Skocz do zawartości
Kuczi

Wymiana tarczy tył

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, jaka sytuacja trafiła się mi z nowymi tarczami marki Jurid.

Przy nabijaniu szklanek łozyszka, większa szklanka wchodzi ciasno i ciasno siedzie- OK. Ta mniejsza szklanka na początku wchodzi ciasno, a jak dojdzie do miejsca gdzie powinna siedzieć to ma luz na 2mm... jadę wymieniać tarcze do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, będe zabierał się za wymiane tarcz i klocków z tyłu i z przodu, czy mógłby ktoś mi podać numery części z etki? z tyłu i z przodu mam tarcze "chyba" wentylowane ale nie jestem pewien na 100%;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tyłu i z przodu mam tarcze "chyba" wentylowane ale nie jestem pewien na 100%
Z przodu masz wentylowane, z tyłu pełne. Numerów nie potrzebujesz, mówisz do czego i już masz ;) Tutaj problemów nie będzie z doborem.

 

Kup też zestaw łożysk do tarcz tylnych (są tam tarczopiasty i trzeba nowe łożyska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przodu masz wentylowane, z tyłu pełne. Numerów nie potrzebujesz, mówisz do czego i już masz ;) Tutaj problemów nie będzie z doborem.

 

Kup też zestaw łożysk do tarcz tylnych (są tam tarczopiasty i trzeba nowe łożyska).

 

Dzięki;) z tyłu o łożyskach wiem, a z przodu nie trzeba?

Aha tarcze z tyłu mają ten pierścień do absu czy to nie był element tarcz bo nie pamiętam już?

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki z tyłu o łożyskach wiem, a z przodu nie trzeba?
Z przodu nie trzeba, jest sama tarcza.
Aha tarcze z tyłu mają ten pierścień do absu czy to nie był element tarcz bo nie pamiętam już?
Pierścień zbijesz ze starej tarczy, lub jeśli np. się rozleci, można kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień zbijesz ze starej tarczy, lub jeśli np. się rozleci, można kupić nowy.

 

oo dzięki tego to nie wiedziałem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego potrzebuję jeszcze jednej informacji, numer łożysk do tyłu, bo szukam i co aukcja to inaczej wygląda, aha i jeszcze jaki rozmiar jest tej śruby co się sciąga tarczę oczywiscie mowa o tyłu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego potrzebuję jeszcze jednej informacji, numer łożysk do tyłu, bo szukam i co aukcja to inaczej wygląda, aha i jeszcze jaki rozmiar jest tej śruby co się sciąga tarczę oczywiscie mowa o tyłu
Niestety nie podam Ci żadnych numerów. Lepszym wyjściem niż allegro będzie zapewne zakup u któregoś z chłopaków z forum - np. Pitera czy Weso. Podasz co potrzeba, do jakiego auta, i nie trzeba numerów. A ceny naprawdę GIT!

http://forum.vw-passat.pl/threads/68364-Wszystkie-czesci-do-Waszych-aut-i-oleje-Motul-NAJTANIEJ!-szczegoly-1str-%29

http://forum.vw-passat.pl/threads/31512-!!!Czesci-do-Passatow!!!-Czesci-do-innych-marek-samochodow!!!

Naprawdę polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego potrzebuję jeszcze jednej informacji, numer łożysk do tyłu, bo szukam i co aukcja to inaczej wygląda, aha i jeszcze jaki rozmiar jest tej śruby co się sciąga tarczę oczywiscie mowa o tyłu

 

zmieniałem tarcze z tyłu i zostawiłem stare łożyska, minęło już ponad 40tys i cisza :)

 

by odkręcić śrubę trzymającą łożysko trzeba ci klucz 22, do tego zacisk na klucze 13 i 15 (kontra) i jarzmo na imbusa (nie pamiętam wielkości) i chyba to wszystko. Dobrze przeczyść koronkę absu żebyś za jakiś czas nie musiał znowu wszystkiego rozbierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze przeczyść koronkę absu żebyś za jakiś czas nie musiał znowu wszystkiego rozbierać...
I pamiętaj - ZAŁÓŻ(!) ją na nową tarczę ;) Niby oczywiste, a jednak... :rotfl: Trochę czasu trzeba żeby drugi raz wszystko rozebrać :D Wiem coś o tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój z warsztatu po wymianie łożysk wyjechał bez koronek ...:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniałem tarcze z tyłu i zostawiłem stare łożyska, minęło już ponad 40tys i cisza :)

 

by odkręcić śrubę trzymającą łożysko trzeba ci klucz 22, do tego zacisk na klucze 13 i 15 (kontra) i jarzmo na imbusa (nie pamiętam wielkości) i chyba to wszystko. Dobrze przeczyść koronkę absu żebyś za jakiś czas nie musiał znowu wszystkiego rozbierać...

 

niby powinny łożyska jeździć elegancko, ale jak już wymieniam to cholerstwo z tyłu to zmienie jeszcze łożyska żeby mieć spokoj;D tylko potrzebuje numerku ich;) pamietam jak z ceglarzem ściągaliśmy jarzmo zapiekło się za przeproszeniem jak chu**;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź załóż normalne dobrej firmy i bedzie git!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te nie są dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te nie są dobre?
ładne, ale czy dobre? Wolałbym zwykłe ATE czy Brembo niż jakieś wymyślne nacinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wielu forach polecają te tarcze;) a co myślisz o Meyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

speedmax mi nic nie mówi, meyle juz troszkę lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
speedmax mi nic nie mówi
Jak to nie?

- speed

- max

- ultra

- power

- turbo

- extra

Podstawa dobrego tjunu :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście okrutni....

Fakt mi ten spidy kojarzy czyli nie kojarzy się z 4max.

 

a te nie są dobre?

Szukaj opini, ich brak to duży minus...

TUTAJ masz rodzimą opcję, opinie są i nawet pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności