Skocz do zawartości
Gość DaVidoSS

Passat B5 3BG Basis tylnia instalacja audio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DaVidoSS

Witam.

W moim Passacie (BASIS) niestety nie znalazlem instalacjii na glosniki w tylnich drzwiach. Przy radiu sa kable na tyl ale gdzie sie koncza pojecia nie mam.Slyszalem ze kostka w nadprozu przy drzwiach przednich ale pewnosci nie ma a i dobrac sie do tego nie wiem jak. Pomozcie Panowie bo glosniki zakupilem a podlaczyc nie ma jak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto schemat podłączenia instalacji w Passku

MY 1998

Niebieskie podświetlenie

radiowx9.th.png

Zielone podświetlenie

radio1ad8.th.png

Instalacja MY 2001

radio2tu4.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DaVidoSS

Dzieki ale nic mi po tym...Napisz lepiej jak dobrac sie do tych plastikow w nadprozu,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ale nic mi po tym...Napisz lepiej jak dobrac sie do tych plastikow w nadprozu,.

 

Przy demontażu listwy progowej długiej musisz uważać bo jest montowana na blaszkach -zatrzaskach przy przednich drzwiach bodajże 4 ,przy tylnych 3 dodatkowo 2 od plastiku słupka środkowego. Poniżej rys.Powodzenia

 

prgjt0.th.png

prg1hh9.th.png

prg2za2.th.png

gonikiprzdew1.th.png

gonikitykc1.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DaVidoSS

no super

Wielkie Dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniłem swój post poczytaj masz tam kolory wtyczek i przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DaVidoSS

Nic z tego ugrzazlem..

Zdjalem ten maly plastik (ostatnie zdjecie 92kb) bylo latwe ale tuz podnim cala gama kostek. Tu nie poradze...Trzeba chyba elektryka...Wlaczylem radio prubowalem wypiac 2 najbardziej podpadajace pod audio ale nic...Ktore to?

a listwa nadproza nie chce zejsc ciaglem z calych sil do gory az sie odksztalcila i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic z tego ugrzazlem..

Zdjalem ten maly plastik (ostatnie zdjecie 92kb) bylo latwe ale tuz podnim cala gama kostek. Tu nie poradze...Trzeba chyba elektryka...Wlaczylem radio prubowalem wypiac 2 najbardziej podpadajace pod audio ale nic...Ktore to?

a listwa nadproza nie chce zejsc ciaglem z calych sil do gory az sie odksztalcila i nic...

 

Na jednym schemacie masz instalację głośników przednich (69/3) oraz tylnych (69/4).Musisz odnaleźć wtyczki czarne 4 -ro pinowe przy słupku A (przednie drzwi pod zawiasami)- dotyczy głośników przód ; z lewej str. kolory żył : brązowy/zielony(-) czerwony/zielony (+)wtyczka czarna 4-ro pinowa z prawej str. kolory: brązowy/czerwony (-) czerwony (+).

Teraz głośniki tył :lewa str. brązowy/biały (-) niebieski/biały (+) ; prawa str; brązowy/niebieski (-) niebieski(+).Ponadto przy słupku B (środkowy) powinieneś odnaleźć wtyczkę 6-io pinową z takimi kolorami żył jakie dotyczą tyłu. Teraz powinieneś sobie poradzić.Powodzenia:)

 

A oto opis jak zdjąć pokrycie drzwi (boczki)

pokryciedrzwihw7.th.png

pokryciedrzwi1da2.th.png

pokryciedrzwi2qh3.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakub11

kolega dobrze radzi a do zdięcia plastikow wykorzystaj śrubokręt płaski ręką nic nie zdiałasz

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArekVW

wiecie może jaką moc mają oryginalne głośniki w passacie b5(z przodu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te glosniki maja moc max : 80W a moc znamionowa to 40W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałby ktoś może dokładnie krok po kroku jak to jest z tylnymi drzwiami , przeczytałem kilkakrotnie ten opis z 'sam naprawiam' probowalem robic wg tego i nic ,, a przynajmniej dla mnie bo nie chcialem nic urwac , polamac wiec balem sie szarpac na sile bo nie wiedzialem czy rozkrecilem wszystko ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tu masz wszystko jak na dłoni, a jeżeli o zdejmowanie boczku to normalnie odpinasz spinki pokolei a potem zdejmujesz linkę z klamki i kostkę jak masz elektr szybę pozdr a i nic nie urwiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi gdzie mogle znalezc kostke do tylnych drzwi bo nie ma wyprowadzenia na drzwi ani nie ma tego w srodkowym slupku, mam radio MCD, i jeszcze takpie pytanie bo mam tez orginalne gwizdki i je sie podpina na jednym kablu z basowymi glosnikami czy sa osobne kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek, a czy ta kostka na tylne głosniki jest zarówno w lewym słupku (na lewy głosnik) pod plastikami jak i w prawym słupku (na prawy głośnik) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Aby nie dublować tematów zapytam tutaj

Jakie w passatach b5 fl takich jak w moim opisie są głośniki z prodzu monotwane??

 

Bo przyznam ze dość fajnie grają i doszedłem do wniosku ze jakbym takie same z tyłu wsadził to by to wystarczyło mi narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi prawie 100zł za dwa, kupie sie cos lepiej grajacego do niech czy jednak takie zamontowac z tyłu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tansze ale to decyzja należy do Ciebie byle żeby miały srednice 16cm i bedziesz potrzebował dystansy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wię podpinam się pod posta, także mam paska 2005b5fl i mam MCD radio i z przodu głośniki, rozumiem ze mam kostkę odłączoną przy radiu i wyprowadzone 2 sztuki przy słupkach przednich. Czyli wystarczy podłączyć jakimś kablem z tych kostek do tylnich głośników (które muszę kupić:() i wpiąć tę kostkę o której pisaliście do radia, no io przekodować??? Bo nie mam regulacji w radiu tyłu tylko prawo lewo???

Proszę o pomoc! Autko mam od 2 tygodni:) to mój 1 WV, wcześniej miałem audi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności