Skocz do zawartości
Gość rrudi

Pompa Zamka Centralnego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rrudi

Mam problem z pompą zamka centralnego w Passacie 93" .Po zamknięciu pilotem po około dziesięciu sekundach włącza się jakby chciała domknąć któryś zamek .Powoduje to wzbudzenie alarmu .Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie mam szukać przyczyny, z góry dziękuję za pomoc:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma alarmu ale tez po ok 10s pompa dopompowuje.

Zuwazylem ze jeden z silownikow popuszcza, a dokladnie od drzwi kierowcy.

Po zamknieciu auta podnosi sie on o jakies 1-2mm i pompa sie wlacza.

Uwazaj bo moze ci sie zawiesic pompa i spalic!

W celu ewentualnego zlokalizowania silownika radze ci wsiasc do auta i nich ktos zamnknie auto z kluczyka a ty obserwuj i nasluchuj wszystkich silownikow.

 

Aha jakby co to ja jeszcze nie wymienialem silownika bo zabardzo nie wiem jak go wyciagnac a dokladnie nie wiem jak go uwolnic od cigna idacego do 'klawisza'.

Moze jest ktos w stanie mi podpowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być, pompa dopompowuje i rygluje zamki. Musisz cosik w alarmie pogrzebać lub przepiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, na czym polega to ryglowanie? Myślałem że nie można wtedy otworzyć ciągnąć za dzyndzel będąc w środku, ale da się więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rrudi

Dzięki za pomoc będę w takim razie molestował fachmana od alarmu żeby coś wymyślił. Chyba że ktoś z was zna jakiś sposób jak go uciszyć. Może da się jakoś opóźnić uzbrajanie alarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winą raczej nie jest uzbrajanie alarmu tylko czułość któregoś czujnika jest zbyt duża lub sprawa zasilania samej centralki alarmu, ryglowanie polega na tym że nie można odciągnąć kołka będąc w środku jednak padają elektryczne styki w siłowniku i kołki czasem się wyciągają. U mnie np z przodu rygluje a z tyłu jak ma ochotę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje sie pompa centralnego? Pasek b4 sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamko251. Szukaj w bagażniku, jest schowana gdzieś pod tapicerką (w kombi jest obok koła zapasowego). Najlepiej otwórz bagażnik i poproś kogoś aby zamknął auto, a sam nasłuchuj gdzie zacznie brzęczeć. Najszybciej tak znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie znajduje sie pompa centralnego? Pasek b4 sedan

musisz zdjąć lewy boczek, pompka jest między zewnętrzną blachą a takim blaszanym przetłoczeniem-słupkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem trochę inny problem z centralnym. Ciężko mi się drzwi otwierały (problemy z klamką) w passacie b3. No więc postanowiłem sobie przedłużyć ten kołeczek biały co potem popycha taki języczek i otwiera zamek. Kiedy założyłem dłuższy kołeczek, okazało się że centralny zamek (mam bez pilota) niby zamyka te drzwi (kierowcy) ale po chwili puszcza i drzwi nie są zamknięte. Myślałem że coś nie tak z siłownikiem. Potem z ojcem rozebraliśmy drzwi i okazało się że jak ten kołek jest za długi, to siłownik ma za ciężko (czy jakoś tak). Lekko skróciłem ten kołeczek i jest ok. Centralny zamyka drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy cos rozladowywalo mi akumulator, oddalem samochod do elektryka okazalo sie ze zwarcie w drzwiach bylo.Po odebraniu samochodu zauwazylem ze po przekreceniu kluczyka w pozycje off czyli po zgaszeniu silnika slychac pompke centralnego przez 3 sekundy, taki sam dzwiek gdy zamyka lub otwiera zamki lecz w tym przypadku nic z zamkami nie robi. Z pilota lub kluczyka normalnie zamyka i otwiera zamki. Dziwi mnie po co ona sie zalacza jak wylacze zaplon.Bylem u elektryka to mi powiedzial ze we wszystkich passatach tak jest i widocznie jak mialem zwarcie to tego nie robilo a teraz jest ok.Chcial mnie zbyc czy u was tez tak jest, jezeli nie to co moze byc przyczyna wlaczania sie tej pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak

masz ele. szyby?

aha już widzę że masz. Spróbuj rozłączyć wtyczki od klamek od strony kierowcy oraz od strony pasażera.

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam el. szyby i domykanie po zamknieciu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, ze pompa ma zbiorniczek i po zamknieciu lekko go dopelnia (zebys potem mogl otworzyc?). U mnie tez tak jest, ze po zamknieciu po ok.10 sekundach pompka na chwile robi "buuu" i wlasnie tym dopelnianiem zbiorniczka mi to ktos tlumaczyl. Uznalem wiec za normalne.

 

Jesli mam racje, ze tak ma byc, to znaczy ze najprawdopodobniej wzbudzenie alarmu u rrudi powoduje sam dzwiek. Wtedy jedynym rozwiazaniem bedzie albo zlikwidowac czujniki dzwieku albo opoznic wlaczanie sie alarmu, tak zeby sie uzbrajal po pompce CZ.

 

A - ostatnio mialem taki klopot ze pomimo otwiarcia drzwi (odglosy pompki normalne) nie moglem otworzyc drzwi kierowcy. Rygielek szedl do gory, ale drzwi byly zablokowane - rozwiazanie - lekko sie rygielek odkrecil i cos tam widac nie lapalo, dokrecilem rygielek i teraz gitara. Wiec posprawdzajcie wasze rygielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj rozłączyć wtyczki od klamek od strony kierowcy oraz od strony pasażera

rozlaczylem, jedyna zmiana to po zamknieciu po okolo 15 sekundach pompka sie odzywa znanym buuuu nic nie robiac z zamkami, po zgaszeniu silnika dalej to samo.:544:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy to nie jest tak, ze pompa ma zbiorniczek i po zamknieciu lekko go dopelnia (zebys potem mogl otworzyc?). U mnie tez tak jest, ze po zamknieciu po ok.10 sekundach pompka na chwile robi "buuu" i wlasnie tym dopelnianiem zbiorniczka mi to ktos tlumaczyl. Uznalem wiec za normalne.

nie jest tak. Aczkolwiek normalne jest to że domyka po 10s.

 

PS: Kolega od alarmu pewnie już dawno rozwiązał sprawę. A problem z centralnym ma teraz kockodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem jeszcze B3 który dopompowuje zamki po jakimś czasie, powinno się zamknąć/otworzyć i pompka więcej nie odzywa się.

rozlaczylem, jedyna zmiana to po zamknieciu po okolo 15 sekundach pompka sie odzywa znanym buuuu nic nie robiac z zamkami, po zgaszeniu silnika dalej to samo.

niezła zagadka, bo wygląda na to że Twój elektryk podpiął coś na krótko i teraz trzeba znaleźć co i gdzie. Spróbuj jeszcze wyciągnąć bezpiecznik ele. szyb (nad skrzynką) i zobacz co wtedy się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widziałem jeszcze B3 który dopompowuje zamki po jakimś czasie, powinno się zamknąć/otworzyć i pompka więcej nie odzywa się.

U mnie jest tak, że jak sygnał zamknięcia pójdzie z siłowniczka to nie domyka po tych ok 10 s, natomiat jak z kluczyka to po ok 10 s domyka. Ale tylko domyka, przy otwieraniu nic takiego się nie dzieje.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po zgaszeniu silnika slychac pompke centralnego przez 3 sekundy

diagnoza na razie jest taka ze jest to funkcja alarmu, po odpaleniu samochodu zamykam sie od wewnatrz i po wylaczeniu silnika zamki sie otwieraja automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja mam prolem spompka od centralnego zamku nie dochodzi do niej prąd centralny wogóle nie działa, sprawdziłem bezpiecznik 21 jest w porządku oświetlenie działa zapalniczka działa. jest to passat b4 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności