Skocz do zawartości
Marios

Automatyczne ryglowanie (zam) drzwi po przekroczeniu 15kkm/h

Rekomendowane odpowiedzi

nie jeśli nie ma ryglowania to drzwi otwieraja sie na raz niestety raczej nie ominiesz tego chyba że w chwili zatrzymania sie w celu wypuszczenia pasażerów wciśniesz przycisk na panelu drzwi kierowcy a po ponownym ruszeniu i przekroczeniu kmh drzwi ponownie sie zaryglują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w razie wypadku z tym ryglowaniem ? Czy auto się otworzy samo czy będzie zablokowane ? To chyba dość istotna sprawa.

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Otworzy się samo jak wywali poduchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam też mam tą opcję włączoną i nieco mnie wnerwia (jest przecież obok sterowania szyb przycisk do zamykania jak ktoś się boi może sobie sam włączyć) i zastanawiam się czy nie da się tego jakoś kluczykiem wyłączyć (miałem octavie z alarmem na pilot gdzie odpowiednią kombinacją przycisków na pilocie można było wszystkimi funkcjami alarmu i centralnego zamka sterować) może ktoś wie coś na ten temat

PS wesołych świąt życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAGiem mozna jedynie wyłączyć tą opcje automatycznego ryglowania poprzez adaptacje funkcji modułu komfortu. jakbyś był w Wawie to ja Ci mogę wyłączyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie o inne autko niż VW ale z grupy VAG, Kolega ma Seata Leona z 2006r.

Zaczeły dziać się u niego dziwne rzeczy mianowicie. W czasie jazdy w momencie gdy ryglują się drzwi wyłącza się radio i trzeba je włączyć ręcznie. i kolejna rzecz. Autko stało sobie z włożonym kluczykiem w stacyjce ale bez zadnego pasażera, nagle zapaliła sie kontrolka od nie zapiętych pasów.

Moje podejrzenie to moduł komfortu, ale nie jestem pewien co moze byc nie tak.

Może ktoś spotkał coś takiego w swoim VW.

Z gory dzieki z pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albus
wielkie dzięki doceniam ale niestety troche do wawy mi nie po drodze a szkoda bo na szybki przyciemniane za tą kase też bym się pisał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się wziąć i za to (szybki już ustawiłem), ale pozostaje jedna kwestia - skoro po wyjęciu kluczyka nawet przy otwartym zamku słychać probe jego otwierania, to czy przy kazdym przekroczeniu 15km/h tez słychać probe zamykania ? Jeśli tak, to będzie to chyba lekko irytujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się wziąć i za to (szybki już ustawiłem), ale pozostaje jedna kwestia - skoro po wyjęciu kluczyka nawet przy otwartym zamku słychać probe jego otwierania, to czy przy kazdym przekroczeniu 15km/h tez słychać probe zamykania ? Jeśli tak, to będzie to chyba lekko irytujące...

Ja mam tą funkcję z zamykaniem i jak raz się zaryglują to potem jak się zatrzymasz w korku i ruszysz nic takiego ponownie się nie dzieje nic nie słychać.

Włączyć tą funkcję to jest minuta i tak samo wyłączyć jeśli komuś będzie przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest jak mówisz, dzisiaj sprawdziłem (wpadłem na pomysl, zeby pyknąć 2x zamknięcie z panelu sterowania i tak doszedłem, że przy zamkniętych nic nie "dobija") i ustawilem. W prawdzie nie wiem, czy to akurat przy 15 kmph działa, bo u mnie przy prawie 20. Moze dla odmiany licznik źle chodzi... W kazdym razie pozostaje tylko naprawienie niedziałającego jednego zamka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, może troszeczkę z innej beczki, ale zaryzykuję. Chciałbym się dowiedzieć czy da się w passacie ( taki jak w opisie) włączyć automatyczne zamykanie drzwi, ale nie używając kluczyka, czyli odchodząc na pewną odległość od samochodu on się zamyka i odwrotnie. Z góry będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiem, że odgrzebuję stary temat, ale nie wiem jak wyłączyć dźwięk zamykania i otwierania auta z pilota, ustawiłem wartość kanałów 06 i 07 w module komfortu na 0 i dźwięk nadal jest, chciałem żeby tylko działały kierunki. Dodam tylko, że komunikacja między komputerem, a samochodem jest, ponieważ błędy silnika mogłem wykasować normalnie (mam LPG, więc co jakiś czas wyskoczy mi check engine) do tego ustawiłem też automatyczne ryglowanie.

 

Ale wyłączenie tego pikania nadal nie działa, ma ktoś jakiś pomysł co mogę robić źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz jeszcze w kanale 10 zmienić na 2(Niemcy) i powinno pomóc.

 

No wlasnie, ale po takiej zmianie alarm nie stanie sie mniej czuly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z czułością nie, ale z jego załączaniem lub nie:

 

 

Niemcy (brak jakiegokolwiek alarmu), tylko centralny, zero reakcji na wstrząsy...

GB - cichy alarm pojedynczy (mrygnięcie lampami i sekundowy sygnał),

reszta europy (aka 'dzikusy') - wszystko wyje, trąbi, hałasuje, alarm jest 2x wrażliwszy od trybu GB ;P

 

to już chyba przeżyje z tym pikaniem, chyba że ktoś ma jeszcze na to jakiś sposób:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przekroczeniu 15 km/h fakt, drzwi sie zamykaja ale w drzwiach kierwocy odrazu sie otwieraja. Czyli zamkniecie i odrazu odbicie w efekcie czego sa otwarte. Czy u was tez tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak byc. Do naprawy zamek w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze, zeby to byl zamek bo jak zamkne normalnie to nie odskakuje. Dzisiaj rano wlaczylem sobie ta opcje i na poczatku chyba bylo dobrze, dopiero po jakims czasie zauwazylem ze po stronie kierowcy odskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podepnij pod kompa i zobaczysz że jest błąd zamka drzwi kierowcy F220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie masz dodatkowego alarmu ,to myślisz że fabryczny na coś się przyda ? :D

Jeśli chcesz zabezpieczenia ,a raczej jak chcesz utrudnić nielegalną zmianę właściciela to załóż coś lepszego.

Wracając do ryglowania drzwi po przekroczeniu 15km/h , miej na uwadze czy po zatrzymaniu na światłach nie słyszysz próby ryglowania... jeśli tak to kończy żywot mikrostyk w drzwiach kierowcy.

 

Nie, jest cisza podczas zatrzymania się na światłach, więc wszystko działa, zresztą moduł komfortu nie wykazuje żadnych błędów.

 

To fabryczny jest aż tak słaby?:blink, ale chyba przed szczurkami chcącymi bliżej zapoznać się z moim radiem wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy w gdańsku jest ktoś w stanie włączyć mi automatyczne zamykanie drzwi za drobną opłatą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności