Skocz do zawartości
Gość tadek1.9

Mobil Syst S Special V czy Mobil Synt S Special V?

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki Marko.

Zawsze tak jest jak ktoś ma cos za darmo to nie można w żaden sposób tego wykorzystać, no nic musze nowy olej kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Z produktów Mobila to tylko rodzina olejów Mobil 1 to oleje tak naprawdę 100% syntetyczne.

 

Reszta to albo produkcja w technologii syntetycznej, na liniach olejów syntetycznych albo dodatki do olejów są syntetyczne.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki hha rozmię ze z mobila tylko "moblil 1" wiesz coś na temat innych olei, czytam wiele postów na temat oleju wiem że sam preferujesz mutola wiem ze forumowicze go chwalą ale dla mnie to jednak firma o której nie słyszałem od lat jak mobil, castrol, elf, total shell itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja tam Motula nie proferuję gdyż sam jeżdżę na zupełnie czymś innym. To jednak zupełnie nie oznacza, że jest to olej słaby czy niegodny polecenia.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na czym jeździsz?

Edytowane przez Marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z Exxona dostalem taka odpowiedz, moze troche rozjasni sprawe.

 

"Szanowny Panie,

 

mozna stosowac oba produkty zgodnie z norma VW 505.01. Syst S Special V

5w40 jest produktem z rynku niemieckiego. Mobil Polska w swojej ofercie

posiadal Synt S Special V 5w40, ktory w tej chwili zostal wycofany. W

zwiazku ze zmieniajacymi sie wymogami co do emisji spalin, konstruktorzy

zalecaja oleje "niskopopiolowe". W tej chwili w naszej ofercie mamy

zaaprobowany przez VW z norma VW 505.01 niskopopiolowy olej o nazwie

Syst S Special V 5w30."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, podpinam się pod temat hha pisał o olejach Hydrokarakowanych i w technologi PAO dodał że 100% syntetyków na rynku jest mało liczę na odpowiedź właśnie od hha a może ktoś inny wie jaki oleje w wykonywane jak to określił on wyżej 100% syntetyk

zajrzyj tu: http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf może nie najświeższe ale warto przeczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, z Exxona dostalem taka odpowiedz, moze troche rozjasni sprawe.

 

"Szanowny Panie,

 

mozna stosowac oba produkty zgodnie z norma VW 505.01. Syst S Special V

5w40 jest produktem z rynku niemieckiego. Mobil Polska w swojej ofercie

posiadal Synt S Special V 5w40, ktory w tej chwili zostal wycofany. W

zwiazku ze zmieniajacymi sie wymogami co do emisji spalin, konstruktorzy

zalecaja oleje "niskopopiolowe". W tej chwili w naszej ofercie mamy

zaaprobowany przez VW z norma VW 505.01 niskopopiolowy olej o nazwie

Syst S Special V 5w30."

 

To samo masz napisane na stronie Mobila :http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/EUXXPLPVLMOMobil_Syst_S_Special_V_5W-30.asp

W skrócie producent podaj, że Syst S Special V 5W-30 został zatwierdzony i jest polecany przez VW do stosowania w silnikach z pompowtryskami.

U mnie właśnie szykuje się wymiana i ten olej będę zalewał, poprzedni właściciel w Niemczech zalewał Mobila 5W-40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo masz napisane na stronie Mobila :http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/EUXXPLPVLMOMobil_Syst_S_Special_V_5W-30.asp

W skrócie producent podaj, że Syst S Special V 5W-30 został zatwierdzony i jest polecany przez VW do stosowania w silnikach z pompowtryskami.

U mnie właśnie szykuje się wymiana i ten olej będę zalewał, poprzedni właściciel w Niemczech zalewał Mobila 5W-40.

 

 

no chyba niedokładnie to samo, bo nie jest tam napisane ze Syst to prodkukt z rynku niemieckiego i ze zastepuje on Synt 5W-40, i ze Synt 5W-40 juz nie bedzie produkowany, i ze 5W-30 mozna lac zamiast 5W-40, a chyba o to chodzilo w dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wiem że synt wycofują z produkcji i będzie dostępny tylko syst .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czeka mnie wymiana oleju, w tym momencie jest zalany Castrol(nie pamiętam dokładnie szczegółowych danych), a dużo ludzi z forum poleca zalać Mobil Syst S Special V 5W30.

1. Który olej będzie faktycznie lepszy dla silnika?

2. Czy przejście z Castrol na Mobil nie spowoduje jakiś usterek itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W Audi ojca rok temu zalałem Synt S Sepcial V 5W/40 pozostał mi ponad litr oleju - teraz muszę wymienić olej - więc kupie Syst S Special V 5W/30 - moje pytanie jest takie:

 

Czy mogę bez problemów i obaw wymieszać te 2 oleje, gdyż szkoda mi wyrzucić ten co pozostał ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności