Skocz do zawartości
Nuttie

ubytek płynu hamulcowego

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki panowie za rade,jak tylko będę miał wolną chwile to biorę się za to.nie ma na co czekać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu wymieniłem pompę hamulcową,tzn.warsztat wymienił.Kilka dni temu przy sprawdzaniu poziomu oleju w silniku zauważyłem że ubyło mi płynu hamulcowego jakieś 10 mm,.Wjazd na kanał -wszędzie sucho ,ściągnięte bębny -cylinderki suche .Dolałem płynu ,rano patrzę a cała guma osłaniająca kolumnę kierowniczą pod serwem mokra.Przyświeciłem lepiej lampą nacisnąłem lekko na zbiorniczek a tam między pompą a gumowymi oringami pompa -zbiorniczek mokro .Czyli pompa do wymiany,Poszukałem paragon u i okazało się że wstawili mi pompę TOPRAN. Po niedzieli będę ją reklamował ale nową chcę wstawić TRW co o tej firmie sądzicie jeśli chodzi o produkcję pomp hamulcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przeszedlem ten problem. Jakiesz bylo moje zdziwko jak sie w drodze sprzeglo skonczylo na miescie. Ale udalo sie wrucic przy pomocy drugiego biegu. Na te bolaczki jest rada taka zekupujemy kit naprawczy autofren-a do pompy i do wysprzeglika. Razem to wyniesie jakies 30-40zl. Jesli tylko powiezchnie tloczyska i tloka nie sa zniszczone lub skorodowane wyminiamy wszystkie elementy ktore dostalismy w kicie. Wszystkie bez wyjatku zeby potem juz drugi raz niezagladac. U mnie pomoglo. Na koniec rada zeby sie ktos nie meczyl jak ja , trzeba zwrucic uwage na uszczelke tloczyska w pompie bo jak sie ja zamontuje odwrotnie to ani sie nieda odpowietrzyc ani sprzeglo nie zadziala

Edytowane przez Chrobry
Brak spacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona LUCASA,na starej pompie oringi w które wchodzi zbiorniczek płynu można było wkoło obracać lekko palcem,na nowej wszystko siedzi mocno.Wszędzie sucho tylko zastanawia mnie ,że jak postoi przez noc auto na zewnątrz to w miejscu gdzie było mokro od płynu hamulcowego na osłonie od kolumny kierowniczej pod serwem to miejsce wygląda jakby było mokre,a jak przeciągnę tam ręką to dłoń sucha .Zastanawia mnie to czy może być to pozostałość po płynie jak się tam sączył ,i od zimna to miejsce już inaczej wygląda ,jakby było mokre.Co o tym sądzicie?,Płynu nie ubywa na razie,wymieniłem dopiero dwa dni temu ,trochę pojeżdżę to będę widział czy widać ubytek w zbiorniczku ,czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane ,przy pompie hamulcowej,przewodach ,serwie - wszędzie sucho a po nocy guma osłaniająca kolumnę kierowniczą jakieś 15cm pod serwem mokra.Nigdzie się nie sączy wszędzie sucho tylko to miejsce mokre i to tylko po nocy.Ma ktoś może jakieś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności