Skocz do zawartości
Gość DaVidoSS

Passat B5 3BG Basis tylnia instalacja audio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - jak jest w koncu z tymi kostkami przy slupkach A? jak sie podlaczyc z kablami do nich? mam basis z 4 glosnikami i wypada zamontowac dwa na tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze u mnie nie ma isntalacji poprowadzonej w BASISie. Kable nie wychodza z wtyczki ISO przy radiu, takze nie szukalem przy slupkach nawet. Maskownice sa pelne, trzeba zmieniac - orientuje sie kots ile taka maskownica w ASO kosztuje? aha i jeszcze jedno - dlaczego w glosnikach z przodu jest wtyczka i sa tam 4 kable a z ISO wychodza tylko po dwa na kazdy glosnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to w ASO maskownice kosztują 22zł lub 26zł za sztukę w zależności od nie wiem czego ;-p a na allegro 9,99 + koszt wysyłki koło 8zł.

Edytowane przez Broower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu podpowiem ciekawskim że basis basisowi nie równy. Sam mam Basisa z 97-ego roku i miałem w serii poprawadzoną instalację głośnikową do tyłu, mało tego - miałem seryjnie zamontowane tylne głośniki - btw wypierdzieliłem je - nie bedą mi sceny psuły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilość głośników nie zależy w tym przypadku od wersji wyposażenia - dodatek, który można było zamówić przed zakupem auta w salonie. Tak jak np. ogrzewane fotele, pełna elektryka okien, ...

kolego Mustache kabli jest tam 4 sztuki bo do woofera wchodzą 2 i wychodzą 2 do tweetera w lusterku. W sumie 4 kabelki.

Ktoś mógłby określić jakość wykonania - spasowania tych zaślepek z allegro w tapicerkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@serek - raz widziałem, ale średnio to wyglądało. lepiej podjechać na szrot i wychachmęcić od sprzedawcy, ewentualnie na allegro kioedyś widziałem z jakichś uszkodzonych boczków gość sprzedawał oryginały za bezcen - warto poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomal711

Witajcie. Może ktoś mi powiedzieć lub załączyć jakieś zdjęcia jak rozebrać plastikowe "nadproże" abym mógł schować tam kable? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos schemat calej instalacji audo w B5 fl ? Musze troche posprawdzac bo jak skrecam w prawo to nie gra lewy glosnik w drzwiach kierowcy jak w lewo to gra a jak prosto to roznie :) Musze w koncu rozwiazac ten problem bo strasznie mnie to wkurza. Wie ktos moze dlaczego wszystkie glosniki lacznie z tweeterami mam z blaupunkta ?Tak bylo w serii montowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam navi mcd, z tylu brak głośników, pełne maskownice, z kostki radia wychodzą wszystkie przewody a z tylu już ich nie ma, czy sa one w okolicach słupków A na dole?

 

Edit; sa przewody tam na dole słupków a

2667603e4fae98e7med.jpg

 

e9340beb2dd89313med.jpg

 

1963f4797306d676med.jpg

 

c89045a94ed82240med.jpg

 

c51049c562503f79med.jpg

 

d1c0461912630e05med.jpg

 

82e283c579e16ae7med.jpg

 

cffa0598e776431cmed.jpg

 

fc41ac29c0023f33med.jpg

 

21e3b406af4de672med.jpg

 

640b9f5a07b6e507med.jpg

 

3cce16fdae78e7a4med.jpg

Edytowane przez Zalek017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w to nie bawił i zrobiłbym porządnie przód. Ale to nic nie wnosi do tematu.

Nie lepiej pociągnąć nowe kable od radia do głośników? Zamiast rozbierać pół auta aby zaoszczędzić, jak dobrze, łącznie 4 metry kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja doskonale wiem jak zrobić dobry zestaw na przód, tyle ze to nie moje auto, i tylko czasem nim jeżdżę, chciałem żeby w miarę szło posłuchać muzyki, a ze mam całego anglika na części to wykorzystałem temat, prawy przedni niskotonowy nie gra a lewy pierdzi, wymienię wszystko plus dołożę na tył, po co ciągnąć przewody od radia skoro od radia wychodzą? były na dole słupków a w tych nadprożach, wiec nie problem rozebrać słupek b i kawałek progu żeby tam poprowadzić przewód, teraz tylko wymienić maskownice z tyłu z dziurkami podpiąć wszystko i tyle, jak już podepnę tył, to na navi mcd wyskoczy opcja fader?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodów audio idących na tył mam szukać w tym miejscu tak? 

Jest to miejsce pod wajchą otwierania maski.

7e74b5526d048947med.jpg

 

Te kable wchodzące pod dywanik powinny zawierać przewody audio?

 

 

EDIT: Koniec poszukiwań :D  Się szuka u źródła, a nie w środku.  Mam instalację tylko na front. 

Tylko 4 kabelki w kostce zamiast 8.

704a4b5b2802677cmed.jpg

02f2f1c8000a0bcemed.jpg

 

 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktoś jak zrobić instalacje na tył jeśli mam tak jak kolega wyżej posiadam tylko kable do dwóch głośników przednich ?

 

Dnia 23.04.2018 o 18:30, StreamHD napisał:

Przewodów audio idących na tył mam szukać w tym miejscu tak? 

Jest to miejsce pod wajchą otwierania maski.

7e74b5526d048947med.jpg

 

Te kable wchodzące pod dywanik powinny zawierać przewody audio?

 

 

EDIT: Koniec poszukiwań :D  Się szuka u źródła, a nie w środku.  Mam instalację tylko na front. 

Tylko 4 kabelki w kostce zamiast 8.

704a4b5b2802677cmed.jpg

02f2f1c8000a0bcemed.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągniesz sam bez problemu nową instalację. Dołączysz kable do wolnych miejsc w kostce i ciągniesz do tylnych drzwi. Nie ma nic trudnego, nie trzeba żadnej wiedzy specjalistycznej. Manualna robota wymagająca uwagi i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może schemat kostki gdzie który kabel wpiąć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności