Skocz do zawartości
Gość rabinos

wycie,buczenie z okolic silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Ha, te 3 rzeczy sprawdzone, EGR nowy. A katalizator ? (222 tys km przejechane)
no możliwe a żadnych błędów nie ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiaca gdy zaswiecił EGR nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie ostatnio jest tak. Gdy jade wszystko jest ok,autko dobrze sie zbiera(1.9 130 km), nic nie stuka. Problem pojawia sie gdy jadac powyzej 80(ok 90-100) w przedzial 2000-2500 obr. ujmuje noge z gazu.Zaczyna wydobywac sie jakby buczenie. Gdy predkosc spada poniez 80-70 zanika. Co to moze byc?? Opony,wydech, sprzegielko alternatora.

Macie jakies pomysly ??

aa.. Gdy autko stoi i wkrecam obroty (2000-2500)to przy spadku nic nie chalasuje.

Edytowane przez boryss1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odgrzeje kotleta...

U mnie problemem jest głośniejsza praca silnika na 4 i 5tym biegu w przedziale 1900 obrotów , powyżej już nic takiego nie ma.

Na postoju przegazowywując samochód tego objawu nie ma , co to może być ? Zauważyłem to po wymianie uszczelki pod głowicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Pacjent to Passat b5 fl avf z skrzynią manual 6 biegów. Od jakiegoś czasu (około miesiąca) słyszę buczenie/wycie przy jeździe od około prędkości 60km/h. Buczenie narasta z prędkością (do około 120 km/h jest znośnie, a potem robi się dość głośno). Buczenie słychać na każdym biegu oraz przy jeździe na luzie oraz wciśniętym sprzęgle. Na postoju nie słychać nic niepokojącego. Obstawiam, że to łożysko koła lecz mam pytanko jakie są objawy gdy pada łożysko w skrzyni biegów (było wymieniane jakieś 50 tyś km temu jeszcze przez poprzedniego właściciela)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się dołaczyć do tematu. Mam passata B5 fl 1.9TDI 130 koni irytuje mnie strasznie buczenie na tylnej kanapie i przenoszenie drgań na cała karoserie może miał ktoś taki już problem i może mi doradzić czym to może być spowodowane. Dodam jeszcze że wymieniłem już tłumik, 2 poduszki pod silnikiem te po bokach, wałek rozrządu wraz z popychaczami i jest nadal to samo. Może ktoś jest w stanie mi pomóc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poduchy jakiej firmy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz przyczyne 

, poczytaj na temat poduszek -jest tego pełno i pamietaj tylko ori sie wstawia , wywaliles pieniadze w bloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem kolizje z dzikiem, wymieniliśmy chłodnice, intercooler, pas przedni, zderzak, koło pasowe pompy wspomagania. Auto pali normalnie, ale podczas jazdy przy przyspieszaniu  do 3000 obr. słychać buczenie i czuć wibracje na każdym  biegu poza wstecznym(do tyłu jest wszystko ok). Na luzie tego nie ma w ogóle nie zależnie od obrotów i podczas redukcji i też tego nie ma. Co może być przyczyną od czego zacząć, przed kolizją tego nie było. Passat 1,8t awt 2002r. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze poducha ta srodkowa zle wycentrowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności