Skocz do zawartości
Kuczi

Wymiana tarczy tył

Rekomendowane odpowiedzi

a dużo roboty z wybiciem bieżni ze starej tarczy bo założe stare łożyska chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare łożyska? Nowe już od 20zł/kpl na jedno kolo. A przy wybijaniu jak dostanie Ci się piasek albo sznyta wybijakiem zrobisz to zaraz znowu będziesz wymianiał. Kup nowe i będziesz spokojniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe już od 20zł/kpl na jedno kolo.

tego nie ma co nawet zakładać.. u mnie te za 20 zł sypały się bardzo szybko. SKF siedzi już długo i dużo kilometrów zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, zobacze jak to bedzie wygladalo najwyzek kupie nowe ale porzadne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego nie ma co nawet zakładać.. u mnie te za 20 zł sypały się bardzo szybko. SKF siedzi już długo i dużo kilometrów zrobił...
Ja złego słowa na te tanie nie powiem. Miałem w poprzednim B4 po 16zł/koło, przejeździły 70 tys km i pasek poszedł do ludzi. Jeździł u mnie na Ukrainę, więc te łożyska lekko nie miały - a dały radę. Wcześniej wrzuciłem SKFa. I pewnie dały by radę nie gorzej niż te no-name, ale zacisk postanowił sie zapiec, i po ok 10 tys km zaczęły huczeć...

 

Oczywiście Krynio zrobi jak woli, a powyższa opinia jest jedynie podpowiedzią.

 

Aha, do ojca A4 kupiłem MaxGear po ok 20zł/koło. W pudełku był SKF :)

 

EDIT:

Teraz pracuję na pakowni, np. klocki do ciężarówek przyjeżdżają w fabrycznych opakowaniach, a my przepakowujemy je do szarych kartoników bez logo. W środku Jurid :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo zdemontuje jutro zobacze jak to wygląda wszystko, jak coś to założe nowe i tyle:) mam wszystko jutro się zabieram za wymiane zawiasu z przodu i tego tyłu i mam wszystko nóweczki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja złego słowa na te tanie nie powiem. Miałem w poprzednim B4 po 16zł/koło, przejeździły 70 tys km i pasek poszedł do ludzi. Jeździł u mnie na Ukrainę, więc te łożyska lekko nie miały - a dały radę. Wcześniej wrzuciłem SKFa. I pewnie dały by radę nie gorzej niż te no-name, ale zacisk postanowił sie zapiec, i po ok 10 tys km zaczęły huczeć...

a ja testowałem różne łożyska i dopiero skf mnie zadowolił... Inne wytrzymywały krótko, może dlatego że auto jeździło zalane do pełna i przeważnie 4 osoby na pokładzie, teraz rzadko kiedy więcej niż dwie i na wschód już nie latam tak często...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem MaxGear po ok 20zł/koło. W pudełku był SKF

Chciałbym też tak....

klocki do ciężarówek przyjeżdżają w fabrycznych opakowaniach, a my przepakowujemy je do szarych kartoników bez logo

Jaki to ma cel?

jak coś to założe nowe i tyle

Jak nie znasz przebiegu starych to kup jednak nowe, FAG też może być....ponad 100 zł na obie strony.

Koszyczki ABS tez bym założył nowe, około 25 zł sztuka.

Powodzenia przy jarzmach, imbus kup markowy (na sztuki ze dwa aby jeden użyć do wzruszenia młotkiem), bo jak się przekręci to tylko cięcie śrub pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki to ma cel?
Nie mam bladego pojęcia, ale to tylko przykład. KYB to samo, BOSCH również. I wiele innych. Próbowałem się dowiedzieć, ale tylko wzruszyli ramionami, z uśmieszkiem. Grunt że jest co robić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jak się przekręci to tylko cięcie śrub pozostanie.

 

Mi kolega przysmarkał spawarką nakrętki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry imbus, wbić go porządnie, kręcić w dobrą stronę i śruba musi puścić.

W sobotę przeżyłem wymianę tylnych tarcz i mam pytanie.

Czy koszyczki ABS-u montuje się tylko na wcisk i ma trzymać?

Na starych tarczach trzymały się na korozji, do nowych wkleiłem. Na razie działa ale nie chciałbym tego znowu rozbierać tylko na wymianę koszyczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowe koszyczki i płaciłem 8zł za sztuke, łożyska skf to koszt ok. 30zł strona także nie wiem skąd lebow wziąłeś te ceny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łożyska skf to koszt ok. 30zł

gdzie masz taki tani sklep? ja płaciłem ponad 50 zł za komplet na jedno koło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie masz taki tani sklep? ja płaciłem ponad 50 zł za komplet na jedno koło...

 

kurde w kraku w wandzie widzialem, ale normalnie w forumowych sklepach chyba niewiele droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam sie imbus obkreci to mozna poratowac sie jeszcze ciut wiekszym torx-em wbitym na sile duzym mlotkiem :) w wiekszosci przypadkow sie udaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja nie wiem czy u mnie tak nie było ostatnio jak ściągaliśmy zacisk, tylko gdzie takie imbusy kupić żeby je wbić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd lebow wziąłeś te ceny

Jak potrzebujesz na szybko to się nie targujesz....za to czujnik ABS na tył trafił mi się za 50 zł-a w B3 jest ze sporej długości kablem.

Czy koszyczki ABS-u montuje się tylko na wcisk i ma trzymać?

Raczej innej metody nie ma, jak by przypadkiem wchodził bez oporu to trzeba go odpowiednio zdeformować.

tylko gdzie takie imbusy kupić żeby je wbić?

Bimex i podobne... u mnie młotek i Coval dały radę....najlepiej kupić nowe śruby wzmacniane lub z kwasówki.

 

---------- Dodano o 22:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:46 ----------

 

jutro zabieram sie z rana za wymiane tarcz, kupiłem wszystko

Jakiej marki kupiłeś tarcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za czujnik abs płaciłem 22zł na tył, działa juz 3 rok;) kupiłem tarcze i klocki meyla, z przodu siedzą juz 2 miesiąc i wszystko narazie ładnie wygląda jestem zadowolony. Czytałem wiele opini i z tego co ludzie pisza to wychodza z fabryki trw także;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poddałem się z tarczami z tyłu, doszedłem do jarzma, za h** nie da się tych śrub ruszyć, jutro jadę do mechaniora który to pneumatem posunie bo tak to bym się chyba zajechał;p a wszystko tak ładnie zchodziło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poddałem się z tarczami z tyłu, doszedłem do jarzma, za h** nie da się tych śrub ruszyć, jutro jadę do mechaniora który to pneumatem posunie bo tak to bym się chyba zajechał;p a wszystko tak ładnie zchodziło

 

Dobry klucz lub nasadka dobra przedłużka i musi pójść nie ma innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności