Skocz do zawartości
Kuczi

Wymiana tarczy tył

Rekomendowane odpowiedzi

miałem zajebisty klucz i się poszedł jebać, z ramieniem metrowym pękł, a miał już tyle lat klucze są poprostu nie do za*****ia a jednak jeden pękł. Pamietam kiedyś sciągalismy jarzmo z drugiej strony to poszły 2 klucze i dopiero nasadka torx wbita w tą śrubę i pneumat i dopiero ruszyło ale męka niesamowita. A wszystko przez to że jakieś osły kiedyś to wymieniały i zero smaru, zapiekło się jak nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na siłę tylko młotkiem...;)

wystarczy aby tylko jedna śruba puściła, drugą zruszymy obracając lekko jarzmem.

Uderzenia w śrubę i w jarzmo w okolicach śruby musi pomóc....oczywiście do momentu póki nie przekręci się imbus.

Czasem warto spróbować ją przykręcić aby zruszyć śrubę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imbus sie nie przekrecił imbus się złamał, a sztuką było go złamac naprawde;p wbiłem go w śrube dzieki czemu środek śruby caly;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imbus się złamał,

Też tak miałem, imbus i grzechotka połamane dopiero zestaw kluczy Covala okazał sie mocniejszy...albo to że się śruba domoczyła w WD...ale bardziej stawiam na to że z czułością potraktowałem śrubę młotkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade na geometrię i wymiane tulei wachacza do takiego warsztatu to zagadam żeby mi to pneumatykiem ruszyli to wtedy sobie z reszą poradzę;) bo tulei wachacza bez podnośnika to nie ma co próbować zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tulei wachacza bez podnośnika to nie ma co próbować zmieniać
Nie jest tak fajnie jak na podnosniku ale bez tez sie da. Ja bez podnsnika wymienilem u siebie caly przod i gumy w tylnej belce.

 

A jesli chodzi o sruby jarzm to tak jak pisalem jak imbus nie daje rade to tylko pozadny mloteczek i dobry torx i zawsze idzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie problem w tym że torxów jako takich żeby poźniej na nasadkę nałożyć nie posiadam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w warsztacie i ruszyli mi śruby od jarzma zaraz zabieram się za wymianę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności