Skocz do zawartości
łysy24

wymiana zarówki postojowej przód B6

Rekomendowane odpowiedzi

"Teraz mały trick :) Kabelki są zbyt krótkie, aby wyciągnąć żarówkę na światło dzienne, więc do wymiany wykorzystamy oryginalne otwory w karoserii (ASO zapewne też tak robi)"

 

Dzięki kolego. Takiej porady potrzebowałem :)

Pozdrawiam

Marcin

 

w zwykłych lampach te "kabelki" nie są takie krótkie, fakt że można te fabryczne otwory wykorzystać ale niekoniecznie20131206_103847[1].jpg, po stronie prawej też tak się da choć troszkę bardziej ciasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tutaj nowy, więc witam Was serdecznie :)

Z racji, że nie mogę tworzyć nowych wątków zapytam tutaj.

 

Chciałem wymienić żarówkę mijania w B6 (2010). Żarówkę wyjąłem z reflektora, i mam teraz na żarówce taki czarny pierścień, z dołu wychodzą przewody. Nie wiem jak wyjąć z tego czegoś żarówkę ,tak aby nic się nie uszkodziło.

 

P.S

Reflektor to chyba valeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Ja też mam pytanie do forumowiczów. Niedawno nabyłem Passata B6 z Bi-ksenonem i doświetlaniem zakrętów więc w reflektorze jest dość ciasno. Spaliła mi się żarówka postojowa jest na takim plastykowym trzonku. Problem natomiast mam z wyjęciem go. Kręci się w lewo i w prawo o 90 stopni tylko jak staram się ciągnąć go w stronę silnika w celu wyjęcia jest bardzo duży opór i boję się, że coś urwę.

Czy może mi ktoś powiedzieć, w którą stronę powinno się obrócić ten plastyk, czy należy go tylko ciągnąć bez żadnego obracania. Muszę wymienić żarówkę od strony kierowcy stoję na wprost samochodu, zdejmuję osłonę od lampy i co dalej. Jak postępowaliście. Wiem, że sprawa jest dość śmieszna, ale patrząc na ilość stron to chyba sporo osób ma problemy z pierwszą wymianą postojówki szczególnie jak jest Bi-Ksenon.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrót o 90 stopni bez względu w którą stronę i do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mocno ciągnąć i musi wyjść. Robiłem to już nawet kombinerkami więc przyłożyłem dość dużą siłę, a mimo to nie mogłem jej wyciągnąć. Może się jakoś zakleszczyła lub ktoś ją źle zamontował bo jak delikatnie ruszam tym plastykiem to widać, że żarówka jest luźno, a wyciągnąć jej nie mogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic na siłe,

wciśnij patyk, obróc i wtedy wyciągaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję później powalczę z tym trochę mam nadzieję, że się uda. Robiłem już 2 próby więc mam nadzieję, że będzie jak w przysłowiu, że do 3 razy sztuka. Jest to mój 9 samochód, ale jak dotąd jedyny w którym musiałem poczytać jak dokonać wymiany żarówki:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestuj na drugiej lampie

 

poczekaj aż Ci przyjdzie żarnik xenona wymieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę już o tym czytałem i jak jest da radę bez zdejmowania zderzaka i demontażu lampy, bo opinie i metody są podzielone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenon tylko po zdjęciu zderzaka

 

tą postojówke przetestuj sobie na drugiej lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzałem. Też jest luźna. Natomiast nie próbowałem jej wyjąć. Popatrzę później. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie trochę już o tym czytałem i jak jest da radę bez zdejmowania zderzaka i demontażu lampy, bo opinie i metody są podzielone?

da radę zmienić żarówkę w soczewce, ale w bi-xenonie demontaż zderzaka i lampy konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może mi podpowiedzieć to samo w bixenonach z doświetlaniem zakrętów? Otworzyłem pokrywkę, wyjąłem żarówkę i okazało się, że to ta od doświetlania. Która zatem jest pozycyjna i jak się do niej dostać? To są żarówki w5w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, nigdzie w necie nie mogę znaleźć ani tego jakie tam są żarówki ani tego jak ją wymienić. W manualu jest tylko napisane, że żarówki powinien wymieniać specjalista. Ciekawe co na taki tekst powie mi policjant. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycje to W5W, sa glebiej na takim plastikowym patyku. Pozornie ciezko je wyjac, bo dostep kiepski, a ciagniecie za plastik niewiele daje, ale jak juz ktos napisal na forum, trzeba ciagnac za kable i wyskoczy.

Jak juz wymieniac to na ledy od Tomnika - barwa pasuje do xenonow i nie ma zadnych bledow zarowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne ciągnięcie za kable. Dwoma paluchami kręcisz za plastik w którym umocowana jest żarówka w lewo lub prawo i wyciągasz całość, wymieniasz żarówkę w5w i postępujesz na odwrót. Czynność jest dość prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągnięcie za plastik nic nie dawało, ani obracanie, ani nic - już ze złości dałem sobie z tym spokój. Później przeczytałem na forum żeby zdecydowanie pociągnąć za kable i rzeczywiście oprawka z żaróweczką wyskoczyła.

Tak, czy siak powodzenia w wymianie żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w innych Passatach, ale w moim są specjalne otworki, jak dla mnie właśnie po to żeby wymienić żaróweczki postojowe.

W załączeniu dwie fotki - wkładasz oprawkę z żaróweczką w otworek i masz pełen dostęp od zewnątrz. Wymiana banalnie prosta

20141011_125121.jpg

20141011_125114.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak jest w innych Passatach, ale w moim są specjalne otworki, jak dla mnie właśnie po to żeby wymienić żaróweczki postojowe.

W załączeniu dwie fotki - wkładasz oprawkę z żaróweczką w otworek i masz pełen dostęp od zewnątrz. Wymiana banalnie prosta

[ATTACH=CONFIG]125871[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]125872[/ATTACH]

 

Wszystkie B6 mają te otwory, które są przeznaczone do tego celu. Post # 51 i # 201 pokazują takie same zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności