Skocz do zawartości
łysy24

wymiana zarówki postojowej przód B6

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zmieniałem i postojowe i mijania i cała procedura jest banalnie prosta. Wszystko zajęło mi kilka minut. Przy postojowych: ściągasz gumę, ciągniesz za kabelki w stronę silnika, potem wyciągasz przez okrągły otwór (tak jak na fotkach kol. @Killer71) wymieniasz żarówkę i następnie wpychasz w otwór (sama wskakuje). Co do mijania to: ściągasz gumę łapiesz za plastikowe pokrętło, kręcisz w górę (w lewo) i wychodzi cała żarówka, wymieniasz, kręcisz w odwrotną i koniec. Banalnie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajcie z tymi postojowymi,

ja ostatnio na stacji benzynowej zmieniłem 2 sztuki w 2 minuty

i w dodatku ciemno było, zaznaczam ze pierwszy raz w B6 wymieniałem postoje wiec tez nie miałem zielonego pojecia co i jak.

 

Proste i łątwe to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie VCDSem wyłączyłem sobie zimną diagnozę - dokładnie bajt 19 bit1 w Bordnetzie odnoszącą się do świateł pozycyjnych. I kurcze jak włożę zwykła żarówkę LED to i tak mi ja wyłącza po 3 sekundach. Coś nie tak zrobiłem?? Czy zostaje tylko zakupić te diody z Can-busem?? Nawet wyłączyłem ogólnie całą zimną diagnoże w bajcie bodajże 3 i bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupic can bus, inaczej nie bedzie dzialac poprawnie. I nie musisz nic grzebac w Bordnetz-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wymieniać te postoje na ledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem i jestem zadowolony. Mialem juz dosc tych zoltych swiatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze że jedna żarówka Can-Bus kosztuje 20zł to kiepski interes :) Jak te bedą się palić jak zwykłe diody i co 3 miesiace trzeba bedzie wymieniac to szkoda zachodu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem to diody sa o wiele trwalsze niz zarowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może te po 20zł mają jakiś układ stabilizujący napięcie. Ale kupowałem do poprzedniego auta diody i to rozne, ale były nawet po 8zł i max co wytrzymywały to 3-4miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody są trwalsze, ale nie te z allegro za 20 zł. Nie dajmy się nabrać, że to ma coś wspólnego z tymi diodami co fabrycznie do aut wkładają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te krotkie Tak to rozumiem odnosnie mojego pytania :D

A myslisz ze lepsze te czy LED CAN BUS z jedna dioda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te diody będą bardziej widoczne i ładniej wyglądały. Bo jedna to mizeria:P I szukaj właśnie diód z Can Busem, aby oszukiwały kompa. Bo jak bedziesz mial zwykłą to Ci po 3 sekundach komp ją wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ktore podalem w linku sa wlasnie z Can Busem wiec powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te krotkie Tak to rozumiem odnosnie mojego pytania :D

A myslisz ze lepsze te czy LED CAN BUS z jedna dioda?

 

Tu masz podobne (troche dluzsze) troche taniej

http://cgi.ebay.co.uk/8-LED-SMD-SIDE-LIGHT-VW-BMW-AUDI-CANBUS-501-CAN-BUS-HID-/320650430134?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4aa84146b6

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie żarówek bardzo pomocne jest LUSTERKO - u mnie pomogło, bez tego męczyłem się chyba z 10 min. żeby tą żaróweczke wdusić w odpowiednie miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy wymianie żarówek bardzo pomocne jest LUSTERKO - u mnie pomogło, bez tego męczyłem się chyba z 10 min. żeby tą żaróweczke wdusić w odpowiednie miejsce

 

W takim wypadku dobrze sie wymienia taka zarowke po ciemku - zapalona latwiej trafic (patrzac od przodu reflektora) w jej miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy wymianie żarówek bardzo pomocne jest LUSTERKO - u mnie pomogło, bez tego męczyłem się chyba z 10 min. żeby tą żaróweczke wdusić w odpowiednie miejsce

 

Miałem to samo dwa dni temu,kilka razy magiczne słówko na k... poszło kiedy próbowałem żarówkę na tym długim badylku umieścić w dziurce ale się udało :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tmstp dzieki za linka. Juz kupione, teraz czekam na przesylke no i przygotowac sie psychcznie do wymiany. Meliske sobie strzele zanim zaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności