Skocz do zawartości
Gość apkamil

Problem z otwieraniem bagażnika po przejechaniu kilku kilometrów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość apkamil

W pewnym sensie tematy związane z klapą bagażnika i problemami z nią związanymi już były. Jednakże ja mam troszkę inny problem niż te o których czytałem dlatego postanowiłem założyć nowy temat... Jeżeli moderator uzna, ze trzeba go przeniść proszę o to...:)

 

Ale do sedna...

 

Mój samochód Passat B5 2001r kombi

 

 

Opis problemu:

Samochód stoi w garażu. Podchodzę do niego, otwieram pilotem, podchodzę do tylnej klapy i próbuję ją otworzyć - UDAJE SIĘ. Zamykam samochód, otwieram - znowu otwieram klapę i znowu się udaje...

 

ALE :669:

Jak tylko odpalę samochód i przejadę kilka kilometrów, i wtedy próbuję otworzyć tylna klapę to już nie jest tak fajnie... poprostu jest to NIEMOŻLIWE... :eek: Zamykam, otwieram samochód a zamek od klapy i tak nie działa... Poprostu zamknięty... Można ją coprawda otworzyć mechaniocznie kluczukiem, ale pilotem się nie da... Jednakże jak już samochód postoi 20 minut to można zamek w klapie otworzyć używając pilota...

 

Proszę o pomoc GDZIE TKWI PROBLEM...

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz pod komputer i sprawdz w module (46) czy nie ma zadnych bledow,jesli nie to moze masz cos wbudowane (dokladka do alarmu) ze blokuje bagazniki podczas jazdy zeby np. podczas postoju na czerwonym nikt ci nie podbiegl i nie otworzyl klapy.

Tak to widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apkamil niektóre alarmy -te wypasione posiadają opcję do zaprogramowania ;zamykanie drzwi oraz bagażnika po uruchomieniu silnika

.Być może Twój alarm ma to wprogramowane.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apkamil

Dzięki za odpowiedź... ALE

 

Czasami jak mojemu passacikowi coś odbjie to mogę otwierać bagażnik kiedy chcę...

PROBLEM że rzadko to się zdarza... więc zakładam że coś jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To jest standardowe rozwiązanie. Gdy pracuje silnik i auto sie porusza klape można otworzyć tylko przed pociągniecie przycisku otwierania klapy bądź przez otwarcie przycieskiem odryglowywania wszystkich drzwi. Jest to tak pomyślane jak wspomniał wyzej kolega.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź... ALE

 

Czasami jak mojemu passacikowi coś odbjie to mogę otwierać bagażnik kiedy chcę...

PROBLEM że rzadko to się zdarza... więc zakładam że coś jest nie tak

 

Podłącz VAGa , bo może moduł komfortu ''sieje''

Zmień tytuł ,bo wyląduje w koszu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość merkel

Witam wszystkich, mam podobny problem w B5 z 2004/2005. Niestety nie ma w nim kluczyka. Aktualnie wożę worek zaprawy w bagażniku i nie wiem jak go wyjąć. Może ktoś ma pomysł lub jakieś doświadczenia. Z góry dziękuję. Merkel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, klapa raz sie otwiera a raz nie i nie ma na to reguły. Słychać prace zamka, można nawet lekko odchylić klapę ale coś ją jednak blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności