Skocz do zawartości
Gość rabinos

wycie,buczenie z okolic silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rabinos

Witam. Zwracam sie do Was jako bardziej doswiadczonych: moj problem polega na tym,ze z okolic silnika (nie potrafie okreslic dokladnie skad,wydaje mi sie ze bardziej po stronie kierowcy) wydobywa sie dziwne buczenie, wycie o niskiej tonacji... Mam wrazenie ze nie slychac go tuz po odpaleniu, pojawia sie w momencie w ktorym rusze, nawet jesli zrobie to bez gazu. Slychac je caly czas podczas pracy silnika: przyspieszania, choc bardziej zauwazalne jest gdy puszcze gaz i pozwole silnikowi hamowac, wowczas jest brdziej donosne. Wydaje mi sie ze jest glosne rowniez na "jalowych" obrotach, np. przy manewrowaniu na parkingu (niezaleznie od polozenia kierownicy). Obawiam sie czy nie ma to zwiazku z ktoras z pomp lub ktoryms z paskow...Jesli ktos z Was sie z tym spotkal lub moze podpowiedziec to bede wdzieczny. Z gory dzieki. P.S. Czy ktos moze polecic (szczerze!!) dobrego mechanika od VW, zwlaszcza Passat TDI w okolicach Gorzowa Wlkp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ka

Witam, mam bardzo podobne objawy, przy czym mam wrażenie, że to wycie prawie znika, gdy przy ok. 1900 'załącza się' turbina. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony, łożysko, napinacz któryś..... Otwórz maske i stan koło silnika i posłuchaj. Ja też mam dziwne buczenie i za cholere nie moge go zlokalizowac. Przypomina dźwięk łożyska, ale to nie to, bo łożysko juz wymieniłem. Moze być też przegub - ma za malo smaru wewnatrz i buczy - to podobno też może byc przyczyną. Lub też pompa wspomagania lub wody - ci pada. No trzeba najpierw na postoju "osłuchać silnik", a potem myśleć - co dalej? :cwaniak::zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qrna

Mogę polecić mechanika w Gorzowie na wylocie na Różanki - ma warsztat z tyłu stacji SUPERTANK. Robiłem wiele razy u niego drobne sprawy i grubsze tesz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ka

Witam! Pisałem parę dni temu, że mnie też coś wyje. Nasilało się z każdym dniem, a gdy temperatura zmieniła się na dodatnią, przestałem wierzyć, że to wina np. mrozu. Dziś zbadali w od lat zaufanym warsztacie i...

1. napinacz paska alternatora

2. pompa wody

3. jakieś łożysko, które jest pod alternatorem (widać po jego wyjęciu).

Wszystko naraz na wykończeniu! Wiadomo, że wyła jedna z tych rzeczy (raczej), ale każda mogła mniej lub bardziej.

Nigdy mnie ani nikogo mi znanego nie naciągnęli w tym warsztacie, a zawsze pomogli, ale koszt będzie kosmiczny jak na jeden raz. W poniedziałek odbiorę, to napiszę, jak wrażenia po naprawie i wydaniu paru :mur: groszy... Pozdrawiam tych, którzy mają w weekend swoje auto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Sprawdź również zawiesia układu wydechowego pod kątem stwardnienia łacznikó gumowych.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ka

Tak więc: wszystko razem z robotą 900...

Ale jak to mówią mądrzy ludzie: jak tanio, to rower, a jak auto, to Passat. Mówi się trudno i kocha się dalej.

Ale dźwięk, jakiego już nie pamiętałem - słychać tylko silnik - PIĘKNIE!

Tak naprawdę hałasowało to łożysko, jego stan to była katastrofa. Napinacz też zbyt prosty nie był, a jak już rozebrali, to i pompę wody (niezmienianą przy ostatnim rozrządzie niestety) wymienili, bo podobno też zbyt cicha nie była, a koszt niewielki, jak już wszystko rozebrane.

Teraz zbieram na zawieszenie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcos
Sprawdź również zawiesia układu wydechowego pod kątem stwardnienia łacznikó gumowych.

 

 

Czy to może być winą "dziwnych dźwięków" (wycie dudnienie czy jak to można nazwać) przy przyspieszaniu w granicach 1500-1900 obrotów (niżej brak, wyżej brak)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pwanic

Przyłączam się do poprzedniej wypowiedzi. Też ma dudnienie (mocno słychać na tylnych siedzeniach) w okolicach 1.800 obrotow. Tłumiczek ok, gdzie szukać przyczyny?

 

Sam. to Passat '02 AWX 1.9 TDI PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim "tłumiczku" albo opony :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcos
W drugim "tłumiczku" albo opony :evil:[/quoteto]

 

To nie opony ... w trakcie występowania tych przypadłości wystarczy zmienić bieg na wyższy bądź niższy obroty spadną bądź wzrosną i ten dźwięk znika, więc opony odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ewidentnie tłumik :ok: "Buczenie" następuje w określonym przedziale obrotów silnika. I jak już np: przekraczasz 2500 obr, to ten dźwięk cichnie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może koło 2masowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

Jeżeli te objawy występują w pewnym przedziale prędkości to doradzam wjechać na kanał i osłuchać autko od spodu a w szczególności okolice sprzęgła.

U mnie objawy były podobne ( buczenie w okreslonym przedziale prędkości pomiedzy 2000 a 2200 obrotów) i skończyło sie wymianą koła 2-masowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KonopTM

Helloł :) Również mam coś podobnego do buczenia. Wystepuje to cos tylko w zakresie obrotów 1100 - 2500, oczywiscie im wyzsze obroty tym intensywniej buczy. Przy hamowaniu silnikiem to samo. Byłem u znajomych mechaników, w tym jeden który specjalizuje sie w autkach koncernu VAG, i stwierdzali ze to odgłos powracajacego powietrza z turbo czy jakos tak - nie pamietam dokładnie. Widze jednak ze koledzy tez maja podobne problemy, wiec chyba jednak moi mechanicy sie mylą.

 

Pozatym ostatnio mam jeszcze inny odgłos z silnika. Coś jakby głośny szum, powiedziałbym nawet charczenie - ciężko to opisać. Wystepuje tylko i wyłącznie w zakresie obrotów 1800-2200 niezaleznie od tego na jakim biegu jestem i tylko w czasie przyspieszania. Delikatnie słychać tez jak przygazuje na luzie, ale trzeba sie wtedy mocno wsłuchac.

Zastanawiam sie czy nie jest to wina elementu elastycznego( gdzieś czytałem w FAQ że sie sypie czesto), który dochodzi do turbawki. Mam na nim taki charakterystyczne czarne przepalenie.

Jakby miał ktoś teorię to chętnie poczytam :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam dokladnie ten sam problem,wymienilem uchwyty gumowe tlumikow wszystkie,ale dzwiek ten wydobywa sie wciaz,postawilem paska na kanal i gdy reka uniose lekko tlumik srodkowy buczenie ustaje,prawdopodobnie tlumik sie wypalil i cos w nim rezonansuje-sprawdzcie to bo u mnie to na 99 procent jest przyczyna tego buczenia..pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość domentos

Od dłuższego czasu na niskich obrotach słyszę dziwne wycie czasen też szarpie (passat b4 tdi 90km) Co z tym zrobić? ookoło 2000 obrotów wycie ucicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A u mnie od czasu do czasu jeśli właśnie słychać buczenie to w tym samym momencie auto staje się mułem, spadek mocy o połowę. po paru dniach przestaje , potem wraca. Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. A u mnie od czasu do czasu jeśli właśnie słychać buczenie to w tym samym momencie auto staje się mułem, spadek mocy o połowę. po paru dniach przestaje , potem wraca. Co jest?
ale odgrzałeś kotleta :ok a co do usterki to węże podciśnienia do turbo sprawdź n75 i egr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, te 3 rzeczy sprawdzone, EGR nowy. A katalizator ? (222 tys km przejechane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności