR Link się wyłącza (gaśnie dioda) i pojawia się komunikat o braku zmieniarki (no cd changer) :dolamam. Na wyłączonym silniku wszystko działa idealnie :niewiem.

Radio jest oryginalnie od nowości i zawsze się samo odkodowywało po włączeniu silnika (nawet po odpięciu aku) mimo, że na wyłączonym zapłonie pojawiał się SAFE. Odnalazłem nawet dzisiaj kod do radyjka i odblokowałem je "ręcznie", niestety to też nie pomogło.

Masę od zmieniarki podłączyłem do radia (przy tej plastikowej nakrętce) - zgodnie z instrukcją w pierwszej kolejności. Podłączałem zmieniarkę na wyłączonym i włączonym silniku. W necie nie znalazłem jakiekolwiek wzmianki o tego typu problemie, nawet w samochodach innych marek.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? :pardon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj kupiłem to cudo, a dokładnie XCAR Link V9 dla VW :P kostka 8 pinowa. Połączyłem to z radiem Gamma V zamiast oryginalnej zmieniarki na 6 płyt - [ATTACH=CONFIG]122251[/ATTACH] (która przestała właśnie czytać płyty). Jeszcze przed zakupem trochę się tym cyfrowym emulatorem pobawiłem u siebie w aucie i wszystko działało bardzo fajnie :muza.

 

Problem się zaczął po odpaleniu silnika, kilka sekund później XCAR Link się wyłącza (gaśnie dioda) i pojawia się komunikat o braku zmieniarki (no cd changer) :dolamam. Na wyłączonym silniku wszystko działa idealnie :niewiem.

Radio jest oryginalnie od nowości i zawsze się samo odkodowywało po włączeniu silnika (nawet po odpięciu aku) mimo, że na wyłączonym zapłonie pojawiał się SAFE. Odnalazłem nawet dzisiaj kod do radyjka i odblokowałem je "ręcznie", niestety to też nie pomogło.

Masę od zmieniarki podłączyłem do radia (przy tej plastikowej nakrętce) - zgodnie z instrukcją w pierwszej kolejności. Podłączałem zmieniarkę na wyłączonym i włączonym silniku. W necie nie znalazłem jakiekolwiek wzmianki o tego typu problemie, nawet w samochodach innych marek.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? :pardon

 

Już się wyjaśniło :)

Pojechałem do sklepu i zrobiłem podmianę na inny egzemplarz - zadziałało od razu bez najmniejszego problemu. W sklepie powiedzieli, że mój wadliwy egzemplarz działa, ale dali inny. W sumie u mnie też działał, ale tylko na wyłączonym silniku.

 

Do jakości muzyki nie mam też w sumie żadnych zastrzeżeń. Fakt, że mam sporo MP3 w najwyższym możliwym bitracie 320. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, a ponadto zyskałem w końcu półeczkę pod radiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie-czy u was świeci się cały czas ta czerwona dioda gdy zmieniarka pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakieś urządzenie, które pozwala przełączać się między cyfrową zmieniarką a oryginalną?

 

Ja zakupilem taki rozdzielacz od chińczyków, niestety gdy podłączam emulator to oryginalna zmieniarka się wiesza, rozebrałem przełacznik i okazuje sie że masa i DATA IN są podłączone na stałe, być moze w tym tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Dołączyłem do klubu posiadaczy xCarLink (kupiony w Wwie w sklepie Hadron) w swoim B6 2008. Generalnie to co było mi potrzebne to:

- wersja z 12 pinami

- śrubokręt TORX T20

 

Wpiąłem xCarLink do RDC300 w jedyne pasujące gniazdo tak jak w pseudo-instrukcji. Trzeba tylko pamiętać aby nie wypiąć kabla od poduszki powietrznej. Problem pojawia się jednak dalej... gdzie ten cholerny kabel wyprowadzić?

 

Pomysły:

1) Schowek pasażera - fajnie, miło ale nie wiem jak tam ten kabel poprowadzić.

2) Lewy schowek kierowcy pod deską rozdzielczą. Super, ale udało mi się wyjąć kabel tylko szczeliną z prawej strony między plastikiem a blokiem kierownicy.

3) Podkleić pod kierownicą: tak na razie mam zrobione. Nie widać tego ale mimo wszystko czuję dyskomfort psychiczny jak wiem, że gdzieś to sterczy.

 

HELP :) Pomoże ktoś jak zrobić 1 lub 2 ? Jak te plastiki zdemontować i czy to jest trudne na tyle, że jest ryzyko uszkodzenia przeze mnie?

Komputery rozkładam i składam bez problemu, ale samochodowe sprawy to dla mnie magia. I tak jestem z siebie dumny bo wracałem z muzą z pendrive :)

 

Update:

Przypomniało mi się, że w przypadku użycia kabla jack-jack 3,5mm trochę było zakłóceń które synchronizowały się z pracą silnika :) jak gazujesz to zakłócenia rosną. Słyszalne tylko przy przerwie między utworami. Możliwe jest również, że użyty kabelek jack-jack jest miernej jakości. I'm just saying.

Edytowane przez tab0reqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wstępie chcę się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum - cześć! :)

 

Mam pytanie bo dopiero co stałem się posiadaczem Passata b6 2008 i odkryłem w schowku dodatkową kieszonkę na górze. Wyciąga się ją za pomocą pomarańczowego paseczka z symbolem, widziałem symbole CD (do zmieniarki), książeczki i z nutą. Ja posiadam właśnie tą nutę ale w kieszonce mam jedynie pociągnięte dwa kable z pinami. Jesteście w stanie pomóc mi do czego te kable i co ja do tego muszę podłączyć żeby spełniło swoją rolę? :))

 

Foty (wybaczcie za jakość w razie większych wątpliwości zrobię lepsze zdjęcia)

[ATTACH=CONFIG]120790[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]120791[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]120792[/ATTACH]

 

Przypominam się, bo do dziś nie wiem co to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kabel od XcarLinka puściłem do schowka pasażera. Wyjmujesz radio i schowek. Jeśli masz oryginalną zmieniarkę to nie ma problemu bo kabel możesz puścić obok i widzisz jego przebieg. Kieszeń od radia jest dobrze wentylowana i z jej prawej strony masz mnóstwo dziur którymi możesz poprowadzić przewody, jedyny w sumie problem to mała ilość miejsca na nowe kostki i fakt że VW zaoszczędził na przewodach i ciężko jest wszystko podłączyć tak aby kable z kieszeni przy instalacji sięgały do radia. Mnie instalacja całości zajęła dwie godziny w ciemnościach z latarką w zębach. Ja sobie włożyłem latarkę do kieszeni radia i od strony schowka ładnie się wszystko podświetliło i widać jak na dłoni gdzie można kable przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Piszę z prośbą o poradę głównie do posiadaczy xcarlinków. W aucie mam zamontowaną fabrycznie Bete V na kasety których już nikt nie słucha. Nie jestem melomanem i w większości słucham radia czasem mi się zdarzało słuchać mp3 w poprzednim aucie. Chciałem dowiedzieć się czy warto kupić xcarlinka do obecnego auta czy lepiej dorzucić parę groszy i wymienić radio na jakieś lepsze. Czy posiadacze owych urządzeń są zadowoleni i kupiliby go jeszcze raz czy po kilku miesiącach użytkowania woleliby wymienić sprzęt grający. Powiem szczerze że podoba mi się fabryczna deska ale być może kupowanie "zmieniarki" jest nie opłacalne jeśli chodzi o jakość dźwięku fabrycznego radia a może jestem w błędzie. Na rynku jest pełno odtwarzaczy w przystępnych cenach czyli ok 300 pln tyle co kosztuje xcarlink ale czy jakość będzie lepsza. Przerażają mnie te separatory i całe podłączenie może dlatego że nie jestem kumaty w tym. Za fabrycznym przemawia fakt że jest ładnie wkomponowany i co najważniejsze że w oczy nie kole dzisiejsze "kaseciaki" dla potencjalnego złodzieja. Pomóżcie drodzy koledzy dokonać wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie posiadasz pełnego fisa, sterowania z kierownicy to ja bym się nie zastanawiał tylko wymienił radio, chyba że mocno sobie cenisz wygląd bety. Co do podświetlenia kup takie żebyś mógł sobie dopasować osobno wyświetlacz i przyciski i już.

Ja mam fabryczną navi i zmieniarkę xcarlinka i tym podobne nie posiadałem ale w przyszłości zamierzam kupić, więc co do jakości się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Kupiłem Kenwooda i jak dla mnie gra super..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do lation.

Cześć. Trochę czasu już minęło, obecnie mam xcarlinka pod kierownicą. Możesz mi powiedzieć jak przeciągnąłeś kabel do schowka? Wtyczka jest dość spora. Wycinałeś jakąś dziurę czy jak to zrobiłeś. Ciekaw jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie chlopaki czy w b6 juz na radiu i na fisie wyswietla nazwy piosenek czy jak w mfd tylko nr track-ow?

Pzrd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zmieniarkę denken/dexo? prosiłbym o opinie, a jak by ktoś mógł to rozpiskę pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się częściowo rozszyfrować, usb wszystko działa tylko fabrycznej zmieniarki nie widzi. Jak by ktoś potrzebował to mogę narysować co i jak, rozszyfrowałem także złącze ipoda jak by ktoś potrzebował to pisać. Jak by ktoś znalazł się co posiada xcarlinka to dalej prosiłbym o fotki kostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzeje temat :)  posiadam emulator zmieniarki  Yatour i za nic w świecie nie mogę ją podłączyć do radia Gamma 5 nie wyszukuje mi jej czy trzeba zmienić jakiś pin w kostce ?? co jest nie tak ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności